المواضيع

Що таке комп'ютер?

Що таке комп'ютер?

Комп’ютер визначається як один із електронних пристроїв, які існують у різних типах і розмірах, і який має здатність зберігати, обробляти або навіть отримувати дані, оскільки він поєднує те, що відомо як програмне забезпечення та обладнання для створення комп’ютера, і комп’ютер виконує обчислення, операції та реалізує різноманітні програми за допомогою набору  команд, які надає йому таке програмне забезпечення чи обладнання.

Комп'ютерний механізм

Принцип роботи комп’ютера ґрунтується на перетворенні даних та інформації, які вводяться в пристрій, у двійкову систему числення, яка базується на числах нуль і одиниця, таким чином число – нуль чи одиниця – зберігається в обсяг пам’яті на жорсткому диску пристрою, відомий як біти, оскільки біт може містити окрім числа нуль або одиницю, а дані, отримані на комп’ютер, будь то літери, цифри чи цілі слова, зберігаються в кількість бітів, де кожна цифра з них символізує кратне числу 2, а потім вона використовується в деяких простих математичних операціях для перетворення цих вхідних даних у слова або виконання наказів.

Приклад цього: коли в комп’ютер вводиться, наприклад, літера A, вона перетворюється на набір двійкових чисел, потім електричні схеми в комп’ютері перетворюють ці двійкові числа в електричні імпульси, оскільки ці числа декодуються за допомогою існуючих електричних ланцюгів, щоб зрозуміти їх значення. Рядок двійкових чисел 1000001 вказує на те, що введена інформація є літерою А, а перетворення даних і інформації в двійкові шаблони чисел (нуль або одиниця) у комп’ютері допомагає полегшити процес легко зберігати та передавати ці дані.


Компоненти комп'ютера

Компоненти комп’ютера поділяються на компоненти програмного забезпечення та фізичні компоненти. Нижче наведено визначення комп’ютера та його компонентів:

програмні компоненти

Програмне забезпечення визначається як один із основних компонентів комп’ютера, який складається з набору команд або інформації, написаних певною мовою, щоб інструктувати пристрій, що робити. Програмне забезпечення поділяється на три типи відповідно до завдання, яке воно стосується з наступним чином:

             Прикладне програмне забезпечення: (англійською мовою: Application software), і цей тип програмного забезпечення пов’язаний із безпосередньою взаємодією з користувачем комп’ютера, оскільки він реалізує певні програми чи завдання, які є корисними та важливими для користувача, і є багато прикладів цього типу програмного забезпечення на комп’ютері, наприклад текстовий процесор, веб-браузери, ігри, програми для редагування фотографій і калькулятори.

             Системне програмне забезпечення: (англійською мовою: System software), яке є набором програмного забезпечення, створеного для створення бази для іншого програмного забезпечення. Системне програмне забезпечення призначене для надання послуг для цих програм, а системне програмне забезпечення не стосується безпосереднього користувача Одним із найкращих прикладів такого типу програмного забезпечення є операційна система, на якій працює пристрій, наприклад операційна система Windows або операційна система Mac.

фізичні компоненти

Це фізичні пристрої та обладнання, з яких складається комп’ютер.  Ось деякі з частин комп’ютера:

             Материнська плата: це головна плата комп’ютера, і материнська плата містить багато компонентів, таких як центральний процесор, пам’ять та інші компоненти.

             Центральний процесор: або так званий процесор, і цей блок працює для виконання команд у комп’ютері.

             Оперативна пам’ять: це пам’ять, яка зберігає дані, які використовуються тимчасово, і її компоненти зникають, коли пристрій вимикається.

             Жорсткий диск: це основне місце для збереження даних та інформації користувача.

             Джерело живлення: це пристрій, розташований усередині комп’ютера, який перетворює електроенергію, яка подається на пристрій через розетку, в енергію, придатну для пристрою.

             Інші частини комп’ютера: комп’ютер містить багато інших частин, таких як екран, клавіатура, миша, динаміки, оптичний привід і відеокарта.

види комп'ютерів

Ось список деяких типів комп’ютерів:

             Настільний комп’ютер:  це комп’ютерні пристрої, розроблені таким чином, щоб їх можна було розмістити на робочому столі користувача на роботі, удома чи навіть у школі.

             Ноутбук:  це комп’ютер, який може живитися від батареї, тому перенесення цього типу пристрою вважається легшим, ніж його настільний аналог, а оскільки мобільний комп’ютер легко переміщати, його можна використовувати будь-де.

             Планшетний комп’ютер:  цей тип не містить миші та клавіатури, оскільки це комп’ютер, який працює через сенсорний екран, який використовується для запису, вказівки та переміщення між програмним забезпеченням, і iPad є одним із прикладів цього типу.

             Апаратне забезпечення сервера:  сервер визначається як один із типів комп’ютерів, які передають інформацію іншим пристроям, підключеним до тієї ж мережі, і обмінюються нею з ними.

             Інші типи комп’ютерів: існує багато електронних пристроїв, які можна класифікувати як комп’ютери, прикладами яких є смартфони та смарт-телевізори.

Операційна система комп'ютера

Операційна система в комп’ютері визначається як програма, яка дозволяє користувачам комп’ютера запускати інші програми та додатки, доступні на пристрої, шляхом керування багатьма ресурсами комп’ютера, такими як пристрої введення та виведення, пристрої зберігання даних, пристрої мережевого зв’язку тощо. Комп'ютерні операційні системи еволюціонували в даний час, оскільки спочатку вони були розроблені для запуску лише однієї програми за раз.

Прикладами операційних систем, які зараз використовуються в комп’ютерах, є операційна система Windows, операційна система Mac і операційна система Linux.Слід зазначити, що операційна система комп’ютера містить багато основних частин, які можна назвати наступним чином:

             Ядро:  воно вважається основною частиною операційної системи, оскільки контролює більшість операцій, які виконуються через пристрій, наприклад читання та запис даних у пам’ять.

             Інтерфейс користувача:  ця частина стосується засобів, які допомагають користувачеві взаємодіяти з комп’ютером за допомогою багатьох інструментів, таких як робочий стіл або за допомогою намальованих піктограм.

             API:  це для людей, які розробляють і створюють програми.

Різниця між даними та інформацією в комп’ютері

Багато людей плутають поняття даних та інформації, оскільки деякі бачать у них два терміни, що мають одне значення, але правда полягає в іншому. Дані являють собою групу цифр, літер або слів, які самі по собі незрозумілі та не становлять ясного та глибокого значення для людини, коли вживаються окремо.

У той час як інформація відноситься до групи впорядкованих і скоординованих даних, де її значення можна зрозуміти, прочитати або навіть використати в корисний спосіб, а комп’ютер перетворює дані на чітку інформацію, обробляючи її за допомогою багатьох форматів і програм або додатків, призначених для зробити це.

Серед попередніх двох термінів виділяється поняття знання, яке ґрунтується на принципі розуміння інформації, отриманої в результаті обробки даних, її використання та застосування для вирішення різних проблем.

Винахідник комп'ютера та станцій його розробки

Справа в тому, що немає жодного справжнього винахідника, якому можна було б зарахувати винайдення комп’ютера в його сучасній формі. Нинішній пристрій є плодом багатьох етапів розвитку, які він пройшов протягом сучасної історії, а саме: :

Перший комп'ютер у світі

У 1822 році нашої ери Чарльз Беббідж винайшов перший пристрій, здатний обчислювати ряд чисел і показувати результати цих обчислень на папері, потім у 1837 році нашої ери він розробив те, що вважається першим комп’ютером загального призначення. Він містив блок для арифметики та логіки та вбудовану пам’ять, і цей пристрій був першим механічним комп’ютером, але Чарльз не завершив будівництво цього пристрою через брак фінансування, і його будівництво було завершено в 1910 році нашої ери.

Комп'ютер Z1

У період між 1936 і 1938 роками нашої ери Конард Цузе винайшов комп'ютер Z1, який вважається першим програмованим комп'ютером в історії.

Перший електричний комп'ютер

Наприкінці 1943 року Томмі Флауеру вдалося створити перший електричний комп’ютер, який можна було програмувати.

Перший цифровий комп'ютер

У період з 1937 по 1942 рік нашої ери був розроблений комп’ютер під назвою Джон Вінсент Атанасов і Кліфф Беррі, і вони отримали патент на перший цифровий комп’ютер, і незважаючи на це, багато хто бачить, що пристрій ENIAC, який був завершений у 1946 році нашої ери Преспер Екерт і Джон Моклі Це перший цифровий комп'ютер у світі.

Апарат UNIVAC 1101

Винахід цифрового комп’ютера супроводжувався появою нових винаходів для комп’ютерів, здатних зберігати та виконувати програми.Пристрій UNIVAC 1101, який був представлений у 1950 році нашої ери, вважається першим комп’ютером, здатним виконувати програми, збережені в пам'яті, вбудованої в пристрій.

П’ятдесяті роки минулого століття стали свідками багатьох розробок комп’ютерів, тому були розроблені деякі пристрої, доступні для продажу на ринку, і комп’ютери з оперативною пам’яттю (RAM), а в наступне десятиліття комп’ютери стали продаватися у великих кількостях. на світових ринках, тому наукові розробки продовжувалися в області комп’ютерів потроху, поки вона не досягла того, що є зараз.

Отже, Intel винайшла процесор, випустили перший персональний комп’ютер і перший міні-комп’ютер, потім IBM представила перший ноутбук, який був відомий як IBM 5100, а також інші досягнення, які сприяли розвитку комп’ютера та його широкому поширенню. використання, а в двадцять першому столітті можна сказати, що існує конкуренція у виробництві найшвидшого комп’ютера у світі .

Комп'ютер використовує

Так звані комп’ютерні мережі в даний час використовуються в багатьох сферах   включаючи такі:

             Освіта: Дослідження показують, що використання комп’ютерів у навчанні покращує успішність студентів і сприяє легшому доступу до інформації, на додаток до того, що комп’ютери можуть запропонувати у сфері дистанційної освіти через навчальні онлайн- та відеокурси.

             Медицина та здоров’я: використання комп’ютера в галузі охорони здоров’я сприяло революції в галузі медицини, оскільки лікарі використовують його для обстеження молодих людей із психічними розладами, а також призвело до створення цифрової бібліотеки, яка збирає медична інформація.

             Наука: використання комп’ютерів полегшило спілкування між вченими по всьому світу, що дає змогу завершувати наукові дослідження легко та за менший час.

             Бізнес і гроші. Комп’ютер широко використовується в різних видах комерційного та банківського бізнесу. Його використовували для підвищення продуктивності багатьох секторів, включаючи продажі, банківські послуги, маркетинг і біржову торгівлю. Використання Інтернету з’явилося як один із найпопулярніших методів маркетингу.

             Розваги: ​​комп’ютер використовується для створення фільмів і відеокліпів, і це полегшило виготовлення спецефектів і створення вигаданих персонажів, а використання комп’ютера поширилося на багато інших сфер, тому його використовують для продажу квитків на спортивні змагання. і створювати спортивні плани, які ґрунтуються на аналізі продуктивності змагуна за попередніми даними.

             Урядові системи: використання комп’ютера стало поширеним явищем у різних урядових відомствах і в усіх галузях, таких як туризм, планування та контроль.

             Оборона: комп’ютер широко використовується в сферах оборони, оскільки ці пристрої використовуються для виконання багатьох військових дій, таких як визначення місцезнаходження об’єктів, відстеження ракет, а також проектування та випробування нових військових систем.

Плюси і мінуси комп'ютера

Ось розбивка найвидатніших плюсів і мінусів комп’ютера:

Комп'ютерні негативи

Незважаючи на те, що комп’ютер має багато переваг, він не позбавлений деяких негативних моментів, які можуть вплинути на його користувачів, найпомітнішими з яких є наступні:

             Користувач комп’ютера може піддаватися синдрому зап’ястного каналу, який виникає у людини в результаті тривалого та частого використання клавіатури та миші.

             Ризики для здоров’я, які можуть виникнути внаслідок тривалого сидіння перед пристроєм.

             Користувачі втрачають навички спілкування з іншими, що робить їх замкнутими та асоціальними.

             Користувач може втратити пристрасть до навчання та самозабезпеченість у цій галузі внаслідок багатьох інструментів, які можна легко використовувати для пошуку інформації без ретельного дослідження.

Переваги комп'ютера

Комп’ютер став ефективною та важливою роллю в житті людини, оскільки його використання має багато переваг і переваг, зокрема:

             Швидкість: користування комп’ютером дозволяє людині легко й швидко робити те, що вона хоче.

             Множинність: важливість цього моменту очевидна в здатності комп’ютера виконувати й виконувати мільйони команд одночасно, так що користувач комп’ютера може виконувати багато завдань за період часу, що не перевищує кількох секунд.

             Зменшення витрат: більше не потрібен великий бюджет, щоб зберегти величезну кількість даних, оскільки комп’ютер може зберігати їх у центральній базі даних за низьку вартість.

             Точність: здатність комп’ютера виконувати багато, багато завдань паралельно з його здатністю виконувати ці завдання з високою точністю.

             Підключення до Інтернету: користувач може максимально використати наявний у нього комп’ютер, під’єднавши його до Інтернету, що дає великі можливості та великі переваги, якими можна скористатися під час підключення до Інтернету.

             Організація роботи: комп’ютер організовує роботу, яку потрібно зберегти, щоб її можна було шукати або навіть упорядкувати відповідно до певного підходу.

             Спілкування з іншими. Комп’ютер надає багато способів зв’язуватися з друзями та родиною через служби електронної пошти та соціальні мережі.

             Розваги. Комп’ютер можна використовувати для багатьох розважальних заходів, наприклад для перегляду фільмів і прослуховування музики.

Специфікації, які повинні бути в комп’ютері під час його придбання

Є багато специфікацій, які повинні бути доступні в комп’ютерах, які користувач може забажати придбати, і серед цих специфікацій є такі:

             ЦП: рекомендовано, щоб процесор пристрою був виробництва Intel, і це має бути п’яте покоління (Core i5) або сьоме покоління (Core i7).

             Об’єм пам’яті: на комп’ютері існує багато типів об’єму пам’яті , і бажано мати комп’ютер із об’ємом пам’яті щонайменше 500 ГБ, а жорсткий диск – SSD.

             Оперативна пам’ять: рекомендовано, щоб обсяг оперативної пам’яті комп’ютера був не менше 8 ГБ.

             Мережева карта: бажано використовувати комп’ютер, який підтримує використання бездротових мереж.

             Екран: рекомендований розмір екрана для ноутбука становить 14 дюймів, а для настільного комп’ютера – 24 дюйми.

             Операційна система: 64-розрядна операційна система Windows 10 є рекомендованою операційною системою для пристрою.

             Інші додаткові можливості: Бажано купувати пристрій, який має додаткові функції, такі як веб-камера та зовнішній диск, для збереження резервних копій пристрою.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -