المواضيع

Визначення кіберпсихології

Визначення кіберпсихології

Визначення кіберпсихології

Кіберпсихологія визначається як наука, яка займається вивченням розуму в контексті взаємодії людини з комп’ютером, оскільки те, як технології впливають на людську поведінку та думки, стало цікавим для дослідників, враховуючи, що люди зараз виконують більшість своїх щоденних завдань через Інтернет.

Зі збільшенням взаємодії між людиною та машиною виникла необхідність розвивати спеціалізацію кіберпсихології, яка має на меті дати можливість людям адаптувати Інтернет і зробити його кращим і безпечнішим.

Можна сказати, що кіберпсихологія спрямована на:

 

•  Розвиток особистості людини у світлі використання нею кіберпростору в багатьох аспектах її життя.

•  Вивчення відносин, які індивід розвиває в Інтернеті.

•  Забезпечення вирішення проблеми технологічної залежності серед значної частини користувачів.

•  Боротьба з кіберзалякуванням, оскільки це огидне й руйнівне соціальне лихо.


Виникнення кіберпсихології

Хоча термін кіберпсихологія може здатися багатьом трохи незнайомим, його коріння сягає більше двох десятиліть тому, коли цей термін з’явився в середині 1990-х років серед дослідників, які вивчали поведінку людей в Інтернеті.

Перший журнал, присвячений цій темі, був запущений у Сполучених Штатах у 1998 році під назвою (Journal of Cyberpsychology and Behavior), а пізніше його назву було змінено на (Journal of Cyberpsychology, Behavior and Social Networks) у 2010 році.

Після цього в 2007 році чехи запустили спеціалізований журнал з кіберпсихології під назвою (Journal of Social Psychological Research on Cyberspace), після чого цей термін став звичним для тих, хто спеціалізується в цій галузі, і про нього постійно читають.

Тут слід зазначити, що кіберпсихологія є однією з галузей прикладної психології, в якій застосовуються ті ж психологічні теорії, що застосовуються в галузі психології загалом, і кіберпсихологія привернула увагу дослідників, які спеціалізуються на соціальній та прикладній психології в США. держави сьогодні.


Підвищення кібербезпеки в психології

Багатьом людям важко і неприйнятно боротися з кіберзлочинністю, навіть якщо вони знайомі з кібербезпекою, тому що, стикаючись з реальністю та несподіваними сценаріями, ці люди не можуть ідентифікувати ознаки, які вказують на можливість кібератаки, і тому вони оцінюють Невірно ризики, які вони приймають на особистому та практичному рівнях.

Тому дослідники запропонували ряд заходів, які психологи можуть вжити для посилення кібербезпеки та підвищення обізнаності про неї, а саме:

•  Виявлення соціальних ситуацій, у яких особі може знадобитися поділитися своєю особистою інформацією з юридичною чи особою, наприклад, розкриття конфіденційної інформації в контексті онлайн-розмови, офіційної чи неофіційної.

•  Шукайте зразки шкідливої ​​та шкідливої ​​діяльності.

•  Підвищення інформованості населення.

•  Розуміння впливу кіберзлочинності на людей.

•  Посилення співпраці із законодавцями.

Таким чином, експерти можуть виявляти ознаки ненормальної поведінки, співпрацювати з ІТ-фахівцями для розробки систем безпеки, здатних виявляти будь-які шкідливі дії та зловживання, навчати цих людей розуміти соціальні та психологічні наслідки кіберзлочинності та розробляти закони та законодавство проти кіберзлочинності, подібні до реальних. життєві злочини.

У цьому полягає важливість співпраці кіберпсихологів з окремими особами, щоб підвищити їхню обізнаність про поточні ризики кібербезпеки, щоб прийняти більш приватну поведінку, оскільки психологи повністю усвідомлюють життєво важливу роль, яку вони відіграють у запобіганні кібератакам.


Значення кіберпсихології

З розвитком технологій та їхньою роллю у впливі на моделі мислення людей виникла необхідність у появі науки, яка займається вивченням взаємодії людини з цифровими технологіями. Кіберпсихологія прийшла назустріч такій потребі, оскільки її важливість представлена ​​в наступні аспекти:

•  Виділення деяких соціальних форм поведінки

Кіберпростір замінив багато соціальних форм поведінки, тому знайомство з новими друзями в Інтернеті стало більш ніж реальністю, а також практикування деяких соціальних шкідників у великій кількості в Інтернеті, таких як; Кіберзалякування, роздування его через брехню, видавання себе за іншу особу та інші реакційні практики, у вирішенні яких зацікавлена ​​кіберпсихологія. 

•  Розуміти зв'язок між психологією та технологією

Покращення людського досвіду шляхом вивчення зв’язку між психологією та технологією, шляхом постановки дослідницьких питань, які стосуються тісного зв’язку між технологією та психологією. 

•  Поліпшити взаємодію між людиною та технологією

Створюючи технології, які покращують поведінку людей і полегшують виконання щоденних завдань, практичних чи функціональних, замість того, щоб технології замінювали людей або робили їх залежними від них без роздумів, таким чином роблячи технології більш корисними та менш шкідливими для людства.

•  Удосконалити методи навчання

Використання можливостей технологій для покращення способу навчання учнів шляхом розробки методів віртуального навчання, які допомагають покращити розуміння учнями конкретної частини математики, природничих наук чи інших предметів, на додаток до ролі віртуального навчання у збільшенні здатності до набути певних навичок, наприклад вивчення нової мови.

•  Розуміння проблеми технологічної залежності та її лікування

Розуміння механізмів технологічної залежності та спроба розробити методи лікування цієї проблеми.

•  Лікування деяких психологічних проблем

Використання технологій віртуальної реальності для лікування психологічних проблем, таких як; Акрофобія, або соціальна фобія.

•  Надавати психологічну допомогу людям у будь-якому місці

Завдяки кіберпсихологам лікування будь-кого з проблемами психіки стало можливим онлайн, будь-де та в будь-якій країні без обмежень.


تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -