المواضيع

etapy procesu drukowania

proces drukowania 

etapy procesu drukowania

Druk to mechaniczny proces nakładania farby na papier za pomocą prasy cyfrowej lub offsetowej. Prasa offsetowa to najbardziej opłacalny sposób na produkcję dużych ilości drukowanych materiałów, natomiast prasa cyfrowa jest częściej stosowana ze względu na mniejsze nakłady i mniejszą produkcję koszt. 

Druk zajmuje istotne miejsce w istnieniu ludzkości, gdyż był pierwszą metodą masowego przekazu i pomógł zapoczątkować nowożytny okres historii ludzkości, dzięki swemu powstaniu sięgał czasów Jana Gutenberga, który drukował po raz pierwszy w 1439 r., a druk zmienił się dramatycznie w ostatnich latach, ponieważ jest ich wiele. Obecnie ze względu na rozwój technologiczny druk pozostaje istotną częścią społeczeństwa i ważnym narzędziem komunikacji dla marketingu i mediów.


etapy procesu drukowania 

Proces drukowania jest podzielony na kilka etapów, a na każdym etapie wykorzystuje się różne środki chemiczne, w zależności od zastosowanego procesu, a etapy są następujące:

Przygotowanie do druku Etap przygotowania do druku zazwyczaj obejmuje fotoobróbkę chemikaliów i roztworów.Ten etap obejmuje następujące etapy: 

Skład i skład. 

- fotograf. 

- Kompilacja zdjęć. 

Separacja kolorów. 

- Konfiguracja posiadacza obrazu. 


etap drukowania

 Ten etap odnosi się do samego procesu drukowania, a tusze i środki czyszczące to główne rodzaje środków chemicznych używanych na tym etapie. 


Po wydruku 

Proces postpressu polega głównie na montażu materiałów drukowanych, składa się z operacji oprawy i wykańczania.W zależności od wymaganych prac wykończeniowych, postpress może wymagać użycia dużych ilości klejów, szczególnie przy produkcji książek i przewodników. 


rodzaje procesu drukowania 

W procesie druku stosowane są różne metody i technologie, z których najczęstsze to: 


Druk offsetowy 

Druk offsetowy słynie z drukowania gazet, czasopism, artykułów papierniczych, broszur, książek itp. Jest to obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod druku. W tej metodzie druku obraz treści przeznaczonej do druku jest przenoszony z miękkiego metalową płytkę na gumowy obciąg, następnie nakłada się ją tuszem i przenosi na powierzchnię nadającą się do zadrukowania. 


Druk rotograwiurowy 

W druku rotograwiurowym pożądany obraz jest grawerowany na cylindrze, w przeciwieństwie do procesów druku wypukłego, takich jak druk offsetowy lub fleksograficzny, gdzie farba jest nakładana na wyraźne krawędzie, druk rotograwiurowy jest metodą druku wklęsłego, która polega na bezpośrednim nałożeniu atramentu w małe kieszonki w ten sposób na wałku i podczas drukowania farba nakładana jest masowo na drukowany materiał, a nie dociskana, w wyniku czego druk rotograwiurowy przenosi znacznie więcej farby do usługi drukowanej niż w przypadku większości innych metod drukowania. 


Druk fleksograficzny 

Druk fleksograficzny wziął swoją nazwę od elastycznej płyty wentylacyjnej, która służy do uzyskiwania doskonałych rezultatów na opakowaniach, etykietach, tapetach, opakowaniach na prezenty i wszelkich innych powierzchniach o ciągłym wzorze.W tym typie druku można stosować wszelkiego rodzaju podłoża, w tym papier, plastik, celofan, folie metaliczne i inne. . 


druk cyfrowy 

W druku cyfrowym tekst lub obraz do wydrukowania pochodzi wyłącznie z plików cyfrowych i nie ma formy drukarskiej.Druk cyfrowy obejmuje kombinację metod wykorzystujących druk atramentowy lub laserowy.W druku atramentowym atrament jest wtłaczany na zadrukowaną powierzchnię. Podczas gdy druk laserowy wykorzystuje szybko poruszające się lasery do przenoszenia toneru na papier, który jest podgrzewany w celu utrwalenia tonera na miejscu, druk cyfrowy jest szybką i opłacalną metodą drukowania. 


sitodruk 

Sitodruk jest stosowany w krajach azjatyckich od ponad 1000 lat, a w latach 60. XX wieku Andy Warhol wprowadził tę metodę do świata sztuk pięknych, gdzie jej charakterystyczny wygląd nadal cieszy się dużą popularnością.Sitodruk polega na przeciskaniu atramentu przez maleńkie dziurki w sitodruku lub siatka o różnych kolorach nakładana w oddzielnych warstwach, sitodruk to wszechstronna metoda drukowania powszechnie stosowana do drukowania logo lub grafiki na koszulkach i innej odzieży lub do tworzenia banerów lub plakatów. 


drukowanie 3d 

Druk 3D, którego początki sięgają lat 80. XX wieku, to metoda tworzenia obiektów 3D przy użyciu mieszanki kompozytowej, która łączy się ze sobą warstwa po warstwie.Dzięki modelowi projektowania wspomaganego komputerowo druk 3D może stworzyć prawie wszystko.


تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -