المواضيع

Поняття штучного інтелекту

Поняття штучного інтелекту

Поняття штучного інтелекту

Поняття штучного інтелекту пов’язане з інтелектом, пов’язаним із цифровими чи електронними пристроями, такими як; Комп’ютери, стільникові пристрої або роботи, а також штучний інтелект виражає здатність цих цифрових пристроїв виконувати завдання, пов’язані з розумними істотами.

Термін штучний інтелект застосовується до систем, які користуються інтелектуальними процесами людини, такими як; Здатність розмірковувати, знаходити сенс і вчитися на минулому досвіді.

Приклади операцій, які виконуються цифровими пристроями, які зумовлені існуванням штучного інтелекту; Відкрийте для себе докази математичних теорем, гри в шахи, медичних діагнозів, веб-пошукових систем, розпізнавання голосу чи рукописного тексту.

Історія штучного інтелекту

Історія штучного інтелекту сягає класичних філософів у Греції, і дослідження існування штучного інтелекту почалося в 1940 році нашої ери в школі думки, яка називається комунікативною, так що процес мислення почав вивчатися в ній, і У 1950 році Алан Тюрінг представив дослідницьку статтю, в якій він вивчає мислячу машину, яка імітує людину, не маючи в ній помітних відмінностей.

Ходжкін Хакслі прийшов після нього, щоб представити модель, яка імітує людський мозок у формі електричної мережі, яка представляє нейрони, і електричний струм, який імітує імпульси, які вмикають або зупиняють клітини. Ці моделі та дослідження допомогли запровадити концепцію штучного розвідки в 1956 році нашої ери на конференції, проведеній Дартмутським коледжем.

Через відсутність високих швидкостей і ємності для зберігання даних дослідження штучного інтелекту надовго припинилися, а потім відновилися у вісімдесятих роках після того, як США і Великобританія представили проект п'ятого покоління комп'ютерних технологій.

На початку дев'яностих років дослідження штучного інтелекту перетворили свою сферу на так званого розумного агента, який використовується в службах пошуку новин, онлайн-покупках і веб-перегляді, і дослідники все ще намагаються використовувати штучний інтелект у безпрецедентних сферах, таких як; Фізична допомога, яку надають боти, програмне забезпечення для обслуговування клієнтів, відповідь на телефонні дзвінки тощо.

Як працює штучний інтелект

Штучний інтелект працює в цифровому середовищі завдяки наявності цифрових пристроїв і спеціалізованих програм для аналізу та проектування алгоритмів, машинного навчання, і в цілому система штучного інтелекту поглинає великі обсяги навчальних даних.

Навчальні дані використовуються для формування асоціацій і шаблонів, які потім використовуються для побудови майбутніх прогнозів, таких як автовідповідачі в розумних роботах, а також процес ідентифікації й опису об’єктів на зображеннях шляхом перегляду мільйонів прикладів, збережених розумним пристроєм.

категорії штучного інтелекту

Штучний інтелект проникає в багато електронних і цифрових сфер, і він існує в різних формах і в багатьох пристроях, тому він імітує інтелект, присутній у людському розумі, і штучний інтелект поділяється на дві основні категорії, а саме:

Вузький ШІ

Вузький штучний інтелект також відомий як слабкий штучний інтелект, це тип інтелекту, який імітує людський інтелект, але є специфічним для одного й обмеженого типу інтелекту, а вузький штучний інтелект зосереджується на виконанні одного типу завдань, але дуже добре, так що він зосереджується на професійному виконанні одного завдання, але він працює в умовах набагато більших обмежень, ніж людський інтелект.

Приклади вузького ШІ:

             Пошукова система Google.

             програмне забезпечення для розпізнавання зображень.

             Персональні помічники, такі як Alexa та Siri.

             Безпілотні автомобілі.

загальний штучний інтелект

Штучний загальний інтелект також відомий як потужний штучний інтелект, і це тип інтелекту, який можна знайти в розумних машинах і пристроях, а загальний штучний інтелект характеризується як тип інтелекту, який існує в машині, яка набуває загального інтелекту, як і людина, тому що цей інтелект використовується для вирішення будь-якої проблеми.

Прикладами пристроїв зі штучним загальним інтелектом є; Роботи, які використовуються для виконання багатьох завдань і які приймають рішення на основі ситуації, але створювати роботів з інтелектом, подібним до людського, все ще складно і потребує створення таких же великих і складних нейронних мереж, як ті, що є в мозку.

Види штучного інтелекту

Нижче наведено типи штучного інтелекту:

інтерактивні машини 

Інтерактивні машини визначаються як найпростіший існуючий рівень робота, оскільки це машина, призначена для роботи з одним типом даних і реагування лише на поточні ситуації, і це машини, які не можуть створювати спогади або використовувати поточну інформацію  для створення та приймати майбутні рішення, щоб підвищити свій рівень або розвинути свій інтелект, і вони призначені лише для реагування на поточну ситуацію.

Прикладами інтерактивних машин є; Машини, призначені для гри в шахи проти людей, такі як Deep Blue від IBM, розроблені таким чином, щоб реагувати на ходи гравця, оцінюючи фігури на шахівниці та переміщуючи їх відповідно до їх закодованих стратегій гри.

Обмежена пам'ять

Машина обмеженої пам’яті — це машина, здатна зберігати кінцеву кількість інформації на основі даних, з якими машина обмеженої пам’яті мала справу раніше, так що машина обмеженої пам’яті може створювати знання через пам’ять у поєднанні з попередньо запрограмованими даними.

Приклади машин, які використовують обмежену пам'ять: Автономні автомобілі, щоб вони зберігали попередньо запрограмовані дані, такі як; Карти або дорожні знаки та порівняйте ці збережені дані з інформацією про транспортний засіб, наприклад; Швидкість і напрямок транспортних засобів поблизу та пішоходів, що рухаються поруч, і вживайте відповідних заходів на основі цих даних.

теорія розуму

Теорія розуму була використана при розробці відомого робота Софії, робота, здатного використовувати інформацію для взаємодії з ситуаціями схожим на людину, що навчить машину чи робота, як діяти в іншій та новій ситуації.

Теорія розуму при розробці та проектуванні роботів, які використовуються як чат-боти, базується на людському розумі, який базується на почуттях та ідеях, які існують у людей до того, як вони ухвалять рішення, тому теорія Софії розумовий робот розмовляє з людьми та використовує інформацію та зображення, щоб приймати рішення та реагувати на людей, а також демонструвати вражаючі вирази обличчя.

сором'язливий 

Машини самосвідомості є кінцевою метою існування штучного інтелекту, і це пристрої, яких наразі не існує. Ці машини мають обізнаність про розумовий рівень людини та розуміють, для чого вони в цьому світі, так що машина робить не тільки просить щось, що йому потрібно, але розуміє, що йому щось потрібно, а це означає, що машина Вона глибоко розуміє свій внутрішній стан і може передбачити почуття оточуючих, як і люди.

Наприклад, коли людина кричить перед нами, ми розуміємо, що вона злиться, і цей висновок ґрунтується на почуттях, які відчуває сама людина, щоб ці висновки поверталися до існування розуму.

Переваги та недоліки штучного інтелекту

У всьому є переваги, але вони часто компенсуються недоліками та недоліками Ось пояснення переваг та недоліків штучного інтелекту:

Переваги

дефекти

Добре справляється з роботами, орієнтованими на деталі.

Його застосування коштує дорого.

Скоротіть час, витрачений на завдання, що містять інтенсивні дані.

Обмежені експерти, які працюють у сфері штучного інтелекту.

Забезпечуйте послідовні результати.

Нездатність переносити інформацію з одного завдання на інше.

Представляємо віртуальних агентів на основі ШІ.

Це вимагає глибокої технічної експертизи.

Програми штучного інтелекту

Штучний інтелект використовується в багатьох важливих технологічних і життєвих додатках, які полегшують багато аспектів життя та виконують різні функції, які були обмежені лише людським розумом, і  серед найважливіших застосувань штучного інтелекту є наступні:

             Робототехніка

Він використовується в багатьох галузях, таких як охорона здоров’я, фінанси та маркетинг.

             Дослідження космічного простору

як машини, відправлені в космос; Супутник, побудова карт і технологія відстеження місцезнаходження.

             Обслуговування клієнтів

Наприклад, боти, які використовуються для відповіді на чати клієнтів, і боти, які виконують функції обслуговування клієнтів і електронного маркетингу.

             Фондовий ринок і фінанси

Наприклад, алгоритми, які використовуються для аналізу акцій на фінансовому ринку, а також для аналізу та прогнозування прибутків і збитків.

             цифрові медіа

Він відображає рекламні оголошення, які цікавлять цільову особу, аналізуючи її дані та розуміючи її тенденції з її пошуків в Інтернеті.

             сектор охорони здоров'я

Щоб медичні машини могли аналізувати стан пацієнта на основі його даних, прогнозувати захворювання, які можуть виникнути у нього в майбутньому, і визначати тип лікування.

             розпізнавання обличчя

Ця технологія використовується в багатьох пристроях, таких як смартфон, і вона вивчає та розпізнає шаблони для отримання швидких і ефективних результатів.

             Віртуальні голосові помічники

Щоб він допомагав і імітував людський інтелект за допомогою голосового спілкування.

             Додатки для фітнесу

Прикладами фітнес-програм, які використовують штучний інтелект, є розумні годинники, які підраховують кроки, обчислюють калорії та інші програми, які зосереджені на фітнесі.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -