المواضيع

Evde altın saklamak için 26 nadir yer (değerli eşyalar)

 Evde altın saklamak için 26 nadir yer (değerli eşyalar)

Evde altın saklamak için 26 nadir yer (değerli eşyalar)

Bir evde altını depolamak için ender yerler arasında bacalar, donmuş gıdalar, klimalar, tencereler, bodrumlar ve duvarlar bulunur. Son olarak, yasal hususları göz önünde bulundurarak ultra güvenli banka kasalarını ve kasalarını seçebilirsiniz.

Altın çok değerli bir varlıktır. Külçe altın veya madeni para satın alırken, bunları güvenli ve kolay erişilebilir bir yerde tutmak önemlidir. Bu yazımızda evde altın (değerli eşya) saklamak için 26 nadir yeri öğreneceğiz.

Aşağıda evin içinde, tavan arasında, bodrumda, avluda, bahçede, kamu arazilerinde ve diğer yerlerde altın depolamak için ender yerlerden bahsediyoruz.

A) hücre içi

Evde altın ve diğer değerli metalleri saklamak için pek çok yer var.

1. Ahşap döşemeler: Kirişler arasındaki ahşap döşemelerin altına altın ve gümüş gibi diğer değerli metalleri yerleştirebilirsiniz. Halı veya kilimle kaplı zeminin bir kısmının altına yerleştirmek en iyisidir.

2. Baca: Altını bir şömine girintisine veya çalışmayan bir bacaya bırakabilirsiniz.

3. Duvarın İçinde: Duvarlarınızda delik veya boşluk varsa bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

4. Dondurulmuş Gıdalar: Evde altın stoklayabileceğiniz ender yerlerden biri de dondurulmuş gıdalardır! Kıymanın içine külçe altın ve madeni paralar koyabilir veya büyük bir dondurma kasesine koyup dondurucuya koyabilirsiniz.

5. Sahte tesisat: Bazı mutfaklarda altını saklamak için gerçek bir boru olmayan sahte tesisat kullanılır.

6. Klima: Altını klima kanalına saklayabilirsiniz.

7. Ev Mobilyaları: Altını kasa, dolap ve hatta piyano gibi ağır ev mobilyalarına yerleştirebilirsiniz.

8. Akvaryum: Akvaryumu olanlar altınlarını içine ya da akvaryuma koyabilirler.

9. Büyük saksılar: Balkon, teras veya balkonunuzda büyük saksılarınız varsa bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz.

10. Su deposu: Tavan arasında bir su deponuz varsa, altın külçelerinizi ve madeni paralarınızı oraya saklayabilirsiniz.

11. İzolasyon: Altınınızı saklayabileceğiniz bir diğer yer de çatı izolasyonu altı, tercihen merteklerdir.

12. Bodrum: Evin bodrumunda altın ve diğer değerli metalleri saklamak için çeşitli yerler vardır. Duvar veya bodrumdaki çöküntüler gibi.

13. Kasaya dağılın: Bodrumda genellikle altın saklayabileceğiniz sandıklar ve çeşitli eşyalar bulunur. Tabii ki etiketlemeyi unutmayın.

 14. Boya Kutuları: Odadaki veya bahçedeki atölyedeki eski boya kutularına külçe altın ve bozuk para koyabilirsiniz. Mühürlü ve açılmamış görünen kutuları kullanın.

15. Bahçede kazma: Bahçeniz varsa altını bir şeyle kapatıp toprağa gömebilirsiniz.

16. Balık Havuzu: Balık havuzunuz varsa altını havuzun dibine, tercihen havuz bitkilerinin arasına saklayabilirsiniz.

17. Ağaç Altı ve İçi: Altınınızı bir ağacın altına veya ağaç kütüğündeki bir deliğe koyabilirsiniz.

18. Karavan veya Tekne: Bu tür cihazlara sahip kişiler pahalı eşyalarını içine saklayabilirler. Tabii ki, bu cihazların erişilebilir olmadığından emin olun. Çünkü bu cihazlar çalınabilir!

19. Gizli Oda: Evlerinin veya dairelerinin içinde gizli bir odaya sahip olacak kadar şanslı olan kişiler; Açıkçası, altın ve pahalı eşyaları saklamak için hazır bir yerleri de vardı.

20. Kasa: Kasalar, evde altın saklamak için başka bir iyi yerdir. Altın külçelerinizi ve madeni paralarınızı saklamak için kullanabileceğiniz farklı kasa türleri vardır.

21: Galeriler: Bazı insanlar altınları ve pahalı eşyaları müzelerdeki gibi hırsızlığa karşı korumalı vitrinlerde saklıyor. Tabii ki, mülkünüzün tamamen geçilmez olmasını sağlamak en iyisidir.

22. Kamu arazileri: Bazıları altınlarını ormanlar, dağlar veya kıyı bölgeleri gibi kamu arazilerinde saklamak isteyebilir. Ancak, mülkünüzün yanlışlıkla birileri tarafından bulunma olasılığı vardır! 

23. Kiralık kasa: Kiralık kasa kiralamak ve kullanmak, altın ve diğer değerli metalleri saklamanın popüler bir yoludur.

24. Aile üyeleri: Güvendiğiniz aile üyelerinizden külçe altınlarınızı ve madeni paralarınızı korumalarını isteyebilirsiniz. Bunun için güvenli ve uygun mekanları kullanacaklarından emin olmak en iyisidir.

25. Avukat veya hukuk danışmanı: Altın ve kıymetli madenlerin saklanması için resmi bir sözleşme ile avukatınızı sorumlu tutabilirsiniz.

26. Banka kasası: Son olarak evinde altın ve değerli metal bulundurmak istemeyenler ultra güvenli banka kasalarını ve kasalarını değerlendirebilirler. Tabii ki, bu durumda yasal konuları, altına erişim ve çıkarma miktarını ve bakım maliyetini hesaba katmak daha iyidir.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -