المواضيع

Dar ayakkabıları on basit çözümle genişletin

Dar ayakkabıları on basit çözümle genişletin

Dar ayakkabıları on basit çözümle genişletin

Ayağınıza mükemmel şekilde uyan ayakkabılar almak her zaman en iyisidir, ancak herhangi bir nedenle dar ayakkabılarınız varsa, dar ayakkabıları esnetmenin, onları dondurucuya koymak, ayakkabıcılık ekipmanı kullanmak vb. . Bu makalede öğrenin.

Ayağınıza uymadığı halde aldığınız bir ayakkabı vitrininde çok ilginizi çekmiş olabilir ve eve döndüğünüzde... pişman olmanın bir anlamı yok! Şimdi iş bitti! Belki hediye olarak bir çift ayakkabı aldınız ama onları özlüyorsunuz. Her iki durumda da endişelenmeyin, neyse ki en sevdiğiniz taytları gevşetmenin akıllıca yolları var. 


Dar ayakkabıları genişletmenin yolları

1- Ayakkabılarınızı evde giyin

Bu en kolay yol. Ayakkabıların çok sıkı değilse ve onlarla yürüyebiliyorsan, evdeyken ve evde dolaşırken ayak numarana uyması için onları giy. Birkaç gün sürebilir ama tamamen doğal ve pratik olarak organik bir yöntem!

2- Kalın çorap giyin

Bu yöntem sadece deri ayakkabılarla çalışır. Sıcak tutan kalın çoraplar giyin ve ardından ayakkabıları giyin, böylece ısı ve nem arttıkça ayakkabının sıkı kısımları genişler. Bu esnada ayaklarınız ayakkabının içindeyken ayaklarınızı 20-30 saniye ileri geri bükün ve tutun.

Ardından kalın, sıcak tutan çorapları çıkarın, ayakkabıları tekrar giyin ve soğumaya bırakın. Şimdi ayakkabılarınızı normal çoraplarınızla giymeli ve ayakkabılarınız tamamen genişleyene kadar tekrarlamalısınız. 

3- Kıvrılmış çorap yöntemini deneyin

Birkaç çorap toplayın, hepsini sarın, aşağıda gösterildiği gibi ayakkabının içine koyun ve bir gece orada bırakın. Sabah farkı hissedeceksiniz.

4- Ayakkabıları plastik bir torba su ile dondurucuya koyun.

Deliksiz bir fermuarlı çantayı yarısına kadar suyla doldurun, sıkıca kapatın ve her bir ayakkabı topuğunun içine yerleştirin. Ayakkabının içi tamamen dolana kadar bunu yapın. Ardından ayakkabıları dondurucuya koyun ve suyun donmasına izin verin. Su donduğunda genişler ve ayakkabılarınızı genişler.

Ayakkabıları tekrar giymeden önce, çantaları çıkarmadan önce 20 dakika odada bırakın. Ayakkabı hala sıkıysa bu işlemi tekrarlayın. Pahalı ayakkabılar için bu yöntemin kullanılmaması tavsiye edilir.

5- Ayakkabının içini ıslak gazete ile doldurun

Bir miktar ıslak gazeteyi buruşturup ayakkabının içine bastırın. Ayakkabıyı mümkün olduğu kadar doldurun, ancak ayakkabının doğal şeklinden kaymamasına dikkat edin. Ayakkabı eğri görünüyorsa, gazeteyi çıkarın ve bunu ayakkabının şeklini koruyacak şekilde yapın.

Ayakkabının ve gazetenin kurumasını bekleyin, gazeteyi çıkarıp deneyin. Daha etkili hale getirmek için dondurmayı da bu şekilde kullanabileceğinizi unutmayın. Gazete yerine ıslak çorap da kullanabilirsiniz.

6- Ayakkabıları hava ile doldurun

Bu eski bir kovboy çizmesi numarasıdır. Ayakkabılarınızı veya botlarınızı buğday taneleri veya ıslandığında şişen diğer tahıllarla doldurun.

Tohumları plastiğe koyun ve üzerlerine biraz su dökün, böylece tüm tohumlar ıslanır. Bu tohumlar bir süre sonra şişmeye başlayacak ve ayakkabının daha geniş olmasını sağlayacaktır.

7- Alkol spreyi kullanın

Bir sprey şişesini yarısı su ve yarısı alkol karışımıyla doldurun. Her ayakkabının içine bu sıvıyı püskürtün ve ayakkabıyı 20 dakika giyin. Ayrıca ayakkabının dar kısımlarına biraz alkol sürüp giyebilirsin.

Dar ayakkabıları alkolle gevşetmek için yapabileceğiniz bir diğer şey de pamuklu çorapları tuvalet ispirtosuna batırıp giymektir. Şimdi ayakkabılarını giy ki alkol kurusun. Gerekirse bunu birkaç kez tekrarlayın.

8- Patates kullanın

Ayakkabının içine bir patates koyun ve bütün gece bekleyin. Patatesin ayakkabıyı biraz uzatacak kadar büyük olduğundan emin olun.

9- Deri ayakkabılar için ayakkabı sedyesi kullanın

Ayakkabı sedyesi, genellikle tahtadan yapılan macun benzeri bir alettir. Bu cihaz, ayakkabıyı sıkmaya yardımcı olan ayarlara sahiptir. Bu cihaz, herhangi bir sol veya sağ ayak için uygun olan ayakkabının uzunluğunu veya genişliğini ayarlayabilir. Eğer sizde bu cihaz yoksa ayakkabıcılardan yardım isteyebilirsiniz.

10- Bir uzmana görünün

Bazı şirketler veya ayakkabıcılar, dar ayakkabıları genişletmenize yardımcı olabilecek tesislere sahiptir. Özellikle ayakkabılarınız çok pahalıysa, ödediğiniz fiyata kesinlikle değer.

 

Önleyici ipuçları

Mümkün olduğunca ayağınıza uyan ve genişletmenize gerek olmayan ayakkabılar seçin. Ayak numaranızı bilin ve ona göre satın alın.

Bazen sol ve sağ ayak aynı boyutta olmayabilir; Bu yüzden ayakkabı alışverişi yaparken her iki tabanı da deneyin.

Ayakkabılardan biri çok dar, diğeri çok bolsa, bir numara büyük deneyin. Bazen gevşek bir ayakkabıyı giymek, dar olanı gevşetmekten daha kolaydır.

Ayakkabılar farklı şekillerde gelir, bu yüzden sadece numara numarasına güvenmeyin. Satın almadan önce daima ayakkabı deneyin.

Daima günün ikinci yarısında, ayaklarınızın yürümekten ve ayakta durmaktan en çok şiştiği zaman satın alın.

Elastik veya dana derisi ayakkabılar gibi yeniden boyutlandırılabilen veya esnetilebilen ayakkabılar satın alın.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -