المواضيع

види комп'ютерів

  Типи ЕОМ залежно від принципу дії

  Комп'ютери відрізняються між собою за принципом роботи, оскільки є такі, що залежать від симетрії або оцифровки тощо.

  аналогові комп'ютери

  Аналоговий комп’ютер , який є одним із найстаріших комп’ютерів, які були розроблені, зберігає безперервні дані, такі як тиск, температура, напруга, швидкість і вага, а обчислення виконуються шляхом вимірювань, оскільки йому не потрібно перетворювати дані в числа чи символи, і він є одним із найскладніших,  і використовує механічний рух або потік електрики для вирішення проблем, і використовувався з давніх часів, поки не існували цифрові комп’ютери.

  цифрові комп'ютери

  Цифрові комп’ютери , які допомагають обробляти інформацію протягом кількох секунд за допомогою двійкової системи числення 0 і 1, оскільки вміст, написаний англійською мовою, перетворюється на двійкову мову, і таким чином люди та комп’ютери спілкуються один з одним, а цифровий комп’ютер складається з трьох частини, які включають наступне:

  • Введення : це дані, які вводить користувач.
  • Обробка : вхідні дані обробляються за допомогою певної послідовності.
  • Виходи : на основі вхідних даних і після завершення обробки відображаються результати.

  гібридні комп'ютери

  Гібридні комп’ютери , які поєднують цифрові та аналогові комп’ютери, оскільки вони розроблені таким чином, що роблять його компоненти швидкими та точними, завдяки потужним аналоговим блокам у обчисленнях, на додаток до легкодоступної цифрової пам’яті та ефективної швидкості обробки. У промисловості та великих компаніях , гібридний комп’ютер можна використовувати для інтеграції логічних операцій на додаток до забезпечення ефективної обробки диференціальних рівнянь.


  Типи комп'ютерів залежно від розміру 

  Комп’ютери відрізняються між собою за розміром, і вони еволюціонували з точки зору розміру таким чином, що з часом вони стали меншими та легшими, забуваючи про потреби користувачів та характер їхньої роботи.

  Мейнфрейм комп'ютер

  Великий мейнфрейм — це пристрій, який одночасно підтримує велику кількість користувачів і характеризується високими характеристиками, великим розміром і високою вартістю, і використовується  великими компаніями для розробки комерційних баз даних, транзакцій і програм, які вимагають більшого рівня безпеки та доступності, ніж зазвичай у невеликих пристроях.

  суперкомп'ютер

  Суперкомп’ютер — це найбільший тип комп’ютера за розміром і найвищий за ціною, він складається з одного або кількох пристроїв, які працюють разом, і технічні характеристики цього типу дуже високі, і він обладнаний для виконання величезної кількості обчислень. у свій час, і він використовується у величезних наукових експериментах, таких як: ядерні експерименти та управління Національним інститутом океану та атмосфери, на додаток до прогнозування погоди та відстеження космосу.

  мікрокомп'ютери

  Малі комп’ютери містять усі функції великого комп’ютера, але його розмір менший, коливається від 12 до менше ніж 7 дюймів у ширину. Він багаторазовий і має велику обчислювальну потужність, але не перевищує обчислювальну потужність мейнфрейм або суперкомп’ютер. Приклади включають: Малі настільні комп’ютери, мобільні телефони та плеєри MP3ріжуча кромка.


  Типи комп'ютерів залежно від використання

  До типів комп’ютерів, залежно від їх використання, відносяться:

  ПК

  Персональний комп'ютер - це комп'ютер однієї людини, тобто ним користується одна особа, і технічні характеристики цього пристрою нечисленні і дещо низькі, і він працює на операційній системі Windows .І вони бувають різних форм, деякі з них мають сенсорні екрани, і вони мають усі види вбудованого підключення, наприклад Bluetooth і Wi-Fi.

  Настільний компютер

  Настільний комп’ютер – це тип комп’ютера, який використовується в офісах, і він дещо схожий на персональний комп’ютер, але його технічні характеристики вищі за нього, оскільки він має більшу потужність і ємність, і він універсальний, але використовувався менше Останнім часом смартфони та комп’ютери стали переважати, чому сприяють доступні ціни для більшості споживачів.

  Ноутбук

  Портативний комп’ютер , який є комп’ютером, який характеризується невеликими розмірами та малою вагою порівняно з іншими типами, схожий на книгу, оскільки він об’єднує всі свої компоненти, такі як екран, клавіатура, трекбол, процесор, пам’ять і жорсткий диск. пакет із живленням від батареї, і його можна легко носити куди завгодно, і цей тип оснащений акумуляторною батареєю, що означає, що він працює протягом обмеженого періоду часу без підключення до електричного струму.

  планшет

  Планшетний комп’ютер , це лише сенсорний екран, і всі його компоненти присутні всередині нього, і його технічні характеристики є специфічними, і він має невелику ємність пам’яті, і його ціна дещо дешевша, оскільки він дешевший, ніж портативний комп’ютер, за своєю роботою він схожий на смартфони з точки зору можливості фотографувати Завантажувати ігри та малювати стилусом.

  серверний комп'ютер

  Комп’ютер -сервер є основним пристроєм у великих компаніях, на фабриках, у навчальних, медичних установах і закладах безпеки, і технічні характеристики головного сервера високі, оскільки він зазвичай містить потужні процесори, велику пам’ять і великі жорсткі диски, а його ціна дуже висока. , і він незамінний в компаніях, які включають велику кількість співробітників.

  Помічник персональних даних

  Помічник із персональними даними — це дешевий комп’ютер із дуже маленьким розміром і малою вагою, який зазвичай не містить клавіатури, але використовує технологію сенсорного екрана для введення інформації користувачем і зазвичай використовується для збереження адрес і нотаток, головним чином, і він працює від батареї, яка вистачає на довгі години та перезаряджається.

  Комп'ютер робочої станції

  Комп’ютер робочої станції – це комп’ютер із дуже високими характеристиками. Він містить найшвидші центральні процесори та жорсткі диски великої ємності завдяки використанню в областях, де потрібна обробка великих даних, високій швидкості продуктивності та показу результатів, а ціна цього типу дещо непомірна, і зазвичай він використовується в грати у відеоігри, 3D-графіку та розробляти ігри.


  Висновок

  Комп’ютери стали невід’ємною частиною нашого життя та повсякденного використання, тому їх типи та використання помножилися, і в цій статті було згадано найважливіші типи на основі принципу роботи, тому їх було розділено на аналогові комп’ютери, цифрові комп’ютери та гібридні комп’ютери, і залежно від розміру вони були розділені на суперкомп’ютери, великі комп’ютери та міні-комп’ютери. Залежно від використання вони поділяються на персональні комп’ютери, настільні комп’ютери, портативні комп’ютери, планшетні комп’ютери, комп’ютери-сервери, персональні комп’ютери та комп’ютери робочих станцій. .

  تعليقات
  ليست هناك تعليقات
  إرسال تعليق   وضع القراءة :
   حجم الخط
   +
   16
   -
   تباعد السطور
   +
   2
   -