المواضيع

Awarie routera i jak je naprawić

Awarie routera i jak je naprawić

Awarie routera i jak je naprawić

Użytkownicy Internetu mogą być narażeni za pośrednictwem routera na wiele problemów, które prowadzą do przerw w dostępie do Internetu, ale oczywiście każdy problem ma rozwiązanie, a oto wyjaśnienie najważniejszych z tych problemów i ich rozwiązań:


Trudności z połączeniem się z siecią Wi-Fi

Kabel Ethernet można umieścić w routerze w przypadku trudności w zdalnym połączeniu przez Wi-Fi, dzięki czemu połączenie będzie bezpośrednie, bez żadnych przeszkód i barier fizycznych pomiędzy Internetem, telefonem czy komputerem.


Brak połączenia z internetem

Rozwiązanie tego problemu wymaga ponownego uruchomienia routera, odczekania kilku minut, aby sprawdzić, czy się powiedzie, i połączenie internetowe zostanie przywrócone do poprzedniego stanu, lub skontaktowania się z innym routerem, aby sprawdzić, czy usterka nie wynika z samego urządzenia, czy nie, a Ty może także komunikować się z usługodawcami i upewnić się, że nie ma u nich żadnych problemów.


Wolne połączenie Wi-Fi

Można to rozwiązać, identyfikując wszystkie strony podłączone do tej samej sieci, ponieważ jedna z nich może powodować zużycie pasma lub inne problemy z komunikacją.


Zniknięcie sieci Wi-Fi

Problem ten można rozwiązać zwracając uwagę na kontrolki na routerze i porównując je z tymi znajdującymi się w instrukcji dołączonej do urządzenia lub zmieniając ustawienia routera, a to wymaga znajomości adresu IP urządzenia.


Router nagle przestał działać

Problem ten można rozwiązać resetując router tak aby powrócił do ustawień domyślnych, a w przypadku gdyby to nie zadziałało kupić nowoczesny router zgodny z najnowszymi standardami bezprzewodowymi, gdyż inżynierowie opracowali szereg standardów, które pozwalają urządzeniom Wi-Fi łączyć urządzenia elektroniczne z Internetem, a jednym z najnowszych standardów jest 802.11 ax/wifi 6.


Rozwiązania problemów z połączeniem internetowym

Router lub router definiuje się jako urządzenie, które łączy dwie sieci lub więcej, w celu dystrybucji pakietów internetowych do więcej niż jednego miejsca i ma dwie podstawowe funkcje, reprezentowane przez zarządzanie ruchem między sieciami i umożliwianie więcej niż jednemu urządzeniu łączenia się z siecią tej samej sieci internetowej, ale może być ona powiązana ze słabym Internetem i w takim przypadku należy postępować w następujący sposób:

•  Zrestartuj urządzenie, aby sieć mogła je rozpoznać i tym samym ponownie połączyć z Internetem.

•  Wyszukaj na jednej z działających platform.Jeśli ktoś inny skarży się na awarię Internetu, awaria może mieć charakter globalny lub zbiorowy.

•  Próba uzyskania dostępu do więcej niż jednej strony internetowej; Aby dowiedzieć się, czy Internet rzeczywiście został odcięty, czy też ta witryna po prostu nie działa lub nie działa.

•  Uzyskaj dostęp do dowolnej sieci publicznej, jeśli użytkownik znajduje się na lotnisku, w hotelu, kawiarni itp.

•  Pamiętaj o zapłaceniu poprzedniego rachunku za internet, ponieważ niezapłacenie rachunków doprowadzi oczywiście do przerw w dostępie do Internetu.

•  Abonament na Internet Światłowodowy, który działa na zasadzie światłowodów, co oszczędza użytkownikowi kłopotów z przerwami i spowolnieniem Internetu.Internet Światłowodowy zapewnia bardzo duże prędkości, dochodzące do tysiąca megabajtów na sekundę.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -