المواضيع

Bezpieczne przeglądanie Internetu

Bezpieczne przeglądanie Internetu

Bezpieczne przeglądanie Internetu

Bezpieczne przeglądanie to jedna z usług uruchomionych przez zespół ds. bezpieczeństwa globalnej firmy Google, której celem jest identyfikowanie niebezpiecznych stron internetowych podczas przeglądania Internetu i ostrzeganie użytkowników i właścicieli tych witryn o spodziewanych zagrożeniach, ponieważ Bezpieczne przeglądanie umożliwia weryfikację witryny adresy i porównywanie ich ze zaktualizowanymi listami Google zawierającymi strony niezabezpieczone, w tym strony niezabezpieczone; witryny zawierające niechciane złośliwe oprogramowanie; takie jak wirusy lub witryny zawierające oszustwa i oszustwa.

 Bezpieczne przeglądanie to zjawisko wspierane przez różne przeglądarki internetowe i firmy technologiczne w celu ochrony swoich użytkowników, a wszystkie szkodliwe witryny są umieszczane w jednej bazie danych zwanej czarną listą, a przeglądarki mogą następnie porównać zawartość czarnej listy z witryną, aby ustalić, czy witryna jest bezpieczne czy nie, a wśród znanych przeglądarek, które korzystają z bezpiecznego przeglądania, aby chronić swoich użytkowników; (Google Chrome), (Safari) i (Firefox).

 Niektóre przeglądarki internetowe udostępniają określone zasoby umożliwiające bezpieczne przeglądanie, takie jak; Przeglądarka Mozilla Firefox oferująca wtyczki i opcje prywatności zwiększające bezpieczeństwo przeglądania, takie jak; Noscript i Adblock Plus, a sama przeglądarka Google Chrome jest bezpieczną przeglądarką, która wyświetla ostrzeżenia o podejrzanych witrynach, które mogą powodować zagrożenie lub problemy z cyberbezpieczeństwem, a dodatkowo przeglądarkę Google Chrome można zainstalować, aby korzystać z jej funkcji bezpiecznego przeglądania w tym celu oferuje platformy społecznościowe, takie jak Facebook. Przeglądaj bezpiecznie, dostosowując ustawienia zabezpieczeń Facebooka.

Bezpieczne przeglądanie to jedna z usług uruchomionych przez zespół ds. bezpieczeństwa globalnej firmy Google, mająca na celu identyfikację niebezpiecznych stron internetowych podczas przeglądania Internetu i ostrzeganie użytkowników i właścicieli tych witryn o spodziewanych zagrożeniach, a bezpieczne przeglądanie pozwala na wykorzystanie specjalnej infrastruktury, która umożliwia użytkownikowi przeglądanie stron internetowych w sposób chroniony przed różnego rodzaju atakami elektronicznymi, takimi jak złośliwe programy i próby oszustwa, a istnieje wiele przeglądarek internetowych, które służą do przeglądania różnych stron, dlatego należy wybrać przeglądarkę internetową który umożliwia bezpieczne przeglądanie. 


Funkcje bezpiecznego przeglądania Internetu

Istnieje wiele zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, których należy przestrzegać, ponieważ bezpieczne przeglądanie oferuje użytkownikom szereg korzyści. Poniżej znajduje się wyjaśnienie najważniejszych cech bezpiecznego przeglądania:

•  Sprawdź strony internetowe i porównaj je z listami szkodliwych witryn Bezpiecznego przeglądania w oparciu o strategię wdrożoną przez Google i rodzaje potencjalnych zagrożeń.

•  Powiadom użytkownika przed kliknięciem linku na jakiejkolwiek stronie internetowej, który może doprowadzić go do stron pełnych wirusów.

•  Uniemożliwiaj użytkownikowi umieszczanie jakichkolwiek linków do stron uznawanych za niebezpieczne w jakiejkolwiek witrynie internetowej.

•  Chroń wszystkich użytkowników Internetu przed phishingiem oraz złośliwym i złośliwym oprogramowaniem, powiadamiając ich o próbie odwiedzenia niebezpiecznej witryny.

•  Udostępnij bezpłatnie funkcję Bezpiecznego przeglądania innym firmom w ich przeglądarkach i nie ograniczaj się tylko do użytkowników przeglądarki Chrome, aby zwiększyć bezpieczeństwo Internetu.

•  Blokowanie nieodpowiednich stron internetowych dla dzieci, ponieważ bezpieczne przeglądanie Internetu pomaga chronić dzieci przed zagrożeniami płynącymi z Internetu.


Wady bezpiecznego surfowania w Internecie

Poleganie wyłącznie na Bezpiecznym przeglądaniu Google do przeglądania różnych stron internetowych może nie wystarczyć z powodów podanych poniżej: 

•  Podczas korzystania z Bezpiecznego przeglądania Google polega na wykorzystywaniu i gromadzeniu danych użytkowników z Gmaila w skrzynce spamowej, które hakerzy mogą wykorzystać, aby zapobiec ich wykryciu przez system Bezpiecznego przeglądania.

•  Zasady Google starają się utrzymać wskaźnik 0,1%, który pokazuje fałszywe wyniki i uważa je za prawidłowe, aby chronić użytkownika przed witrynami phishingowymi, które podszywają się pod stronę trzecią w celu uzyskania dostępu do prywatnych danych użytkownika, ale czarna lista Google nie może zidentyfikować strony z oszustwem do czasu po tym, jak pojawi się użytkownikom Internet istnieje już od dłuższego czasu, co sprawia, że ​​jest o krok za oszustami, ale to stawia oszustów w ciągłym oczekiwaniu, że zostaną złapani.

Uwaga: należy zaznaczyć, że nie są to argumenty za niekorzystaniem z Bezpiecznego przeglądania Google, ale raczej przeciwko nadmiernemu poleganiu na nim samym. 

Bezpieczne przeglądanie zapewnia użytkownikom różne korzyści podczas przeglądania, ponieważ chroni urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem i pomaga bezpiecznie monitorować korzystanie z Internetu przez dzieci, a funkcję Bezpieczne przeglądanie można aktywować na urządzeniu w kilku krokach. Jest to szansa aby urządzenie było narażone na ryzyko i naruszenia. 


Jak aktywować bezpieczne przeglądanie Internetu

Bezpieczne przeglądanie Google dla przeglądarek Chrome można aktywować na komputerach, wykonując następujące czynności:

•   Otwórz przeglądarkę Chrome na swoim komputerze.

•   Przejdź do prawego górnego rogu ekranu i naciśnij trzy pionowe kropki, a następnie wybierz Ustawienia.

•   Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo i kliknij Bezpieczeństwo.

•   Określ poziom bezpiecznego przeglądania pożądany przez użytkownika, ponieważ pojawia się kilka opcji, a mianowicie; Normalna ochrona, Wzmocniona ochrona lub Brak ochrony.


Jak anulować bezpieczne przeglądanie Internetu

Aby móc wyłączyć Bezpieczne przeglądanie w przeglądarce Google Chrome dla wszystkich witryn i stron internetowych, musisz wykonać poniższe kroki:

•  Otwórz przeglądarkę Chrome na swoim komputerze.

•  Przejdź w prawy górny róg ekranu i naciśnij trzy pionowe kropki, a następnie z menu, które się pojawi, wybierz Ustawienia.W systemie operacyjnym (mac OS) możesz nacisnąć klawisz przecinka (,) na klawiaturze, aby otworzyć Google Ustawienia Chrome.

•  Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo i kliknij Bezpieczeństwo.

•  Kliknięcie opcji Niezabezpieczone w Bezpiecznym przeglądaniu.

•  Potwierdź klikając Stop, aby wyłączyć bezpieczne przeglądanie Internetu.

Uwaga: po wyłączeniu funkcji Bezpieczne przeglądanie w przeglądarce Google Chrome dane przeglądania wysyłane do Google zostaną zredukowane w celu odróżnienia szkodliwych witryn od nieszkodliwych, dlatego należy zachować ostrożność podczas przeglądania. 

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -