المواضيع

Limonları dört kolay şekilde dondurun

Limonları dört kolay şekilde dondurun

Limonları dört kolay şekilde dondurun

Sönmüş kireç, bu eşsiz baharatın ömrünü uzatabilen bir yöntemdir. Limonları farklı şekillerde dondurucuda saklayabilir ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Temizlik yıldızı - limonun en iyi tat ve baharatlardan biri olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz. Ne yazık ki çoğu meyve gibi limon da çok çabuk bozulur ve 2-4 hafta dayanır. Bu yazıda, limonların tadını ve özelliklerini daha uzun süre kullanabilmeniz için limonları dondurmanın dört yolunu ele alıyoruz. bizimle kal


Yöntem 1: Bütün bir limonu dondurma adımları

1. Bütün limonu kilitli poşete koyun

Torbanın içindeki havayı tamamen boşaltın. Plastik poşetin içinde hava kalmadığından emin olduktan sonra fermuarı kapatın. Poşetin vakumlanması limonların dondurucuda taze kalmasını sağlar ve dondurucunuzda fazla yer kaplamaz.


2. Limonları içeren poşeti dondurucuya koyun.

Dondurucunuzun sıcaklığına bağlı olarak, limon dondurma işlemi birkaç saatten geceye kadar sürebilir. Bir sonraki hafta kullanımınız için taze limon kullanın ve geri kalanını bozulmadan önce dondurun.


3. Limonu çözünmesi için 10 dakika soğuk suda bekletin.

Bütün, çözülmüş bir limon muhtemelen yumuşak olacak ve onu kesemeyeceksiniz. Bu yumuşaklık, limonu uygun bir baharat haline getirir. Bu durumda limon suyu da kullanabilirsiniz.

Limonları dondurucuda 3 ila 4 ay saklayabilirsiniz.

 

İkinci yöntem: limon dilimlerini dondurun

1. Limonu küçük parçalar halinde kesin

Limonu dondurmadan önce küçük parçalara ayırmak limonun tazeliğini korur ve kokteyl, meze gibi şeylerde kullanılabilir. Limon dilimlerini de ay şeklinde kesebilirsiniz.


2. Limon dilimlerini bir kalıba dizin ve dondurucuya koyun.

Limon dilimleri arasında boşluk olduğundan emin olun. Limon dilimlerini kalıba yerleştirmek ayrı ayrı donmalarını sağlar. Limon dilimlerini 2-3 saat veya limon suyu tamamen donana kadar dondurucuda bekletin. Limonun sert olması ve sıkıldığında suyunu salmaması limonun tamamen donmuş olduğu anlamına gelir.


3. Limon dilimlerini fermuarlı bir plastik torbaya aktarın

Kireç tamamen donduktan sonra kilitli bir poşete koyup ardından dondurucuya koyabilirsiniz. Ne zaman bir limona ihtiyacınız olursa, limon dilimlerinden birini poşetten çıkarıp kullanabilirsiniz.


Yöntem 3: Limon kabuğu cipslerini dondurucuya koyun

1. Limonun kabuğunu rendeleyin.

Limon kabuğu cipsleri doğal yağlar içerir. Ayrı ayrı dondurabileceğiniz gibi limon donduktan sonra kabuğunu rendeleyip dondurabilirsiniz. 


2. Çipi kilitli bir torbaya koyun

Limon dilimlerini kilitli poşete koyun. Önümüzdeki hafta boyunca kalan limonları kullanın veya onları kesin ve dondurun.


3. Cipsleri içeren poşeti dondurucuya koyun.

Deri dilimini tamamen donana kadar birkaç saat veya gece boyunca dondurucuda bırakın. Dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar alıp gerisini buzluğa atabilirsiniz.

Limon kabuğunun da kendine özgü özellikleri vardır ki limon kabuğunun faydaları ve özellikleri yazımızda detaylı olarak ele aldık.

Kireçlerin dondurucuda acılaşmasını önlemek için belirtilen tüm yöntemlerin hassasiyetle yapılması gerektiği konusunda uyarılmalıdır.


Dördüncü yöntem: limonatayı dondurun

1. Bir limonun suyunu alın

Manuel bir meyve sıkacağı kullanarak limon suyunu sıkabilirsiniz. Meyve sıkacağınız yoksa çeyrek limon alıp suyunu çatalla sıkabilirsiniz. Amaç limonu ezip suyunu çıkarmaktır.


2. Bir bardak limon suyu ölçün

Limon suyu miktarını sınırlamak, limon kullanımınızla ilgili daha doğru ölçümler yapmanızı sağlar. Çekirdekler, meyve suyu çıkarma işlemi sırasında çıkarılmalıdır.


3. Limon suyunu bir buz tepsisine dökün

Limonatayı buz küpü tepsilerine aktarırken, dolu bir bardağın kaç küpten yapıldığını bildiğinizden emin olun. Bu, özel tariflerde limon suyu kullanmanız gerektiğinde daha doğru ölçüler almanızı sağlayacaktır.


4. Buz küplerini dondurmak için dondurucuya koyun.

Tamamen donana kadar dondurucuda kalmalarına izin verin. Taze limonatayı dondurmazsanız, iki ila dört gün içinde bozulabilir. Limonatayı buz küplerinde saklamak, limonatayı daha uzun süre muhafaza etmenizi sağlayacaktır. Kendi buz tepsilerinize ihtiyacınız varsa, limonata küplerini dondurduktan sonra kilitli bir torbaya aktarabilirsiniz.

Evde doğal limon suyunun saklanması ve limon suyunun dondurucuda nasıl saklanacağı zor bir iş değil ancak ilgili ipuçlarının eksiksiz uygulanması gerekiyor. 

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -