المواضيع

Як працює волоконна оптика

Як працює волоконна оптика

Як працює волоконна оптика

Оптичні волокна  — це технологія, заснована на передачі інформації у вигляді хвиль або світлових імпульсів, які проходять через кабель зі скляних або пластикових волокон. Механізм роботи оптичних волокон можна пояснити через такі моменти:

 • Оптичне волокно, яке має форму кабелю; Передача інформації у формі світлових частинок, або так званих фотонів .
 • Ці фотони проходять через волоконно-оптичний кабель зі скла або пластику, як згадувалося раніше, але тут це інше; Це величина показника заломлення кожного матеріалу.
 • Оптичний сигнал відбивається всередині волокна, коли він проходить через скло, що робить його швидкість приблизно на 30% меншою за швидкість природного світла.
 • Відображення оптичних сигналів всередині скловолоконного кабелю відбувається у вигляді зигзагоподібної лінії.), так що повне відбиття  відбувається повільніше, ніж швидкість звичайного світла, і цей процес відбиття називається ( плакування).
 • Світлові сигнали ідентифікуються під час їхнього проходження, особливо на великих відстанях, тому вони повторно передаються та перетворюються у вигляді електричного сигналу, а потім у світловий сигнал.
 • Повторювачі використовуються для повторної передачі оптичного сигналу, оскільки швидкість всередині оптичного волокна нижча, ніж звичайне світло, через появу поломок і згасання оптичних сигналів протягом усього шляху, через відсутність 100% чистоти скла. використовується у волокнах.

 

Що таке волоконно-оптична робоча система?

Оптоволоконна система роботи заснована на наступному:

 • Передавач : він просто працює та передає оптичні сигнали.
 • Оптичне волокно : це носій і відстань, яку передають оптичні сигнали.
 • Оптичний генератор/регенератор : пристрій, відповідальний за повторну передачу оптичних сигналів.
 • Оптичний приймач : це пристрій, який приймає оптичний сигнал і передає його з метою відображення.

 

Які бувають типи оптичних волокон?

Оптичні волокна можна розділити на два основних типи:

 

одиночне оптичне волокно

Він має діаметр 5-10 мікрометрів в середині, тобто частині, що відповідає за передачу оптичного сигналу, щоб через нього він передавався по одній прямій лінії без будь-яких відскоків від країв, наприклад, звичайний телевізійний кабель. , Інтернет-кабель і телефонний кабель, оскільки сигнали по ньому передаються через окремі волоконно-оптичні лінії, обгорнуті одна навколо одної у вигляді величезного пучка, тут слід зазначити, що цей кабель здатний передавати інформацію з відстань 100 км.

 

мультиплексне оптичне волокно

Термін «багатомодовий» вказує на те, що він більший і громіздкіший за одиночний, і насправді він приблизно в 10 разів більший за одиночний, і це означає передачу оптичних сигналів більш ніж одним шляхом на відміну від одинарних, і тому ці кабелі використовуються для короткого сполучення. відстані та для передачі речей, які потребують більших обсягів інформації, наприклад комп’ютерних мереж .

 

Яке використання оптичних волокон?

Оптичні волокна використовуються в багатьох важливих додатках, таких як:

 

комп'ютерні мережі

Він в основному використовується для передачі інформації в комп’ютерні мережі, оскільки він переносить інформацію на великі відстані та є кращим за старі моделі передачі інформації з точки зору того, що він:

 • Інформація не втрачається і не ослаблюється під час передачі, а інформація проходить до 10 разів по оптичному волокну, перш ніж її потрібно посилити та обробити.
 • Відсутність перешкод інформації під час передачі завдяки відсутності електромагнітних перешкод між оптичними волокнами, скляними або пластиковими, на відміну від мідних кабелів, що робить їх більш надійними в передачі інформації, з більш сильним і чітким сигналом.
 • Передавати більші обсяги даних, оскільки оптичні волокна мають все більший радіус дії.

 

мережі мовлення

Тут мається на увазі радіо- та телевізійне мовлення, оскільки передача та передача інформації по радіо чи телебаченню залежить від використання оптичних волокон в даний час.

 

Ліки

Оптичні волокна використовуються в медичному скануванні, ендоскопії та діагностиці, оскільки вони проникають в тіло пацієнта, дуже швидко передаючи картину того, що відбувається всередині нього, що допомагає в діагностиці та виявленні причин захворювань та ін., а також через технологію ( лаб . на волокні).); Точні волоконно-оптичні датчики будуть вставлені в тіло пацієнта, щоб зробити ознайомчу подорож про те, що відбувається всередині, що є сучасною технологією майбутнього.

 

Армія

Армія використовує оптичні волокна, тому що вони дешеві та стійкі до будь-яких атак, з безпечною та надійною передачею та передачею інформації, без будь-якого електромагнітного випромінювання, щоб ворог не підхопив його.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -