المواضيع

Fiberglas türleri

Fiberglas türleri

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı fiberglas türleri vardır :

A-cam elyaf

A-Cam Elyafı  alkali elyaf veya karbonat elyafı olarak adlandırılan  kırılmış veya kırılmaya hazır cam elyaflardır, alkali elyaf ise bor katkılı veya saf olabilen ve içeriğinde %30 oranında alkali oksit bileşikleri bulunan cam elyaflardır. %0,8'den az olan bu tip  dayanıklıdır. Pencere camına benzer ve proses ekipmanlarının yapımında kullanılır.

CCam Elyaf

C sağlar Cam Elyaf  kalsiyum borosilikat içerdiğinden korozif ortamların yapılarını dengeler, pH değeri sağlar) C elyafının üretiminde kullanılan kimyasallar için Ortamın asidik veya alkali olmasına bakılmaksızın bu tür liflerin direnci yüksektir.

Cam Elyaf

Fiber  D  , cam ve emaye sıvılarının üretiminde ve ısıya ve termal şoka dayanıklı borosilikat cam üretiminde kullanılan ve katkı maddesi olarak kullanılan bir bor trioksit bileşiği içerdiğinden düşük bir dielektrik sabiti sağlar .  optik kabloların yapımında kullanılmak üzere fiberler oluşturmak için kullanılır  ve bu tip radarlarda kullanılır.

 eCam Elyaf

o aradı  e-  Elektronik fiberli Cam Elyaf  , elektrik için mükemmel bir yalıtkan olarak kabul edilir,  bu tür alüminyum bor silikat ve %1'den az veya %0,8'den az çok az alkali içerir, bu tür termoplastiklerin yanı sıra birçok alanda kullanılır, öncülük etmiştir. camdan güçlendirilmiş plastik üretimine.

ARCam Elyaf

AR  _Cam Elyaf  alkaliye karşı oldukça dayanıklıdır.Yapı  betonu için tasarlanmıştır.Alkalin zirkonyum silikat içerdiğinden betonun çatlamasını önlemede, mukavemet ve esneklik kazandırmada etkilidir.Suda çözünmesi zordur ve değişikliklerden etkilenmez. pH'da.

ECRCam Elyaf

ECR denir - Elektronik cam elyaflı Cam Elyaf  , suya dayanıklılığı, yüksek mekanik mukavemeti, elektro-asit korozyonuna karşı direnci ve yüksek sıcaklık dayanımı ile karakterize edilen ve en çevre dostu elyaf türlerinden biri olarak kabul edilen, GRP uygulamalarışeffaf.

ZCam Elyaf

Z'nin kullanım alanları -  Betonun güçlendirilmesi, şeffaf görünüme sahip ürünler oluşturulması, yüksek sıcaklık ve ultraviyole ışınlarla karakterize edilen, mekanik korozyona sahip olmayan ve alkaliye karşı dayanıklı olan 3D yazıcı elyafları oluşturulması da dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde Cam Elyaf .

ADVANTEX elyaf

ADVANTEX elyaf piyasaya sunuldu  1990'lı yılların başında petrol ve gaz endüstrisinde, enerji santrallerinde, madencilik sektöründe, denizcilik uygulamalarında ve atık su sistemlerinde kullanılmaya başlanmıştır.

S2Cam Elyaf

S2 özellikleri Cam Elyaf  , en yüksek performanslı elyaf türüdür.Yüksek mukavemet, basınç dayanımı, yüksek sıcaklık dayanımı ve darbe dayanımı gibi fiziksel özelliklerini artıran yüksek yoğunluklu silika kullanılarak üretilir.

RCam Elyaf

R ayırt edilir -  Uçak endüstrisinde  kullanıldığı için mekanik performansı çok yüksek olan Cam Elyaf .

M-Cam Elyaf

M-Cam Elyaf  berilyum içerir  ve bu tip yüksek elastikiyet istendiğinde kullanılır.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -