المواضيع

Hacker nedir

Hacking veya hacking terimi tarihsel olarak zekayı ve tümdengelimli düşünceyi ifade eder ve yalnızca bilgisayar sistemleri ve İnternet ile ilişkili değildir. Hacker veya hacker, sızma sürecinden ve cihazların ve ağların iş akışına müdahale etmekten sorumlu olan kişidir. web siteleri, programlar ve diğerlerinde meydana gelen saldırılar ve elektronik saldırılar korsanlık ve hackleme operasyonlarıyla ilgilidir ve mevcut haliyle korsanlığın kökenleri, MIT mühendislerinin ilk kez korsanlık terimi ve kavramlarına karar verdiği altmışlı yıllara dayanmaktadır  . genelleştirildi, o dönemde bu kavramlar üzerinde çalışmalar başladı ve o dönemde mühendisler hiçbir zarar vermeyen bilimsel ve teknik deneylerden korsanlık yapıyorlardı.

 

Bilgisayar korsanlığı yöntemleri

Bilgisayar korsanları veya bilgisayar korsanları, bilgisayarlara erişmek için çeşitli kaynaklara güvenirler, ancak bilgisayar korsanlarının bağımlı olduğu ana ve temel kaynak, bilgisayar programlı kodlardır, çünkü İnternet korsanlarının büyük çoğunluğu , İnternetten elde edilmesi kolay olan bu kodlara bağımlıdır. Kendi kodlarını yazan az sayıda bilgisayar korsanının yanı sıra, bilgisayar korsanlarının cihazlara ve ağlara sızmasına yardımcı olan çok sayıda kötü amaçlı program da vardır ve bilgisayar korsanları bu programları çeşitli nedenlerle kullanır:

 • Mağdurun bastığı klavye tıklamalarını kaydetme olasılığı .
 • Kurbanın şifrelerini çalmak .
 • Boşlukları bulmak ve onları aşmak .

 

Etik hackleme

Etik hackleme veya diğer adıyla etik hackleme, sistemdeki korunması ve düzeltilmesi gereken zayıf noktaları tespit etmek amacıyla bilgisayar korsanları ve yetenekli bilgisayar uzmanları tarafından gerçekleştirilen bir hackleme işlemidir.Elektronik korsanlık dünyası iki bölüme ayrılmıştır; Birincisi siyah şapka olarak adlandırılan yozlaşmış hackerlar, ikinci bölümde ise beyaz şapka olarak adlandırılan etik hackerlar.Bu büyük miktardaki bilgi, sistemin sürekli güncellenmesi ve koruma sistemlerinin kalıcı olarak geliştirilmesini gerektiriyor. Yolsuz bilgisayar korsanlarının özel bilgilere ve verilere erişmesini önlemek için etik bilgisayar korsanlığının rolü burada yatmaktadır.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -