المواضيع

Різниця між штучним інтелектом і людським

Різниця між штучним інтелектом і людським

Інтелект представляє здатність розуму мислити, вчитися та вирішувати різноманітні проблеми, і він за своєю суттю об’єднує багато когнітивних функцій, таких як: сприйняття, увага, планування та мова. Він також використовується для вимірювання соціальних результатів, таких як рівень освіти та рівень роботи .

 Концепція штучного інтелекту з’явилася недавно і останнім часом набула широкого поширення. Тому важливо розрізняти штучний інтелект і людський інтелект. Ось найпомітніші відмінності між штучним інтелектом і людським інтелектом:


Різниця в концепції

 Людський інтелект визначається як здатність людського розуму навчатися та використовувати знання, отримані з минулого досвіду, для адаптації до нових ситуацій у навколишньому середовищі. 

З іншого боку, штучний інтелект є однією з новостворених наук, і його визначають як технологію, яка моделює мислення та продуктивність людського розуму, а також копіює поведінку людини для виконання різних завдань. 


Різниця в природі

Людський інтелект використовує когнітивні функції; Щоб інтерпретувати явища та адаптуватися до навколишнього середовища за допомогою отриманих знань, тоді як штучний інтелект зосереджується на конструкції машини та її здатності моделювати поведінку людини.


Різниця полягає в здатності до навчання 

Людський інтелект дозволяє навчатися за принципом проб і помилок і вирішувати проблеми на основі аналогічних попередніх ситуацій у житті людини. Машини можуть навчатися за допомогою даних або постійного навчання, і вони ніколи не можуть досягти характерного процесу мислення людського розуму.


Різниця у використанні пам'яті 

Люди мають здатність використовувати пам’ять і мислення для вирішення проблем, але ця здатність недоступна в штучному інтелекті. Роботи не вміють думати, і їх поведінка залежить від запрограмованих інструкцій і даних, розроблених вченими. 


Різниця в плані логічного мислення

Створення людського інтелекту з величезними інтелектуальними та когнітивними можливостями.Що стосується штучного інтелекту, то він створений людиною і не відповідає людським інтелектуальним можливостям. Де люди володіють багатьма когнітивними функціями та здатністю до логічного мислення, які повністю відсутні у штучного інтелекту. 


різниця в термінах домінування 

Штучний інтелект може перемогти людський інтелект у деяких сферах, наприклад; Гра в шахи — це розумова діяльність, специфічна для людей, але комп’ютер зміг подолати людину-гравця в грі в шахи. Він має здатність запам’ятовувати та передбачати всі ходи гравця, і він може рухатися на 10 кроків вперед у грі, але комп’ютер не може зберігати та відновлювати цю кількість ходів у тій самій шаховій грі. 


Різниця полягає в способі прийняття рішення 

Людина може приймати рішення в результаті набутого когнітивного досвіду, оскільки людський розум має гнучкість, щоб самостійно мислити та приймати правильні рішення для вирішення проблем, з якими стикається, тоді як штучний інтелект не має самосвідомості та ініціативи для прийняття рішення, так що просунутий робот не може прийняти рішення рухатися і рухатися краще, ніж дитина 6 років; Для правильної навігації робот повинен ввести дані, пов’язані з рухом.


Різниця полягає в багатозадачності 

Люди за своєю вродженою природою можуть самостійно виконувати численні завдання та функції, з іншого боку, вченим потрібно багато часу, щоб навчити та запрограмувати машини та надати їм достатньо інформації, щоб вони могли виконати завдання обмеженого обсягу. 


Різниця полягає в перевагах 

Штучний інтелект має унікальні переваги перед людським інтелектом, найпомітнішими з яких є:


Швидкість виконання 

Машини можуть обробляти величезну кількість інформації для виконання виснажливої ​​та складної роботи швидше, ніж люди, і машинам не потрібно відпочивати; Тому він виконує завдання швидко і за короткий час, наприклад, лікарю може знадобитися 10 хвилин, щоб діагностувати хворобу, а в той же час сучасні технології можуть діагностувати мільйони пацієнтів. 


менш упереджений

Роботам бракує людських почуттів, вони покладаються на процес прийняття рішень для аналізу збережених результатів і інформації, їм не потрібно розподіляти свою увагу між кількома завданнями, а зосереджуються на дорученій роботі, що дозволяє їм правильно приймати рішення без упередженості або співчуття, тоді як на рішення людини можуть впливати емоції та бути більш упередженим під час прийняття рішень. 


оперативна спроможність 

Штучний інтелект увійшов у багато сфер, особливо в промисловість. Завдяки великій робочій потужності машин у порівнянні з людьми, машини були здатні виконувати повторювану роботу без зупинки, що потребувало менше часу та зусиль, ніж людина-працівник, який може відчувати себе виснаженим або втомленим.


Точність 

Вчені додають до машин розумні програми та датчики. Зробити результати виробництва більш точними та ефективними, а також зменшити людські помилки. 


Роль штучного інтелекту в світі людини 

Штучний інтелект дуже впливає на економічну сферу світу; Створивши роботів, які здатні виконувати повторювані та складні роботи, які забирають у людей багато часу та зусиль, програми штучного інтелекту змогли перетворити ручну роботу, яку раніше виконували люди, у цифрові дані, які можуть швидко обробляти інформацію. 

Технологія дозволила інженерам обробляти дані та створювати швидкі технічні рішення за допомогою цифрової інженерії. В результаті цього постійного вдосконалення та технологічного розвитку; Перед робочою силою з’явилися нові можливості працевлаштування, оскільки ці технології потребують великої кількості спеціалістів для їх розробки та контролю, а це означає, що штучний інтелект може скасувати деякі робочі місця, з одного боку, сприяти створенню нових робочих місць, з іншого боку. . 

Сучасні технології та програми почали замінювати людину в багатьох аспектах, з іншого боку, техніка не може думати як людина, вона не досягне рівня людського інтелекту, не зможе саморозвиватися та приймати логічні рішення без потреби для людей у ​​цьому процесі.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -