المواضيع

Önemli prensipler ve tavsiyelerle mobilya taşımak için kolay ve hızlı bir rehber

Önemli prensipler ve tavsiyelerle mobilya taşımak için kolay ve hızlı bir rehber

evini nasıl taşırsın

Mobilyaları taşımak, adı bile vücutta ürpertiler uyandırıyor! Bir eve taşınıyorsanız ve özellikle Corona günlerinde daha az emek ve zaman kaybetmek için nereden başlayacağınız ve ne yapacağınız konusunda kararsızsanız, virüs bulaşma tehlikelerinden nasıl korunacağınız konusunda size rehberlik edeceğiz. Bu makalede adım adım Hareket etmek için gerekli araçlar, hareket ilkeleri vb. dahil olmak üzere size yararlı ilke ve öneriler sunacağız. bizimle kal


Taşımak için gerekli araçlar

Eşyalarınızı paketlemeye başlamadan önce, taşıma için araç ve gereçlere ihtiyacınız vardır. Size önerimiz şu şekildedir:

Farklı boyutlarda kutular ve kartonlar

5 cm genişliğinde yapıştırıcı

kabarcık sargısı

Gazete

Çöp torbası

imza

kurdele ve ip

Tabii ki, yukarıdaki öğelerin her birinin gerekli miktarı, öğelerinizin boyutuna bağlıdır. Artık bu cihazlara aşina olduğunuza göre, size tel çekme ilkelerini tanıtacağız.


Mobilya taşıma ilkeleri

1. Eşyaları toplamayı planlayın

Taşınmadan en az iki hafta önce bavulunuzu toplamayı düşünün. Beğenin ya da beğenmeyin, mobilya taşımak hızlı bir şekilde yapılamayan uzun bir süreçtir. Planlama, eşyaların doğru ve düzenli bir şekilde paketlenmesi ve son olarak ana nakliye için yeterli zamana ihtiyacınız var. 


2. Ev eşyalarının bir listesini yapın

Ev eşyalarınızın bir listesini bir kağıda yazın ve ardından onu kurtulacak, satılacak, takas edilecek ve saklanacak eşyalar gibi birkaç kategoriye ayırın. Artık işinize yaramayan şeylerden kurtulun, hala işe yarayan ama artık işinize yaramayan şeyleri satın, çok yer kaplayan ve değiştirilebilecek şeyleri daha küçük ve daha kullanışlı bir modelle değiştirin ve son olarak, işinize yarayacak şeyleri saklayın. bu ana kategoriyi diğer alt kategorilere de ayırabilirsiniz. Örneğin (kırılma, elektrikli ev aletleri, ...)


3. Gereksiz parçalardan paketlemeye başlayın

Tabii ki, depolama öğeleriniz depoda hala toz toplarken önce tabaklar ve mutfak gereçleri gibi daha temel öğeleri paketlemeye giderseniz, sorunlarla karşılaşırsınız. Akıllı olun ve öğeleri taşımak için depolama öğeleri gibi gerekli olmayan sırayla paketleyin.


4. Evin her bölümünün eşyalarını sırayla ve ayrı ayrı toplayın

Evin her bölümünün eşyalarını bağımsız olarak paketleyin ve tamamlandıktan sonra diğer bölüme geçin. Her parçanın eşyalarını toplama sorumluluğunu bir aile üyesine atayabilirsiniz.


5. Cihazın tipini ve yerini kartonun üzerine yazın.

Yeni bir eve taşındığınızda yeterince yoruldunuz ve aksiyon dolu animasyonun kilidini açmak istiyorsunuz. Bu nedenle, kartonların üzerine zaten kendi yazdığınız yeterli talimata ihtiyacınız var. Bu nedenle, cihazın tipini ve yerini kartonların üzerine yazın; Seviyor:

Karton tencere → mutfak

Karton kitap → yatak odası

Karikatür oyuncaklar → Çocuk odası ve ...


6. Kirlenmeyi önlemek için temizlik ekipmanı

Tabii ki haşerelerin ve kirliliğin yeni evinize misafir olmasını istemezsiniz. Bu yüzden eşyalarını topladığınızda, kirlenmeyi, böceklerin ve hamamböceği ve fare gibi hayvanların yeni eve taşınmasını önlemek için onları temizleyin.


7. Kırılabilir malzemeleri kırılmaz malzemelerden ayırın

Bu, mobilya endüstrisinde bariz bir prensiptir. Ancak sabırsızlıktan takip etmeyebilirsiniz, bu durumda daha fazla sıkıntı ve sıkıntı beklemek zorunda kalacaksınız. 


8. Kişisel bir temel ihtiyaç çantanız olsun

Yeni bir eve girdiğiniz ilk saatlerde ve hatta ilk birkaç gün biraz dağınık hissedebilirsiniz; Bu nedenle şarj aleti, kulaklık, tablet, rahat kıyafet, tuvalet kağıdı, havlu gibi temel ihtiyaçlarınızı ve diş fırçası, diş macunu, şampuan vb. hijyen malzemelerini kendiniz ve aileniz için bir el çantasında bulundurun. 


9. Güvenilir ve profesyonel bir nakliye şirketi bulmak

Acele etmemek ve taşınmadan önce kullanmak istediğiniz nakliyat firmasını araştırmak en doğrusudur. Güvenilir ve profesyonel ekipman ve personel, hijyen ilkelerine uygunluk, uygun maliyet vb. 


10. Taşındıktan sonra boş evi temizleyin

Eski evi terk edip yeni bir eve gitmeye niyetlenseniz de, yorgun ve bitkin olsanız da, adalet, mobilyaları kaldırmanın, yani eski evi temizlemenin, hoşnutsuzluk ve sorun çıkarmamanın son ilkelerine uymanızı emreder. . sonraki sakin.


Corona gibi salgın döneminde mobilya taşımanın ilkeleri

Ayrılmadan önce malzemeleri dezenfekte edin ve iyice paketleyin.

 Korona virüsünden korunmak için cihazı paketlerken her şeyi (örneğin karton veya plastik file) pakete koyduğunuzdan emin olun.

Korona karantina günlerinde trafik yasağına dikkat edin ki taşınma planınız bozulmasın.

Corona döneminde araba ile seyahat etmek, uçakla taşınmaktan daha az tehlikelidir, bu nedenle başka bir şehre mobilya taşımayı düşünüyorsanız, araba ile seyahat etmeniz tercih edilir.

Corona döneminde malzemeleri paketlemek için yeni kartonlar ve plastik poşetler kullanmak daha iyidir. 

Size ve teslimat ekibine yetecek kadar dezenfektan sağlayın. Çalışanlardan herhangi bir yüzeye dokunmadan önce ellerini yıkamalarını veya dezenfekte etmelerini ve ellerinizi düzenli olarak yıkamalarını veya dezenfekte etmelerini isteyin.

Nakliye şirketinin sağlık ekipmanlarını sağlayın. (Nakliye çalışanlarının sağlığını nasıl sağlayacağınızı mutlaka sorun. Termometre kullanıyor musunuz? Çalışan yakınlarının hasta olmadığına dair yeterli bilgi var mı? Ayrıca eşyalarınız yüklenmeden önce aracın dezenfekte edilip edilmediğini de sorun. Dezenfektan kullanımı) , maske ve eldiven? Taşıma ekipmanları önceden dezenfekte ediliyor mu? Forkliftin açıkta kalan yüzeyleri ne sıklıkla dezenfekte ediliyor? vb.)

Aşırı kalabalığı ve sosyal mesafeyi önlemek için hareket edecek daha az insanı dahil edin.

Taşınmadan ve toplanmadan önce yeni evi boşaltmak.

Mobilyaları yeni eve taşıdıktan sonra dezenfekte edin. Bu amaçla ev eşyalarının nasıl uygun şekilde dezenfekte edileceği ile ilgili yazımızı okumanızı öneririz.

 

Ev mobilyalarını taşırken öneriler

 Tabakların etrafına etiketlerine ek olarak gazete sarın.

Kartonların altına ve içine balonlu naylon koyun.

Yer kazanmak için kutular yerine boş poşetler ve poşetler kullanın.

Paketlediğiniz son şeyler çabuk bozulan ve donmuş gıdalardır. 

Acil internet ihtiyacı çağına girmeden önce yeni bir internet sistemi planlamayı unutmayın 


Taşınmak için en uygun mevsim, gün ve saat hangisidir?

Mobilya taşıma işlemlerinin çoğunun bahar mevsiminin sonunda ve yaz mevsimi boyunca gerçekleştiği söylenebilir. Bu seçim, elbette, daha uygun hava koşullarına, okulların kapanmasına ve kiralama veya ev satın alma sözleşmelerinin feshedilme veya imzalanma zamanına bağlıdır. Soğuk, yağmurlu veya karlı bir günde veya yağmur ihtimali olan bulutlu bir günde hareket etmek kuşkusuz bu iş için doğru zaman değil. Ancak mobilya taşımak için haftanın en iyi günü hangisidir?

Mobilya taşımak için günün en iyi zamanı, yeni eve olan uzaklığa, daha sessiz ve daha sessiz sokaklara ve daha az trafiğe, mobilyaları taşıdığınız mevsime vb. bağlıdır. Örneğin yazın sabahın erken saatleri veya akşam hava soğuduktan sonra, kışın ise öğleden önce daha uygun bir zamandır.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -