المواضيع

elementy sieci lokalnej

elementy sieci lokalnej

lokalna sieć

Sieć lokalna to grupa urządzeń połączonych ze sobą w jednym miejscu, na przykład w budynku lub domu, i może mieć mały lub duży rozmiar i rozciągać się od sieci domowej z jednym użytkownikiem do sieci korporacyjnej z tysiącami użytkowników i urządzeń w biurze lub szkole, a najbardziej charakterystyczną cechą tej sieci jest to, że łączy urządzenia znajdujące się na ograniczonym obszarze.

 

 

elementy sieci lokalnej

kable

Kable sieciowe łączą wszystkie urządzenia sieciowe z punktem centralnym, zwykle przełącznikiem lub koncentratorem.Większość sieci wykorzystuje nieekranowaną skrętkę dwużyłową ( Cat-x) .), jako symbol ( x) zawiera liczbę reprezentującą skok drutu.

 

Im wyższa liczba, tym wyższa klasa drutu, co zwiększa prędkość sieci.Kabel światłowodowy jest również stosowany w sieciach o dużej przepustowości, które charakteryzują się wysokim współczynnikiem zakłóceń elektromagnetycznych.

 

karty sieciowe

Każde urządzenie w sieci ma kartę sieciową, która może być oddzielną płytką zainstalowaną w gnieździe komputera lub może znajdować się na płycie głównej i w tych dwóch przypadkach karta graficzna stanowi pomost między komputerem a siecią; To ona decyduje, czy komputer będzie przetwarzał dane, czy nie, przekazując je procesorowi lub usuwając, a karta graficzna pobiera informacje od procesora i koordynuje ich przesłanie.

 

rozmówca

Koncentrator to centralne złącze przewodu w sieci. Wszystkie kable sieciowe łączą się ze sobą, a każdy kabel jest podłączany do portu w koncentratorze. Koncentrator odbiera dane z urządzeń sieciowych, a następnie przesyła je do pozostałych urządzeń po przesłaniu ich na kartę graficzną ; Aby ustalić, czy zostaną przetworzone, czy wyrzucone.

 

Transformatory

Adapter to element podobny do koncentratora, ponieważ stanowi centralny punkt podłączenia kabli; Mimo to adapter może odbierać dane i wysyłać je do komputera docelowego jedynie poprzez zbudowanie tabeli dla komputera na jego portach, co ogranicza ruch danych w sieci. Zwłaszcza w sieci z więcej niż dziesięcioma urządzeniami.

 

routery

Routery sieciowe to w zasadzie bardzo inteligentne przełączniki; Ponieważ znają się na innych sieciach lokalnych, a co do adapterów, znają tylko sieć, w której się znajdują, a routery łączą sieci lokalne, czasem na duże odległości, co tworzy szerokie sieci, a routery zapewniają bezpieczeństwo w sieciach lokalnych kierując ruch danych.

 

oprogramowanie sieciowe

Wszystkie elementy sieci lokalnej, z wyjątkiem kabli, posiadają program organizujący ich pracę, a programy te są napisane według zestawu standardów definiujących protokoły ( TCP/IP), który definiuje warstwy oprogramowania i sposób, w jaki komunikują się ze sobą, a użycie zestawu reguł pozwala urządzeniom różnych dostawców współpracować ze sobą, zapewniając najlepszy sprzęt.

 

Zalety sieci lokalnej

Sieć lokalna ma kilka zalet, a przede wszystkim:

 • Prostota i niski koszt

Sieć lokalna jest szybka, łatwa w konfiguracji i tańsza niż inne sieci. Zatem jeśli firma zamierza zbudować sieć po niższej cenie i dobrej odporności, najlepszym rozwiązaniem będzie sieć lokalna.

 

 • połączyć komponenty

Trudno jest podłączyć drogie komponenty sieciowe, takie jak drukarki i skanery, do każdego urządzenia osobno; Bo byłoby to bardzo uciążliwe dla firmy, ale w sieciach lokalnych wszystkie urządzenia można podłączyć do jednej drukarki i jednego skanera.

 

 • dostawa oprogramowania

W sieci lokalnej można udostępniać programy; Ponieważ w sieci można zintegrować pojedynczy program licencjonowany, z którego można korzystać na dowolnym urządzeniu, zakup licencji na każde urządzenie jest kosztowny.

 

 • Ochrona danych

Przechowywanie informacji na serwerze jest bezpieczniejsze, dane można szybko aktualizować lub usuwać na jednym serwerze, a inne maszyny mogą uzyskać nowe informacje.

 

 • szybkie wybieranie

Urządzenia w sieci komunikują się bezpośrednio z bardzo dużą szybkością; W zależności od modelu sieci i zainstalowanych w niej kabli.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -