المواضيع

Mutfak dolabını ilginç fikirlerle sıralayın

Mutfak dolabını ilginç fikirlerle sıralayın


Dolaplara özel ve güzel bir düzen vermek için kullanılabilecek kutular, sepetler, çöp kutuları, bölücüler vb. kullanmak gibi mutfak dolaplarını düzenlemenin birçok yolu ve çözümü vardır.

Mutfağınızdaki dağınık dolaplardan siz de memnun değil misiniz? Günümüzde küçük ve büyük mutfaklarda dolap düzenlemek tüm kadınların karşılaştığı büyük sorunlardan biridir. Elbette düzenli ve düzenli gardıropların keyfini çıkarmak için kullanılabilecek birçok teknik ve püf noktası var. Bu yazıda size mutfak dolaplarını düzenlemek için bu püf noktaları vereceğim, böylece bu yöntemlerin yardımıyla bu alanları düzenleyebilir ve en küçük alandan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.


Dolapların içindeki öğeleri düzenlemek için araçlar ve yöntemler

1. Çeşitli cihazlar için tankların donatılması ve inşa edilmesi

İlk ve en iyi çözüm, bir mutfak dolabı modeli oluştururken ve tasarlarken, tasarımcıdan dolapları, bulaşıkları ve diğer mutfak eşyalarını düzenli olarak bir kenara bırakacak şekilde tasarlaması istenebilir. Bu yöntem ayrıca tuz ve baharatlar için özel tanklar yapmak için de kullanılabilir.


2. Farklı sepetler veya kutular kullanın

Mutfak dolabını düzenlemenin basit ve kolay bir çözümü, dolaplardaki eşya ve aksesuarları, özellikle küçük eşyaları sepet veya kutulara yerleştirmektir, böylece dolap alanı düzenlenir ve bu alan daha verimli kullanılabilir. Ayrıca, sarf malzemeleri bulmakta sorun yaşamamanız için, bu kutuların her birine, içinde hangi malzemelerin olduğunu belirten bir etiket yapıştırabilirsiniz.

 

3. Çekmeceler için ayırıcı kullanın

Özellikle içeriğinde kaşık, çatal, kepçe, bıçak, bıçak vb. bulunan ülkelerde mutfak dolabı çekmecelerini düzenlemenin en iyi yollarından biri bu amaçla özel bölücüler kullanmaktır. Genellikle bu ayırıcılar, hırdavatçılarda veya plastik mağazalarında kolayca bulunabilir. Ayrıca, bu bölücüler daha büyük kaseler, bardaklar veya kapların olduğu daha büyük çekmeceler için kullanılabilir.

 

4. Yiyecekleri kapalı kutulara koyun

Bu yöntemde plastik kutu ve kutuların ucuz olması ve piyasada farklı ebatlarda bulunması nedeniyle plastik kutu kullanılması tercih edilmektedir. Bu nedenle bu çözüm, mutfak dolaplarını düzenlemenin kolay ve ucuz yollarından biridir. Ayrıca bu yöntemde her tür gıda için o gıdaların kullanım miktarına uygun büyüklükte bir kutu hazırlanabilir.

 

5. Döner raf kullanımı

Mutfak dolaplarını düzenlemek için en yeni araçlardan biri de döner rafların kullanılmasıdır. Bu raflar özellikle köşe dolaplarında kullanım için uygundur ve etkilidir.

 

6. Dolap kapaklarının arkasına bazı şeyler asın

Bu yöntem, mutfak dolabınızı, özel klipsler takarak veya dolap kapaklarının arkasına küçük sepetler yerleştirerek içeriden birçok eşya asılabilecek şekilde düzenlemek için eğlenceli, etkili ve kolay bir hiledir. Bu yöntem çoğunlukla küçük ve yaygın olarak kullanılan cihazlar için kullanılır.

 

7. Dolaplarda raf kullanın

Bir mutfak dolabı düzenlemenin en popüler ve etkili yollarından biri, dolapların içinde sıralama veya raflama yöntemini kullanmaktır. Bu amaçla ahşap, metal veya plastik zeminler kullanabilir, bu sayede dolapta daha fazla tabak ve eşyayı düzenli bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

 

8. Lavabonun altındaki dolabı düzenleyin

Lavabonun altındaki dolap genellikle deterjan şişeleri, spreyler, şişeler ve mendil gibi aksesuarların konulduğu yerdir. Bu parçayı düzenlemek için, nebülizör resimdeki gibi bir çubuk takılarak askıya alınabilir; Ayrıca mevcut tüm aletleri bir kutuya veya sepete koyabilirsiniz.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -