المواضيع

Роль інформаційних технологій у ланцюзі поставок

Роль інформаційних технологій у ланцюзі поставок

Роль інформаційних технологій у ланцюзі поставок

Інформаційні технології відіграють фундаментальну роль у розвитку ланцюга постачання, і це можна пояснити наступним чином:

•  Підвищення ефективності та прозорості

Інформаційні технології допомогли підвищити ефективність і прозорість, надавши менеджерам логістики та ланцюга постачання бездротові та хмарні обчислювальні технології, які покращують системи та підвищують точність.

•  Зосередьтеся на окремих співробітниках

Інформаційна технологія дозволяє керувати окремими співробітниками протягом усього ланцюжка поставок, надаючи їм технологічні пристрої, такі як мобільні телефони, для зв’язку з керівництвом або отримання важливих даних для виконання щоденних завдань.

•  Комунікація

Комунікація є одним із найважливіших засобів, який приносить користь усім етапам ланцюга постачання, оскільки комунікаційна технологія дозволяє створити середовище спілкування між працівниками на місцях і працівниками всередині організації.

•  Розумні малі перевізники завершують свій бізнес

Невеликі перевізники можуть не витрачати багато грошей на свої операції в ланцюзі поставок, використовуючи; Непатентовані програми або недорогі пристрої мобільного зв’язку.


ІТ-системи в ланцюзі поставок

Існує набір систем, які використовуються для покращення операцій ланцюга постачання, і деякі з цих інструментів такі:

•  Електронний обмін даними

Це система, яка дозволяє обмінюватися інформацією за допомогою комп’ютерів, а системи EDI зазвичай використовуються організаціями, які мають довгострокові ділові відносини.

•  Сканер штрих-кодів

Це система, яка використовується на всіх етапах ланцюжка поставок і дозволяє організації відстежувати та ідентифікувати свою продукцію за допомогою сканера, спрямованого на код на продукції.

•  ERP системи

Це налаштовані системи, які допомагають організаціям скоротити ручну діяльність і завдання, пов’язані з обробкою запасів, фінансовими вимогами та інформацією про замовлення клієнтів через комп’ютеризовану інформаційну систему, яка оновлюється щодня.

Системи  управління транспортом

Це спеціалізовані системи, які підвищують ефективність транспортування та доставки ресурсів шляхом надання інформації про доставку та збільшення швидкості доставки.

•  Системи управління складом

Це системи, які в основному покладаються на комп’ютерні технології та програмне забезпечення, оскільки ці системи відстежують процеси отримання сировини та контролюють запаси на додаток до операцій із закупівлі.


Що таке ланцюг поставок?

Ланцюг постачання визначається як набір видів діяльності, необхідних організації для надання товарів або послуг споживачам, оскільки ланцюг поставок представляє собою всі види діяльності, пов’язані з перетворенням сировини та інших компонентів у кінцеві продукти чи послуги.

Етапи ланцюга постачання починаються з спілкування з постачальником для отримання сировини та передачі її на склади, потім транспортування їх до місця виробництва і, нарешті, до складів готової продукції.

Ланцюг постачання відіграє фундаментальну роль у русі вхідних матеріалів і вихідних продуктів, оскільки ланцюг постачання наголошує на забезпеченні потоку кінцевого продукту до споживача, і тому ланцюг постачання є способом забезпечити побудову мережі, яка починається від постачальників до споживачів.


تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -