المواضيع

Відмінність інформаційних злочинів від електронних

Відмінність інформаційних злочинів від електронних

Відмінність інформаційних злочинів від електронних

Більшість людей зазвичай плутають поняття кіберзлочинності та інформаційної злочинності, вважаючи, що вони означають одне й те саме, однак насправді між поняттями інформаційний злочин та кіберзлочинність існує чітка різниця, яка включає в себе наступне:

 

Інформаційні злочини

Це незаконна поведінка, яка виникає, коли електронні та інтелектуальні пристрої та комп’ютери, які покладаються на Інтернет для своєї роботи, порушуються, тому злочинець використовує Інтернет для доступу до особистої інформації осіб, оскільки ці засоби вважаються одним із найбільших банків інформації для всі люди в цей час, і багато підприємств І комерційні угоди реалізуються через Інтернет і дистанційно. Тому необхідно підвищувати обізнаність щодо всіх даних та інформації, що додається до веб-сайтів.

 

Кіберзлочинність

злочини, вчинені проти окремих осіб, груп або цілих установ; використання сучасних засобів зв'язку та використання комп'ютера, головною метою яких є шантаж або очорнення особи, заподіяння їй шкоди; Для отримання матеріальної винагороди, як-от грошей, або для досягнення політичних цілей, або для розкриття секретів безпеки, які є специфічними для установи.

 

Види інформаційних злочинів

Цілей і мотивів вчинення злочинцем інформаційних злочинів багато. З яких:

 • Фінансовий мотив: Основна мета - отримання матеріальної вигоди. Чи це гроші, гроші чи інша робота, а цей мотив зустрічається в індивідуальних чи колективних злочинах, залежно від мети.
 • Мотив помсти: Вважається одним з найнебезпечніших видів. Тому що в цьому типі злочинець володіє небезпечною інформацією, яка може належати установі або особі.
 • Політичний мотив: державні установи та сайти є стороною, яка наражається на ці злочини. Злочинцями, які виступають проти міжнародних систем.
 • Розважальний мотив: У злочинця немає конкретної мети, коли він здійснює піратські операції; Це лише для розважальних цілей.
 • Психічні мотиви: злочинець доводить, що він здатний кинути виклик електронним і комп'ютеризованим системам.
 • Бажання вчитися: Мета злочинця — навчитися піратству та займатися піратством. Завдяки процесу, який він виконує, отримати досвід у тому, як здійснювати проникнення та хакерські операції.

 

Види кіберзлочинності

Кіберзлочинність має багато форм і видів; Використовується інформаційними хакерами або іншими людьми, ми показуємо найважливіші з них:

 • Злочини проти окремих осіб: називаються особистими кіберзлочинами, які є злочинами, скоєними злочинцем з метою отримати доступ до персональних електронних даних особи; Незаконними способами, через електронну пошту або пароль, що призводить до видавання себе за іншу особу, отримання фотографій і файлів; Погрожувати їм і наражати їх на небезпеку, щоб окремі особи виконували їхні накази.
 • Злочини проти урядів: об’єктами цих злочинів є політичні об’єкти, як і люди, які скоюють ці злочини (пірати); шляхом нападу та злому офіційних веб-сайтів урядів та їхніх мережевих систем; Працювати над повним знищенням інфраструктури цих сайтів та їхніх мережевих систем.
 • Злочини проти власності: ці злочини спрямовані на саботаж і пошкодження приватних програм і важливих документів державних і приватних особистих установ. Передача зловмисного програмного забезпечення цим організаціям здійснюється різними способами, наприклад електронною поштою.
 • Електронні політичні злочини: викрадення інформації про державну безпеку, яка зберігається на військових об’єктах, і розміщення шпигунського програмного забезпечення на сайті.
 • Крадіжка інформації: розповсюдження та розповсюдження інформації, яка зберігається в електронному вигляді; незаконними шляхами.
 • Кібертероризм: група кібертерористів, які прагнуть отримати доступ до заблокованих і зашифрованих веб-сайтів; Шляхом злому веб-сайтів і життєво важливих систем.
 • Шахрайство та напади: злом банківських рахунків і рахунків, пов’язаних з державними установами; І інші приватні установи, і кредитні картки теж крадуть, потім вилучають і гроші в них крадуть.
 • Електронне переслідування: збір особистої інформації через веб-сайти та соціальні мережі, а також переслідування осіб за допомогою електронних засобів; З метою переслідування або фінансової крадіжки та наражати їх на небезпеку.

 

Ризики інформаційних злочинів та електронних злочинів

Поширення інформації та електронних злочинів призводить до багатьох ризиків у суспільстві. Це призводить до збитків для компаній у разі викрадення їх інформації, пошкодження та руйнування систем компаній та установ, а також призводить до наражання особи на небезпеку. Для зручності видавання себе за іншу особу, якщо його електронні персональні дані будуть отримані, це може призвести до сімейних проблем. Через поширення неправдивих новин і руйнування безпеки та економіки країн.

 

Способи протидії інформаційним злочинам та кіберзлочинам

Приділяючи особливу увагу шифруванню інформації, намагаючись не публікувати особисту інформацію та публічні дані, а також інформуючи людей про причини цих злочинів через засоби масової інформації та не отримуючи жодних посилань чи повідомлень від ненадійних людей, яких немає в списку друзів, час від часу змінюйте пароль і крапку, і не розголошуйте його, незалежно від того, чи це банківський рахунок, кредитна картка чи обліковий запис в Інтернеті.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -