المواضيع

Які бувають типи мереж?

Які бувають типи мереж?

Мережа визначається як з’єднання двох або більше комп’ютерних пристроїв один з одним через кабелі або через бездротовий Wi-Fi, і розмір мережі може коливатися від двох пристроїв до великої та складної мережі пристроїв.

Мережа використовується для надсилання інформації в обох напрямках, за допомогою миттєвих повідомлень, електронною поштою або через спільні пристрої зберігання. Мережі бувають багатьох типів,  і це пояснюється нижче.

LAN

Локальна мережа визначається як група комп'ютерів, з'єднаних один з одним в межах обмеженої географічної області організації, де швидкість передачі даних через неї може досягати 10 мегабіт на секунду або 1 гігабайт на секунду, а кількість її кількість користувачів може досягати приблизно 100-1000 користувачів.

Варто зазначити, що локальні мережі можна класифікувати відповідно до послуг, які вони надають, на дві категорії: аналогова мережа; Коли зв’язок відбувається безпосередньо між комп’ютерами без необхідності використання центрального пристрою, оскільки всі вони еквівалентні, і мережею сервера/одержувача; Мейнфрейм надає мережеві послуги решті машин користувачів.

глобальна мережа (WAN)

Глобальна мережа визначається як група локальних мереж, пов’язаних одна з одною на великих географічних територіях незалежної організації, наприклад у містах, країнах або континентах, і швидкість між локальними мережами, які складають широку мережу, зазвичай повільніше, ніж швидкість між комп’ютерами, які складають локальну мережу, і часто незалежною організацією, такою як корпорація чи уряд, володіють ці мережі.

Регіональна мережа (MAN)

Регіональна мережа з’єднує групу локальних мереж, близьких одна до одної в межах десятків кілометрів, на високій швидкості, тому вона забезпечує зв’язок між двома віддаленими мережами, навіть якщо вони належать до однієї локальної мережі.

Вони також з'єднані один з одним через адаптери або маршрутизатори, з'єднані між собою високошвидкісними кабелями, такими як: волоконно-оптичні кабелі.

персональна мережа (PAN)

Персональна мережа створюється спеціально на вимогу, коли є потреба в спілкуванні між двома або більше пристроями, оскільки зазвичай вона бездротова; Його можна використовувати між пристроями, що належать двом різним сторонам, або між двома пристроями, що належать одній особі, наприклад персональним цифровим помічником (КПК), мобільним телефоном або ноутбуком.

Зазвичай її описують як мережу малого радіусу дії, що не перевищує 10 метрів, і приклади включають: бездротову мережу Bluetooth, яка була розроблена як альтернатива послідовному кабелю (USB), який сьогодні використовується багатьма периферійними пристроями, оскільки вона покладалася на Bluetooth технології для спілкування між ними.

WLAN

Бездротова локальна мережа працює за тим же принципом, що й вищезгадана локальна мережа (LAN), за винятком того, що в своїй роботі вона використовує бездротову мережу, якою є Wi-Fi, замість фізичних кабелів для підключення до мережі.

Обмежений інтранет (CAN)

Обмежена внутрішня мережа об’єднує університети та коледжі, розташовані на одній території, в одну загальну, швидку та конфіденційну мережу, тому вона працює подібно до локальної мережі з невеликою різницею в розмірі, оскільки абоненти можуть підключатися до неї через (Wi-Fi). ), або (гарячі точки), або (технологія Ethernet).

мережа зберігання (SAN)

SAN — це високошвидкісна мережа зберігання даних, яка з’єднує спільні пули пристроїв зберігання даних один з одним із кількома серверами, а не з’єднує їх із локальною або глобальною мережею, оскільки до неї можна отримати доступ так само, як до диска, підключеного до сервера. .

пасивна оптична локальна мережа (POLAN) 

Пасивна оптична локальна мережа (POLAN) інтегрує кабельну технологію, щоб подолати занепокоєння щодо підтримки традиційних протоколів Ethernet і мережевих програм.Вона використовує дві лінії для поділу сигналу, що надходить від одного оптоволоконного кабелю, на кілька сигналів для обслуговування кількох користувачів і пристроїв.

Корпоративна мережа (EPN) 

Корпоративна мережа спеціалізується на з’єднанні їхніх комп’ютерів один з одним через одну незалежну мережу з високим рівнем безпеки та конфіденційності, яка, у свою чергу, належить одній компанії.

Віртуальна приватна мережа (VPN) 

Завдяки збільшенню ймовірності викрадення та перехоплення конфіденційної інформації та впливу електронних атак віртуальна приватна мережа створила захищений тунель, який інкапсулює та шифрує дані, що проходять через нього, наприклад: IP-адресу, історію веб-перегляду та плани подорожей. при підключенні до Інтернету.

Значення комп’ютерних мереж

Важливість комп'ютерної мережі не менша, ніж інші мережі, і це значення комп'ютерних мереж:

             Обмін даними

Користувач може отримати доступ до даних в Інтернеті та поділитися своїми даними з іншою особою, наприклад, надати спільний доступ до податкових файлів податковому департаменту, без необхідності особисто йти до головного офісу департаменту.

             Спільний доступ до пристроїв

Комп’ютерні мережі надають можливість спільно використовувати такі пристрої, як принтер; І сканер без необхідності підключати його до кожного комп'ютера окремо, що означає більшу гнучкість у роботі та економію вартості пристроїв, що підключаються до комп'ютера.

             Обмін програмами

Особливо для клієнтів, підключених через комп'ютерні мережі.

             Взаємодія користувачів

Через те, що мережі надають користувачам програм чату, таких як електронна пошта, групи новин, відеоплатформи та багато інших, оскільки вони дозволяють користувачам взаємодіяти один з одним у віддалених географічних областях.

             віддалена гра

Ще одна відмінна риса комп'ютерних мереж, оскільки вона надає можливість віддалено грати з будь-яким іншим гравцем, що знаходиться в іншій географічній зоні.

             VoIP

Мережі забезпечують функцію телефонних дзвінків через протокол (IP) замість використання протоколу (PSTN).

             Захист даних

Оскільки всі користувачі Інтернету мають доступ до особистих даних користувача, мережа забезпечила функцію брандмауера  для захисту конфіденційних даних від хакерів і зловмисників.


تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -