المواضيع

Deri mobilyaların çeşitli etkenlere karşı bakımı

Deri mobilyaların çeşitli etkenlere karşı bakımı

Deri mobilyaların çeşitli etkenlere karşı bakımı

Deri mobilyaların güneş, ısı, çizilmeler, sıvılar vb. olası çeşitli hasarlara karşı bakımını yapmak, ömrünü uzatacak ve güzelliğini koruyacaktır. 

Deri mobilyalarınızı korumanın uygun bir yolunu mu arıyorsunuz? Bu tip mobilyalara zarar veren güneş ışığı, sıvılar vb. birçok faktör vardır. Bu yazımızda sizi deri mobilyaları olası hasarlara karşı korumanın yollarını tanıtacağız.

Belirtildiği gibi deri koltuklarınıza zarar verebilecek birçok faktör vardır. Ama neyse ki koltuk ve sandalye derinizi farklı teknikler ve ekipmanlar yardımıyla temizleyebilir ve en iyi durumda tutabilirsiniz.


Deri mobilyaları tozdan koruyun

Zamanla biriken tozlar koltuklarınızın kirli ve eski görünmesine neden olur. Bu sorunu çözmek için, mobilyalardaki tozu temizlemek için kuru pamuklu bir bez veya yumuşak bir mutfak havlusu kullanın.


Hasara karşı deri mobilya tamiri

Deri mobilyaları yırtık gibi hasarlardan korumak için bu durumda kalın bir bez kullanabilir ve yırtıkların kenarlarını birleştirmek için özel plastik yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Kenarları kumaş olmadan birbirine yapıştırırsanız, muhtemelen kanepenin o kısmında bir göçük olacaktır. Ancak yeni katmanı derinin altına koymak onu yumuşak tutar.

 

Deri koltukların baş düşmanı güneş

Deri kanepeleri direkt güneş ışığına maruz bırakmayın. Deri kanepeyi dışarıda kullanmak için her zaman mobilyanızın ölçüsüne uygun bir kılıf sağlamaya çalışın.

 

Deri mobilyalar nasıl temizlenir?

Kanepelerin dikiş yerlerinden ve yarıklarından küçük kalıntıları toplamak için elektrikli süpürgenin yumuşak fırçasını süpürgeye bağlayabilir ve kanepenin tüm yüzeyini nazikçe temizleyebilirsiniz. Koltuk minderleri çıkarsa, en iyisi onları koltuktan çıkarıp süpürmek. Minderlerin arasındaki ve altındaki boşlukları unutmayın.

 

Deri mobilyaların ısıya karşı korunması

Isı, deri mobilyaları çatlatabilir, çözebilir ve hatta yakabilir. Isıtma cihazlarından gelen ısı, deri mobilyaları tahrip eden faktörlerden biridir; Bu nedenle deri mobilyalar ile şömine arasındaki mesafeyi daima koruyun.

 

Sıvılar deri koltuklara zarar verir

Su dahil olmak üzere sıvılar, her tür derinin ana düşmanıdır ve çok miktarda su, deri koltuk veya sandalyenize ciddi zararlar verebilir. Bir deri koltuğun ıslanmasına veya ıslak kalmasına izin verirseniz, hızla bozulur ve rengi solur.

 

Deri kanepeyi temizlerken çizilmeleri önleyin

Deri mobilyaları çizilmelere karşı korumak için yumuşak bir bezle temizlemeniz önerilir. Çizikler oluşursa, zımparalama ve bunları örtme gibi teknikleri de kullanabilirsiniz. Deri mobilyalarda kolayca çizikler oluştuğundan, koltuk kumaşının zarar görmemesi için pedleri doğru yerlere koyabilirsiniz.

 

Deri mobilyaların renk solmasına karşı bakımı

Deri kanepe eski ve solmuşsa, rengini ve parlaklığını eski haline getirmek için her 6 veya 12 ayda bir sprey cila kullanmak en iyisidir. Elbette cilt spreyinin sık kullanılmasının da zarar verdiğini unutmamak gerekir, bu nedenle 6 veya 12 ayda bir yeterlidir.

 

Deri mobilyalardan renk lekelerini çıkarma

Deri koltuktan renkli lekeleri çıkarmak için önce koltuk lekesini kuru bir kağıt havluyla silin. Ardından 10 ila 15 dakika boyunca o noktaya biraz sofra tuzu serpin. Tuz sıvıyı emer ve cilt yüzeyindeki koyu lekeleri temizler. Ardından tuzu fırçalayın ve kalanını temizlemek için nemli bir bez kullanın.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -