المواضيع

Doğal portakal suyunun acılığını ev yapımı iki yöntemle giderin

 Doğal portakal suyunun acılığını ev yapımı iki yöntemle giderin

Doğal portakal suyunun acılığını ev yapımı iki yöntemle giderin

Evde doğal portakal suyunun acılığını gidermek için bal veya kakule ve gül suyu ile karıştırabilirsiniz. Ancak portakal suyunu tüketmeden önce bazı noktalara dikkat ederek acılaşmasını önlemek, eğer hala biraz acı ise portakal suyu veya portakal içeceğinin acılığını gidermek için önlem almak daha iyidir.


Portakal suyunun acılığını giderin

Doğal bir portakal suyu veya şurubu hazırlamak için çok uğraşmış olabilirsiniz ama sonunda acılığı damak tadınıza hitap eder. Hem lezzetli hem de besleyici portakal suyunuz olması ve emeklerinizin boşa gitmemesi için portakal suyunun acılığını gidermek için solüsyonlar kullanılabilir. Tabii ki piyasada satılan portakal suyunun acılığı endüstriyel yöntemlerle giderilmiştir. Peki evde portakal suyunun acılığını gidermek için hangi yöntemleri kullanabilirsiniz? bizimle kal


Doğal portakal suyunun acılığını giderin ve ortadan kaldırın

Bazı portakalların biraz acılığı olabilir veya sıkıldığında acılık hissedilebilir. Ancak portakal suyunu acılaştırabilecek başka nedenler de var.

Portakal suyunun acılığının başlıca nedenlerinden biri portakalın beyaz kabuğudur. Bu yüzden sıkmadan önce meyvenin beyaz kısımlarını tamamen ayırdığınızdan emin olun.

Portakal suyunun elektrikli sıkacağı ile sıkılması acılığa neden olabilir.Posa içermemesi ve acılaşmaması için portakal suyunu manuel bir portakal sıkacağı kullanarak sıkmak ve süzgeçten geçirmek en iyisidir.

Bu madde zamanla acılaştığı için ilk birkaç dakika portakal suyu kullanmak en iyisidir.

Portakal suyunu birkaç saat veya birkaç gün saklamak istiyorsanız cam kaplara koyup buzdolabında saklayın. (havaya daha az maruz kalır)

Ancak, içtiğiniz portakal suyu biraz acıysa, içindeki acıyı gidermek için iki yöntem kullanabilirsiniz. 


1. Acılığını gidermek için portakal suyunu balla karıştırın

Bal, portakal suyunun acılığını büyük ölçüde giderir ve ona hoş bir tatlılık verir. Her bir bardak portakal suyuna bir yemek kaşığı bal ekleyebileceğiniz gibi, portakal suyu ve biraz mandalina suyu karışımını da ekleyip buzdolabına kaldırıp buz küpleriyle birlikte içebilirsiniz. Bu karışımı kullanarak kendi ev yapımı portakal içeceğinizi de yapabilirsiniz.


2. Portakal suyunun acılığını kakule ve gül suyu ile giderin

Gül suyu, portakal suyunun acılığını gidermeye yardımcı olur. Kakule ayrıca ona daha iyi bir tat ve tat verir. Ayrıca bu kombinasyon portakal suyunu daha güçlü ve daha yumuşak hale getirecektir. 

Önemli bir nokta: Portakal ve mandalinaların doğası "serinletici" olduğundan, portakal suyuna bal, kakule ve gül suyu ilave etmek tatlandırıcı görevi görür ve portakal suyunun acılığını gidermenin yanı sıra doğasını yatıştırır. 


Portakal suyu ve diğer turunçgillerin acı olmasının sebebi nedir?

Portakal ve greyfurt gibi bazı turunçgillerin suyundaki acılık limonoidlerden kaynaklanır. Limonen ve namolen, limonoidler grubundan acı bir tada sahip iki ana bileşiktir ve bu bileşiklerin, özellikle limonenin, portakal suyundaki yüksek konsantrasyonu ve konsantrasyonu, gecikmiş acılık olgusuna neden olur.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -