المواضيع

методи культури тканин тварин

методи культури тканин тварин

Ось способи вирощування тваринних клітин :

 

Первинна культура клітин

Ці клітини беруть безпосередньо з тканин і органів двома способами: механічним або хімічним розщепленням, а також можливим використанням ферментативного травлення. Ці клітини стимулюють рости у відповідних скляних або пластикових контейнерах, і для них поміщають відповідне середовище для стимуляції Вчені віддають перевагу цьому методу, оскільки він більш репрезентативний для типів клітин у тканині, з якої його було взято, хоча швидкість росту низька та неоднорідна.

 

Вторинна культура клітин

З первинних культур клітин беруть пробу і культивують в іншому середовищі, оскільки вони ростуть тривалий період часу, тому з первинних культур утворюються вторинні культури, які зберігаються тривалий час, на відміну від клітин первинних культур клітин, завдяки до безперервної подачі поживних речовин через рівні проміжки часу.

Клітини переносять у вторинні культури шляхом ферментативного розщеплення клітин з наступним промиванням і ресуспендуванням необхідної кількості клітин у відповідних об’ємах. Деякі вчені віддають перевагу вторинним культурам клітин, оскільки їх легко вирощувати та легко доступні. Вони широко використовуються у вірусології та імунологічні дослідження.

 

клітинні лінії росту

Залежно від віку трансплантованої клітини типи клітин поділяються на два типи:

 • Обмежені клітинні лінії

Лінії цих клітин називають обмеженими, оскільки вони містять обмежену кількість клітин, а клітини ростуть обмеженими рядами, де клітини ростуть повільно, займаючи від 24 до 96 годин.Ці клітини характеризуються тим, що ріст клітин в них не інтенсивно.

 • Невибрані клітинні лінії

Їх отримують із трансформованих in vitro клітинних ліній або ракових клітин, і вони є неспецифічними лініями, оскільки їх можна культивувати у формі моношару або суспензії, оскільки ці клітини швидко діляться, займаючи від 12 до 14 годин, і можуть культивуватися нескінченно. лінії можуть вказувати на аномалії форми хромосом або зміну кількості хромосом.

Нині, завдяки прогресу в технології культивування клітин тварин, було розроблено ряд клітинних ліній, які використовуються для виробництва вакцин, терапевтичних білків, фармацевтичних продуктів і протиракових матеріалів. Переважно використовувати клітинні лінії, які здатні ростуть за допомогою суспензії, оскільки вони мають швидший темп росту Яєчник китайського хом’яка є найбільш широко використовуваною лінією клітин у ссавців.

 

вимоги до зростання

Середовище, що використовується для культивування клітин, є дуже складним і значно варіюється залежно від типу використовуваних клітин. Зазвичай воно включає амінокислоти, вітаміни та солі для підтримки осмотичного тиску, глюкозу та буферну систему бікарбонату для підтримки рН між 7,2 7.4 Він також містить гормони, кисень і вуглекислий газ. Для покращення швидкості росту клітин.

Необхідно додати невелику кількість сироватки крові та додати багато антибіотиків, таких як пеніцилін і стрептоміцин, щоб запобігти бактеріальному зараженню, і використовувана температура змінюється залежно від типу клітин. У клітинах ссавців клітини ростуть при 37 градусах Цельсія, тоді як клітини, взяті від холоднокровних тварин виростають при температурі від 15 до 26 градусів Цельсія.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -