المواضيع

Bilgisayarda film izlemek

Bilgisayarda film izlemek

Filmlerin (veya video kliplerin) bilgisayarlarda izlenebilmesinin iki ana yolu vardır.İlk yöntem, film dosyasını veya video klibi indirip kullanıcının istediği zaman izleyebilmesi için tamamen kullanıcının cihazına kaydetmektir . İkinci yöntemde ise kullanıcı filmi veya video klibi canlı yayın olarak bilinen bir yöntemle web sitesi gibi belirli bir kaynaktan doğrudan izler , böylece kullanıcı içerikleri sesli ve görüntülü olarak izleme ihtiyacı duymadan izleyebilir. indirmenin bitmesini beklemektir ve bu işlem yayının ani kesintiler olmadan devamını sağlamak için genellikle hızlı bir internet bağlantısı gerektirir.İçerik kalitesinin artmasıyla birlikte kesintisiz izleme için gereken indirme hızı da artacaktır. .

 

Canlı yayın hizmetleri

İnternette film ve dizilere yönelik canlı yayın hizmetleri mevcuttur ve bu hizmetler genellikle bağlantı gerektiren, uydu bağlantısı gerektiren ve canlı yayın hizmetleri gibi bu tür içerikleri izlemenin olağan yollarına bir alternatif olarak kabul edilir . genellikle daha ucuzdur.

Bu hizmetler sadece bilgisayarlarla sınırlı olmayıp bazıları başka birçok cihazı da desteklemektedir. Canlı yayın alma konusunda uzmanlaşmış alıcıların yanı sıra akıllı TV'ler , tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi . Bu hizmetler sayesinde kullanıcının belirli bir saat veya cihaza bağlı kalmadan spor , film ve dizilerin yanı sıra canlı haberleri de izlemesi mümkün oluyor .

 

En büyük film akışı siteleri ve hizmetleri

netflix

Netflix'in canlı yayın hizmeti, kullanıcıya aynı şirket tarafından üretilen tüm film, dizi ve programları yalnızca aylık abonelik ücreti karşılığında izleme olanağı sağlamanın yanı sıra, farklı bir kullanıcı arayüzü sağlaması nedeniyle diğerlerine göre en iyisidir. ve en fazla beş dosya oluşturulabilir Profiller _Aynı hesapta, böylece aynı hesabın kullanıcıları en sevdikleri film ve programları birbirlerine karışmadan izleyebilirler.

 

Hulu

Hulu canlı yayın hizmetini farklı kılan özelliği, firmanın kendi yapımcılığını üstlendiği dizi programları ve Japon çizgi filmlerini  yayınlamanın yanı sıra çeşitli televizyon kanallarında gösterilen dizilerdeki en son gelişmeleri de yayınlamasıdır.Dolayısıyla bu hizmet düşük maliyetlidir. -Normal kablolu yayın hizmetlerine alternatif maliyet. Aylık abonelikte bile bu hizmette reklam sayısının nispeten yüksek olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Amazon Videosu

Amazon'dan canlı yayın hizmeti,  Amazon kullanıcılarına yıllık abonelikle sunulan ve abonelerine özellikler sunan  Amazon Prime paketinin bir parçasıdır ; Amerika Birleşik Devletleri sakinleri için iki gün olarak tahmin edilen hızlı mal nakliyesi, indirimler ve Amazon Kindle hizmetinden aylık olarak ücretsiz kitap indirme olanağı gibi.

 

çatırtı

Crackle hizmeti  , film ve dizilerin ücretsiz olarak canlı yayınlanmasını sağlar.Hizmeti kullanmak için belirli bir abonelik bedeli veya eklenti ödemesi gerekmez.Bu hizmet aynı zamanda kullanıcıya sürekli değişen çeşitli film ve dizileri de sunar. Hizmetin reklamlarla dolu olduğunu, dolayısıyla izleyicinin reklamları görüntülemek için epey bir süre beklemesi gerektiğini belirtmek gerekir.

 

Çıtır çıtır

Crunchyroll , Japon filmlerine ek olarak Japon animasyonunu veya anime denilen şeyi gösteren bir canlı yayın hizmetidir  . Hizmet, düşük maliyetli bir aylık abonelik karşılığında 950 olduğu tahmin edilen yaklaşık 25.000 farklı anime bölümü sağlıyor. Hizmet aynı zamanda birçok farklı cihaz türünü de destekliyor. Ayrıca hizmet reklamsızdır.

 

Youtube

 Şu anda Google'a ait olan YouTube,  İnternet'teki en popüler video akış sitelerinden biridir. Kullanıcılar tarafından yüklenen milyonlarca farklı klibi içerir, dünyanın çoğu ülkesinde mevcuttur ve 50'den fazla farklı dili destekler. Siteyi ziyaret eden her ziyaretçi, üzerindeki videoları izlemek için yararlanabilir ancak kullanıcı, video kliplere yorum yapabilme gibi ek özelliklerden yararlanmak isterse sitede hesap oluşturması gerekir.

 

IMDb

IMDb , farklı filmlerle ilgili tüm bilgileri sağlama konusunda uzmanlaşmış en büyük sitedir Kullanıcının filmlerle ilgili en son haberleri öğrenebileceği, ayrıca film derecelendirmelerini, gösterim saatlerini, film fragmanlarını ve hatta ünlüler ve aktörlerle ilgili en son haberleri görebileceği yer. Kullanıcı siteden ücretsiz olarak faydalanabileceği gibi, ek özellikler karşılığında da abonelik gerçekleştirebilmektedir. Site MS 1990 yılında kuruldu ve şu anda Amazon'a ait.

Site, kullanıcının farklı film ve dizileri aramak için kullanabileceği gelişmiş bir arama motoru sağlar.Belirli bir filmi veya diziyi, adını, aktörlerinden veya ekibinden birinin adını, belirli bir karakterin adını kullanarak arayabilirsiniz. film, hatta film karakterlerinin kullandığı kelimeler vb. Veritabanında her film veya dizi için özet ve kesin detaydaki hikaye olaylarının sırası, kullanılan en belirgin kelimeler ve alıntılar, kadro ve oyunculara ilişkin bilgiler gibi belirli bilgiler mevcuttur. En iyi 250 film listesi "IMDB Top 250" .Bu filmlerle ilgili kullanıcı derecelendirmeleri ve görüşlerine dayanan sitede.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -