المواضيع

Історія та розвиток кібербезпеки

Історія та розвиток кібербезпеки

Історія та розвиток кібербезпеки

Здається, історія кібербезпеки почалася лише в сімдесятих роках минулого століття, коли не було багато інформації про те, що стало відомо як шпигунське програмне забезпечення, хакерство, віруси та інші терміни, які пізніше стали відомі та широко поширені після величезного зростання у злочинах Інтернет.

Концепція кібербезпеки стала відомою, популярною та важливою через дедалі більшу залежність від різних типів електронних пристроїв, підключених до Інтернету та бездротових мереж, таких як Bluetooth і Wi-Fi. Ось розбивка історії кібербезпеки та його розвиток протягом історії:

 

Сімдесятий період

Комп’ютери та їх підключення до Інтернету на той час ще перебували на стадії будівництва та розробки, тому було легко загрожувати безпеці цих пристроїв, і більшість цих загроз здійснювалися людьми, які намагалися отримати доступ до різних документів і документів, які вони не повинні були бачити, і це спонукало багатьох людей From до розробки програм, які забезпечують максимальний захист і запобігають несанкціонованому доступу до нього.

Концепція кібербезпеки стала зрозумілішою, коли дослідник Роберт Томас розробив комп’ютерну програму під назвою Crawler, програму, здатну переміщатися по мережі Tennix.

Тоді винахідник електронної пошти Рей Томлінсон зміг винайти програму, яку він назвав Harvest, поки не зміг переслідувати та видалити програму, яка була першою самовідтворюваною програмою для боротьби з електронними вірусами.


Вісімдесятий період

Вірус, створений Томасом Моррісом, став причиною початку абсолютно нового напряму в комп’ютерній безпеці, що спонукало багатьох шукати спосіб, за допомогою якого вони могли б створювати більш ефективні та смертоносні віруси для мереж і комп’ютерних систем, що призвело до інтенсифікації зусиль, щоб знайти рішення для боротьби з цими вірусами та знайти засоби протидії їх постійним атакам.

У 1987 році нашої ери було створено багато програм, стійких до вірусів, які стали широко використовуватися багатьма користувачами комп’ютерів, оскільки багато з них було створено, і перша антивірусна програма була (Ultimate Virus Killer), а потім багато з цих програм випускалися послідовно багатьма торговими компаніями.


Період дев'яності

З початком дев'яностих років минулого століття Інтернет-сервіс почав входити в багато сфер, і кількість його користувачів значно зросла, і вони почали розміщувати свою особисту та важливу інформацію на веб-сайтах.

Це широко відкрило двері для деяких людей для викрадення цієї інформації та даних з метою досягнення певної матеріальної вигоди, і з приходом середини 90-х років загрози, що постали перед електронними мережами, стали численними.

Це спонукало багатьох дослідників у цій галузі, а також компанії всіх видів прагнути створювати високоефективні брандмауери, а також винаходити високоефективні антивірусні програми у більшому масштабі.


період ХХІ ст

До першого десятиліття двадцять першого століття загрози та вторгнення, а також електронні атаки урізноманітнилися та примножилися, які багато злочинних суб’єктів почали професійно здійснювати за допомогою високих технологій, що спонукало багато країн та уряди приймати багато рішень, щоб тиснути на цих акторів.

Це було зроблено за допомогою багатьох кроків, таких як; Прийняття законодавства щодо цього виду злочину, винесення кримінальних вироків засудженим, а з плином часу безпека та захист інформації та даних в Інтернеті просунулися вперед, але багато сторін все ще виробляють різні типи вірусів для порушити цю безпеку.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -