المواضيع

Doğal meyve suyunu uzun süre saklayın

Doğal meyve suyunu uzun süre saklayın

Doğal meyve suyunu uzun süre saklayın

Doğal meyve suyunun saklanması için cam veya paslanmaz çelik kapların kullanılması ve uygun bir meyve sıkacağı kullanılması, kullanılmış kapların havasının alınması ve meyve suyunun soğuk tutulması gibi bazı püf noktalarına uyulmalıdır.

Star Health Service Günümüzde insanlar doğal meyve suyunu günlük olarak hazırlamak için yeterli zamana sahip olamamakta ve doğal meyve suyunu belli bir saatte bol miktarda hazırlayıp uzun süre muhafaza etme eğilimindedirler. Ortaya çıkan soru, doğal meyve suyunu uzun süre muhafaza etmenin bir çözümü var mı? Sorunun cevabı evet, meyve suyunu hazırlamak ve saklamak için uygun kaplar ve uygun sıkma aletleri kullanmanız koşuluyla birkaç ay bile olsa meyve suyunu saklayabilirsiniz. Ama ondan önce, bu alanda bazı şeyler bilmelisin. Bu alanda eksiksiz bilgi edinmek için aşağıdaki içeriği izleyin.


Doğal meyve suyu ne kadar süre saklanır?

Doğal meyve suyunu ne kadar süre saklayabileceğiniz birkaç faktöre bağlıdır:

doğal meyve suyu hazırlamak için meyve sıkacağı; Bir dizi özel buz çözme cihazı, daha yüksek oksidasyon direncine sahip yüksek kaliteli meyve suları hazırlayabilir.

meyveli smoothie'yi hazırlamak için seçtiğiniz meyve; Örneğin, turunçgiller daha uzun süre dayanırken, elmalar hızla oksitlenir ve kahverengiye döner.

Doğal meyve suyu nasıl korunur? Meyve suları, oda sıcaklığında ve kapaksız olarak ancak kısa süre kullanılabilir.

 

Meyve suyu makinesi, doğal meyve suyunun saklanması için uygundur. 

Farklı meyve sıkacakları var. Her birinin kendi özellikleri ve yöntemleri vardır. Bestreview.ir'e başvurarak, en çok satan ve en çok satan meyve sıkacakları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Doğru meyve sıkacağını seçmek, doğal meyve suyunu bir ila üç gün muhafaza etmekle ilgili olabilir. Çoğu insan santrifüjlü bir meyve sıkacağı seçer, çünkü yavaş bir meyve sıkacağından daha ucuzdur ve kullanımı daha kolaydır. Burada iki meyve sıkacağı modeli incelendi ve ikinci modelin daha üstün olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.


1- Santrifüjleme yaşı

Bu tür meyve sıkacağı, altında dakikada birkaç bin devirle dönen bir bıçak bulunan bir süzgeç kullanarak suyu çıkarır. Bu hızlı dönüş, sıvıyı meyve özünden ayırır. Meyve suyu bu şekilde hızlı hazırlandığı için içine daha fazla hava emilir. Meyve suyuna giren hava oksitlenmesine neden olur ve bunun sonucunda meyve suyunu 24 saatten fazla saklayamazsınız.


2- Yavaş dönem

Bu tür meyve suyunun etki temeli farklıdır. Bu makine, suyu çıkarmak için birden fazla döngü kullanmak yerine, meyveyi bir elek ve dönen bir çark arasında ezerek eziyor. Bu fan, bir kıyma makinesindeki dişli gibi çalışır. 48 ila 80 rpm arasındaki hızlarda yavaşça dilimler oluşturur. Bu sayede meyve suyuna daha az hava girer ve daha uzun süre içebilirsiniz. Bu meyve sıkacağının dikey yavaş meyve sıkacağı gibi varyantları da vardır.

 

Doğal meyve suyunu saklamak için en iyi kaplar

Doğal meyve suyunu saklamak için en iyi kaplar cam kavanozlardır. Ayrıca maden suyu şişeleri veya tek kullanımlık şişeler de kullanabilirsiniz. Genel olarak plastik şişelerin kullanılması tavsiye edilmez çünkü bu tip şişeler meyve sularının hızlı oksidasyonuna katkıda bulunur. Yıkanması ve sterilize edilmesi kolay, geniş ağızlı şişeler kullanmaya çalışın. Meyve sularını saklamak için nispeten küçük şişeler kullanmaya çalışın çünkü sonuçta doğal meyve sularını kısa sürede tüketmek daha iyidir.

 

Doğal meyve suyunu saklamak için uygun kap

Önemli not: Genel olarak en iyi doğal meyve suyu saklama kapları kısa sürede tüketebileceğiniz büyüklükte cam kaplardır.


Doğal meyve sularını korumak için en iyi koşullar

Meyve sularını muhafaza etmenin en iyi şartı havasız ortamdır. Tek başına hava, meyve suyunun bozulmasına yardımcı olan faktörlerden biridir. Meyve suyunu buzdolabı gibi serin bir yerde saklamak en iyisidir. Meyve suyu kabını doldururken, havanın şişeye girmesini önleyeceği için ağzına kadar doldurmak en iyisidir.


Doğal meyve sularını korumak için diğer ipuçları

Sitrik asit üretmek için meyve suyuna limon eklemek, meyve suyunun korunmasına yardımcı olabilir.

Soğuk doğal meyve suyu yapın.

Suyunu sıkmak istediğiniz meyveyi iyice yıkadığınızdan emin olun.

Tüm meyve ve sebzelerin yıkanmadan önce kir ve böcek ilacı ile dolu olduğuna dikkat edilmelidir. Organik ürünler alsanız bile, özellikle pancar, kereviz ve domates gibi kök bitkileri toprakta yetiştiği için yıkamalısınız. Yıkamak için en az on beş dakika su ve sirke karışımına batırın ve ardından tamamen yıkayın. Elma gibi ürünler için, yüzeyi fırçalamak için gıda sınıfı bir fırça kullanın. Portakal gibi ürünler için, tamamen soyun.

Mümkünse, kullanmak istediğiniz meyve veya sebzeleri kesmekten kaçının.

Meyve ve sebzelerin ezilmesi ile hücre duvarları yırtılır ve onlara hava girişi sağlanır, ayrışma ve oksidasyon süreci daha hızlı gerçekleşir. Şimdi meyveyi ezmekten nasıl kaçınacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Her şeyden önce, kullanmak istediğiniz meyve sıkacağına bağlıdır. Genellikle, sıkmak için yapraklı yeşillikleri doğramanıza gerek yoktur ve bunları sıkmak için makinenize kolayca koyabilirsiniz.


Organik ürünler kullanın.

Genel olarak organik ürünler, organik olmayan ürünlere göre daha fazla besin içerir. Smoothie'leriniz için mümkün olduğunca taze organik ürünler kullanın. Besleyici olmasının yanı sıra organik içerikler satın alarak bu ürünlerin pestisit gibi sağlığınıza zarar verebilecek kimyasallar içermediğinden emin olabilirsiniz.

Ayrıca meyve alırken bazı önemli noktalara dikkat edin, örneğin, elma almak istiyorsanız, kabuklarının sıkı olduğundan emin olun ve yumuşak noktaları varsa satın almaktan kaçının (çünkü bu, söz konusu elmanın taze olmadığını gösterir). Lahana gibi sebzelerde ise en yeşil ve en sert olanlarını tercih edin ve sararanları almaktan kaçının.

Önemli bir not: Meyve suyunun tadı ve rengi değiştiğinde bu, meyve suyunun oksitlendiğini veya bozulduğunu gösterir ve kesinlikle çöpe atmanız gerekir.


Sonuç

Meyve suyunun olumlu etkileri, yapıldıktan dakikalar sonra kaybolabilir. Taze meyve suyu birçok besin içerir. Bu maddeler şunlardır: arıtılmış bitkisel su, vitaminler, enzimler, mineraller, proteinler, lifler, karbonhidratlar, doğal gıdalar (karoten, likopen vb.), klorofil, yağlar ve diğer maddeler.

Doğal meyve suyu yaptığınızda, hücre duvarları bu besinleri üretmek için yıkılır. Bu besinlerin birçoğu havaya, ısıya, ışığa ve zamana duyarlıdır ve bu faktörler onları yok edebilir. Bu alanda uzman olan Jay Kordich, U vitamini gibi bazı vitaminlerin birkaç dakika sonra buhara dönüştüğünü ve bu vitaminlerin hızlı bir şekilde alınması gerektiğini söylüyor.

Therapy Gerson'a göre doğal meyve suları 20 dakika içerisinde tüketilmelidir. Açıktır ki, insanlar doğal meyve sularından en fazla faydayı elde etmek istiyorlarsa, onu çok fazla tutmamalı; Bu nedenle doğal meyve sularını hazırlanır hazırlanmaz tüketmek daha iyidir.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -