المواضيع

Plastik dondurucu poşeti kullanmanın 13 farklı yolu

 Plastik dondurucu poşeti kullanmanın 13 farklı yolu

Plastik dondurucu poşeti kullanmanın 13 farklı yolu

Farklı görevler için donmuş plastik kullanmak, iyi çalışan basit bir yeniliktir. Bu iş aynı zamanda evde pek çok kişinin tahmin edemeyeceği birçok yararlı uygulamaya sahiptir. Burada boyama, çiçek işleme ve paketleme gibi ilginç şeyler öğrenebilirsiniz.

Muzları taze tutmak, sosis ve haşlanmış yumurta yapmak gibi ilginç şeyler yapmak için dondurucu plastiği kolayca kullanmanın birçok yeni ve çekici yolu. Bu stiller, hayatlarında daha fazla yenilik ve rahatlık arayanlar içindir.


1- Dondurucu plastik kullanarak muzları taze tutun

Muzların rengini ve nem seviyesini koruyabilmesi için saplarını streç filmle örtmek en iyisidir. Yiyecekleri taze tutmanın bu yolu ile muzlarınız, onları aldığınız günkü kadar taze ve lezzetli kalacaktır.


2- Plastik kullanarak daha fazla güzellik

Herhangi bir temizleyici yüz maskesi, maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra cildinize nemlendirici krem ​​uygularsanız ve üzerini dondurucu plastikle kaplarsanız en etkili olacaktır.


3- Cam kapağı yapın

Sıvı dolu bir bardağı dondurucu plastikle kaplayın, bir pipetle hizalayın, içine bir pipet sokun ve çayınızı veya suyunuzu kolayca yudumlayın. Bu, antrenmanınız sırasında ihtiyacınız olan içecekleri almanın harika bir yoludur. Bu sayede sıvı bardağa dökülemez ve içecek sıcaksa ısısını uzun süre muhafaza eder.


4- Çocuklarınız için yaratıcı eğlence

Dondurulmuş plastiği kullanmak, çocukların renklere elleriyle dokunmak zorunda kalmadan yeni ve ilginç çizimler yapmaları için harika bir yoldur. Boyayı bir parça kağıda veya kartona uygulayın, ardından dondurucu plastikle kaplayın. Artık gerisini çocuğunuzun yaratıcı eli halledecek.


5- Meyve sineği tuzağı yapın

Karasineklerden kurtulmak için birkaç parça meyve doğrayın, bir kaseye koyun ve üzerini bir parça dondurucu plastikle kapatın. Ardından, bir bıçak kullanarak yüzeyinde küçük bir kesim yapın. Böylece bir sinek kapanı yapmış olursunuz.


6- Taze çiçeklerin saklanması

Çiçeğin sapını önce nemli kağıt veya beze koyarsanız ve ardından dondurucu plastikle kaplarsanız, bu buketin suda olduğundan daha uzun süre dayanmasını sağlar. Bu bağlamda, Star'ın Doğal Çiçeklerinin Ömrünü ve Dayanıklılığını Artırmanın 10 Basit Yolu'nu okuyun.


7- Ev eşyalarının daha kolay taşınması

Dondurucu plastik veya diğer uygun plastik ambalaj malzemeleri ile ev eşyalarınızı içindekilerle birlikte paketleyebilir, artık çöp kutularınızın ve dolaplarınızın tüm raflarını boşaltmanıza gerek kalmaz.

Bu sayede işleriniz daha hızlı yapılacak ve yeni eve taşındığınızda her şey eskisi gibi olacaktır.


8- Yumurta haşlamanın en iyi yolu

Dondurucu plastiği kullanmak, haşlanmış yumurta yapmanın çok kolay bir yoludur. Plastiği bir tepsi veya tabağa yayın, normal veya zeytinyağı ile fırçalayın, ardından plastiği toplayın ve yumurtayı kırın ve içine yerleştirin. Ardından plastiği üç dakika kaynar suya koyun.


 9- Evde resim yapmak için bir numara

Evinizi boyamakla meşgulseniz ve molaya ihtiyacınız varsa, boya rulonuzun kurumasını önlemek için dondurucu plastikle kaplayabilir ve aynı şeyi fırçanız için de yapabilirsiniz.


10- Buzdolabının temizliğini sağlamak

Temiz tutmayı kolaylaştırmak için buzdolabı raflarını dondurucu plastikle kaplayın. Daha sonra buzdolabında bir yumurta kırılıp her yere saçılsa bile tek yapmanız gereken plastiği çıkarıp yerine yenisini koymak.


11- Şişelerin ağzının kapatılması

Çoğu insan, seyahat ederken valizlerine veya çantalarına dökülen şampuan ve diğer kozmetiklerden endişe duyar. İşte bu sorunu önlemenin basit bir yolu: Şişe kapağını çıkarın, şişenin boynunu dondurucu plastiğiyle kapatın ve ardından şişe kapağını kapatın.


12- Ev serası yapmak

Tek yapmanız gereken, her türlü tohumun büyümesine ve sertleşmesine yardımcı olmak için saksıyı plastik bir örtü ile örtmek. Bu, toprağın ve bitkilerin kurumasını önler ve daha hızlı büyümelerini sağlar.


13- Ev yapımı sosisli sandviç yapmak

Gıda ambalaj plastiği yardımıyla her türlü kıymayı ev yapımı lezzetli bir sosis haline getirebilirsiniz.

Ancak bu hiç sağlıklı değil ve tavsiye edilmiyor.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -