المواضيع

Bulaşık makinesinin elde yıkamaya göre faydaları

 Bulaşık makinesinin elde yıkamaya göre faydaları

Bulaşık makinesinin elde yıkamaya göre faydaları

Bazıları elde bulaşık yıkamanın daha hijyenik olduğunu düşünür ama biz burada basit ve mantıklı nedenlerle bulaşık makinesi almanızı tavsiye ediyoruz.

Bulaşıkları elde yıkamak için çok zaman harcadığınız ve sonunda bulaşıklarınızı bir şekilde temizlemeyi başardığınız günler geride kaldı. Yeni bulaşık makineleri çevre dostu olmasının yanı sıra yüksek temizleme gücüne sahip olacak şekilde tasarlanıyor. Bu nedenler sizi bulaşık makinesi almaya veya kullanmaya ikna etmiyorsa, aşağıda size 5 somut neden ile bulaşık makinesinde bulaşık yıkamanın elde yıkamaktan çok daha iyi olduğunu kanıtlayacağız.


1. Bulaşık makinesi bulaşıklarınızı daha temiz yapar

Su musluğunu açın ve su ısıtıcısını mümkün olan en yüksek seviyeye ayarlayın. Elbette elleriniz çok fazla sıcak suyu kaldıramaz ve bu sıcaklık bulaşıkları tamamen temizlemek için yeterli değildir. Mikropları tamamen öldürmek için su sıcaklığının en az 70 santigrat derece olması gerekir ve bulaşık makinesi bu sıcaklıkta bulaşıkları yıkıyorsa hiçbir su ısıtıcısı suyu bu kadar ısıtmaz.


2. Bulaşık süngerleri sert ve kirli

Bulaşık deterjanı kumlu olmasının yanı sıra çok fazla bakteri içerir ve kullanılması soğuk algınlığı veya grip virüsünün bulaşmasına neden olabilir. Arizona Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre, evinizdeki klozetten biraz daha iğrenç olan süper bulaşık makinesinin her 2 cc'sinde yaklaşık 10 milyon bakteri var ve kesinlikle bu kadar mikrop ve bakterinin üzerinizde olmasını istemiyorsunuz. içinde yediğiniz yemekler. . Kımıldayın! Bulaşık deterjanlarını ve süngerlerini temizlemenin ve dezenfekte etmenin yolları olduğu doğru ama bunu her gün kim yapabilir?


3. Enerji etiketine sahip bir bulaşık makinesi ev masraflarından tasarruf sağlar

Bulaşık makinesini eski ve gürültülü olduğu için kullanamazsınız. Ancak yeni bir bulaşık makinesini uygun bir enerji etiketiyle değiştirirseniz, elektrik faturanızın her ay düştüğünü ve yıllık bu miktarın önemli olduğunu göreceksiniz. Bulaşıkları elde yıkamaya kıyasla bu şekilde her ay diğer harcamalar için cebinizde bir miktar para kalmış olur.


4. Ellerinizi yıkayarak binlerce kilo suyu israf edersiniz

Bulaşıkları elde yıkadığınızda çok fazla su israf edilir. Aynı büyüklükte iki bulaşık takımınız varsa ve birini elde, diğerini bulaşık makinesinde yıkarsanız, bulaşık makinesinde yıkamanın daha az su harcamasını sağlamakla kalmayıp size zaman kazandırdığını da göreceksiniz. Ayrıca bulaşık makinesi bulaşık miktarına, yıkama süresine, su sıcaklığı ayarına vb. göre farklı programlara sahiptir.


5. Bu zamanı başka bir şeye harcayabilirsiniz!

Su ve elektrik tasarrufunun yanı sıra bulaşık makinesini kullanarak değerli zamanınızdan da tasarruf edebilirsiniz. Her gün elde bulaşık yıkamak için harcadığınız dakika sayısını bir düşünün. bir saat veya daha fazla? Ve tamamen temiz ve steril olmayacak! Böylece sıkıcı ve stresli bir iş olan lavabonun başında durup bulaşıkları elde yıkamak yerine, bu zamanı kendinize ve önemsediğiniz şeylere ayırabilirsiniz.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -