المواضيع

З яких компонентів складається комп’ютер?

З яких компонентів складається комп’ютер?

З яких компонентів складається комп’ютер?

Комп’ютер розділений на дві основні частини: програмну та фізичну. Програмну частину неможливо відокремити від фізичної частини комп’ютера. Програмна частина потребує електронних частин, щоб функціонувати, а фізична частина також потребує операційної системи або коду, щоб працювати та виконувати свої функції та роль у процесі обробки чи зберігання, а програмне забезпечення та фізичні частини комп’ютера детально 
описуються наступним чином :


Програмні частини

Це частини комп’ютера, до яких не можна торкатися, а частини програмного забезпечення є основною частиною, яка визначає характер роботи та використання комп’ютера, а серед найвідоміших операційних систем – операційна система Microsoft Windows, система Mac і система Linux, а програмне забезпечення розділено на дві частини :


ОС

Операційна система відома як головна програма, яка відповідає за запуск усіх інших програм і програм на комп’ютері, тобто вона відповідає за запуск звукових програм, редагування тексту, Інтернету та інших програм, і комп’ютер не можна використовувати без конкретна операційна система, яка забезпечує можливість взаємодії з комп’ютером.Тобто операційна система — це графічний інтерфейс, який виконує роль посередника між користувачем і комп’ютером.


програм і додатків

Або так звані програми кінцевого користувача, за допомогою яких користувач може проводити дослідження, писати документи, створювати діаграми, проектувати, грати в різні ігри та багато інших завдань, які користувач може виконувати, і ці програми поділяються на два типи залежно від їхнє призначення, деякі з них. Він простий, як калькулятор, і складний, як програма обробки текстів.


фізичні частини

Фізична частина комп’ютера — це все, до чого можна доторкнутися з компонентів комп’ютера, які виконують певну роль і виконують певні функції [1] , і фізичні частини комп’ютера складаються з: 


вихідні одиниці

Серед найважливіших блоків виводу, які взаємодіють з комп’ютером, є такі:

             Монітор: монітор класифікується як пристрій виведення, оскільки він відповідає за відображення інформації, створеної комп’ютером у формі відео або зображення. LCD, OLED).

             Принтер: принтер визначається як пристрій для виведення інформації у вигляді тексту та графіки, надрукованих на папері. Принтери відрізняються один від одного кількома аспектами, такими як розмір, швидкість, розробка та вартість. Матричний принтер є одним із найпопулярніший принтер, оскільки характеризується низькою вартістю.Існують також інші типи принтерів, такі як струменеві та лазерні принтери.


вхідні одиниці

Серед найважливіших блоків введення, які взаємодіють з комп’ютером, є:

             Клавіатура: клавіатура класифікується як пристрій введення. Вона використовується для введення текстової та числової інформації в комп’ютер. Клавіатура також використовується для керування комп’ютером виконанням певних дій шляхом введення команд, часто за допомогою комбінацій клавіш на клавіатурі.

             Миша : це периферійний пристрій, який використовується для надсилання інструкцій від користувача до комп’ютера шляхом переміщення курсора миші, що працює з вікнами, файлами та програмами. Миша часто містить ліву та праву кнопки, і миша використовується лише в пристроях, які мати (GUI) .

             Сканер : (Сканер); Він перетворює інформацію на папері в цифрову, фіксуючи її у вигляді зображення, де вона зберігається в комп’ютері та модифікується за допомогою спеціалізованих програм.Процес перетворення даних за допомогою сканера характеризується меншою вартістю, більшою якістю та надійністю передачі. зображення.


комп'ютерна коробка

Коробка комп’ютера — це одна із зовнішніх частин комп’ютера, яка має інші назви, наприклад системний блок. Коробка комп’ютера виконує кілька функцій, зокрема:

              

            Містить внутрішні частини комп’ютера та встановлює їх усередині комп’ютера.

            Захищайте внутрішні частини комп'ютера від атмосферних впливів і рідин, не маючи можливості втручатися в нього.

            Зберігайте внутрішні частини комп’ютера в холоді, щоб він не перегрівався та не працював з ладу.

            Зменште перешкоди, спричинені шумом вентиляторів.

Материнська плата

Материнська плата є головною платою в комп’ютері, і вона має інші назви, такі як: системна плата, головна плата, і її основною функцією є забезпечення зв’язку між центральним процесором і оперативною пам’яттю, а також між іншими з інших частин комп'ютера, а материнська плата має кілька типів; Кожен тип працює з певними типами процесорів і модулів пам'яті.ЦП

Центральний процесор — це мозок комп’ютера, оскільки він є частиною, відповідальною за інтерпретацію та виконання більшості команд, виданих програмами та пристроями, підключеними до комп’ютера, які використовуються у всіх сучасних електронних пристроях, а також центральний процесор (  ЦП ) має два основні компоненти, а саме:

             блок управління: (CU); Це компонент, який відповідає за вилучення інструкцій із пам’яті, їх переклад і виконання.

             Арифметико-логічний блок: (ALU); Це компонент, який відповідає за правильну обробку та вирішення арифметичних і логічних операцій.


живлення

Джерело живлення також називають блоком живлення (PSU), і джерело живлення виконує кілька функцій, зокрема:

             Забезпечує живлення комп'ютера.

             Він споживає потрібну кількість електричного струму та перетворює змінний струм на постійний.

             Регулює напругу для усунення стрибків напруги в електричних системах.


Джерела живлення класифікуються на основі кількості ват, яку вони генерують, тому чим потужніший комп’ютер, тим більше ват він видає.


жорсткі диски

Жорсткі диски класифікуються як найбільша частина внутрішніх частин комп’ютера, оскільки вони зберігають дані, такі як: операційна система та більшість файлів, і деякі комп’ютери містять кілька літер для дисків, наприклад: (C, D, E), які являють собою розділи диска, зазвичай Операційна система знаходиться на основному жорсткому диску.


ОЗП

Оперативна пам’ять визначається як блок тимчасового зберігання в комп’ютері , де інформація, що зберігається в ньому, втрачається, коли комп’ютер закривається, і ця пам’ять встановлена ​​на материнській платі, і один або кілька фрагментів можуть бути встановлені на материнській платі, і існує два типи оперативної пам’яті, а саме: динамічна оперативна пам’ять (DRAM), статична оперативна пам’ять (SRAM), і DRAM зазвичай використовується в персональних комп’ютерах; Оскільки він дешевший, ніж SRAM, і інформацію про DRAM необхідно постійно оновлювати під час її зберігання.оптичні приводи

Оптичні дисководи (ODD; Optical Disc Drives) використовують технологію передачі лазерного випромінювання, і ця технологія використовується для читання та запису даних з оптичних дисків, де можна відновлювати, змінювати та видаляти дані, і приклади оптичних дисків включають такі: : (CD, DVD, Blu-ray).

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -