المواضيع

Яка техніка використовується в дистанційному зондуванні?

Яка техніка використовується в дистанційному зондуванні?

Яка техніка використовується в дистанційному зондуванні?

Існує два основні методи дистанційного зондування, класифіковані відповідно до джерела сигналу, який вони використовують для виявлення об’єкта, а саме:[


активні дистанційні датчики

Активні датчики випромінюють енергію для сканування об’єктів і областей, на яких датчик виявляє та вимірює радіацію, відбиту або розсіяну від цілі. Прикладами активного дистанційного зондування є датчики RADAR і LiDAR, які вимірюють часову затримку між випромінюванням енергії та її поверненням до потім визначити місцезнаходження, швидкість і напрямок об’єкта.


пасивні дистанційні датчики

Пасивні датчики збирають випромінювання, яке випромінюється або відбивається від об’єкта чи його оточення, не випромінюючи жодної енергії. Відбите сонячне світло є найпоширенішим джерелом випромінювання, яке вимірюється пасивними датчиками. Прикладами пасивних дистанційних датчиків є: плівкова фотографія, рентгенівське інфрачервоне випромінювання, заряд -зв'язані прилади та радіометри.


Які бувають типи систем дистанційного зондування?

Раніше ми пояснювали, що джерелом даних дистанційного зондування є електромагнітне випромінювання, яке випромінюється або відбивається від тіла, і нижче наведено найважливіші системи дистанційного зондування, які допомагають ідентифікувати його та класифікувати джерело енергії:

•  Зорова сенсорна система схожа на зорову систему людини

•  Оптичне дистанційне зондування

Інфрачервоне зондування

•  Мікрохвильове дистанційне зондування

•  Радіолокаційне дистанційне зондування

•  Дистанційне зондування через супутник

•  Повітряне дистанційне зондування

•  Акустичне та квазіакустичне зондування


Що таке дистанційне зондування?

Дистанційне зондування — це тип геопросторової технології, яка збирає електромагнітне випромінювання, що випромінюється та відбивається від наземних, атмосферних і водних екосистем Землі. Щоб виявляти та контролювати фізичні характеристики території без встановлення фізичного контакту, цей метод збору даних зазвичай включає технології датчиків на базі літаків і супутників, які класифікуються як пасивні або активні датчики.


Які найбільш важливі програми дистанційного зондування?

Технологія дистанційного зондування використовується в різних галузях у тисячах різних варіантів використання, і, мабуть, найважливіші її використання включають:

Земельні карти та межі

Дані дистанційного зондування корисні для отримання останніх моделей землекористування на територіях з великою площею, а також для моніторингу змін, які час від часу відбуваються на шарах землі, оскільки системи дистанційного зондування можна використовувати для оновлення дорожніх карт, умови асфальту, на додаток до курорту планувальників регіональних чиновників використовувати цю технологію; Формувати політичні питання для загального розвитку регіону.


Прогноз погоди та стихійних лих

Дистанційне зондування широко використовується в деяких країнах для прогнозування погоди, а також для попередження людей про наближення ураганів і можливих стихійних лих, оскільки дистанційне зондування можна використовувати для вивчення шкоди, спричиненої землетрусами, вулканами, зсувами, повенями та танення снігу в полярних областях.


екологічні дослідження

Системи дистанційного зондування використовуються для вивчення вирубки лісів, ступеня деградації родючих земель, боротьби із забрудненням атмосфери та опустелюванням і відіграють важливу роль у збагаченні великих водойм, а також для визначення меж розливу нафти з нафтових танкерів.


Досліджуйте ресурси

Дані дистанційного зондування корисні для оновлення наявних геологічних карт, швидкої підготовки лінійних і тектонічних карт, визначення місцезнаходження видобутку корисних копалин, визначення місцезнаходження родовищ викопного палива та пошуку нафтових і газових свердловин.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -