المواضيع

Informacje o robocie

wyszukaj Androida

Robot to maszyna zaprojektowana w oparciu o system inżynieryjny, dzięki któremu może zastępować pracę ludzką, pomimo że nie przypomina ludzkiego wyglądu, ale jest w stanie wykonywać wymagane od niej funkcje w sposób, w jaki wykonują to ludzie .


Roboty występują w różnych rozmiarach, niektóre są bardzo małe, wielkości monety, a inne są duże, ich rozmiar jest większy niż rozmiar samochodu. Niektóre z nich potrafią przeprowadzać operacje wewnątrz ludzkiego ciała, pomagając lekarzom, inne pracują w restauracjach przy przygotowywaniu naleśników, a jeszcze inne potrafią wylądować na Marsie.


W wyniku tak dużej różnorodności rozmiarów, konstrukcji i możliwości robotów , trudno było znaleźć dla nich definicję, a robotycy mieli różne definicje robota, co doprowadziło do ogólnej koncepcji robota, która polega na tym, że to maszyna, która działa samodzielnie, wyczuwając otoczenie i wykonując działania matematyczne, aby osiągnąć określone działania.Za jej pośrednictwem podejmowane są decyzje i wdrażane w realnym świecie.Historia Androida

Wymieniamy następujące etapy w historii rozwoju robotów:

             Już w roku 3000 p.n.e. w dzwony egipskich zegarów wodnych używano postaci ludzkich.

             Archytus Tartumum wynalazł latającego gołębia wykonanego z drewna.

             Egipt zbudował posągi napędzane hydraulicznie w II wieku p.n.e.

             Petroniusz Arbiter w pierwszym wieku naszej ery stworzył lalkę, która mogła poruszać się jak istota ludzka.

             Giovanni Turiani w 1557 roku wynalazł drewnianego robota, który codziennie przynosił chleb ze sklepu i dostarczał go cesarzowi.

             W XVIII wieku wynaleziono wiele genialnych robotów, które osiągnęły swój szczyt, ale były niepraktyczne.

             W XIX wieku wynaleziono wiele rodzajów kreatywnych robotów, jak na przykład: wynalazek gadającej lalki Edisona i wynalazek Kanadyjczyków robota o napędzie parowym.

             Pierwsze nowoczesne roboty zostały wynalezione przez wynalazcę George’a C. DeVola pochodzącego z Louisville – Kentucky, na początku lat pięćdziesiątych XX w. To działa.

             George Devol udzielił patentu inżynierowi Josephowi Engelbergerowi pod koniec lat 60. Joseph zmodyfikował produkt Devola i przekształcił go w robota przemysłowego oraz założył firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą robotów o nazwie Unimation. W uznaniu jego sukcesów stał się później znany jako „Ojciec robotyki”.

             Charles Rosen, z pomocą zespołu badawczego w Instytucie Badawczym Stanforda w 1958 r., opracował robota o nazwie „ Shaky ” i był to bardzo zaawansowany robot z   robota „Unimate”. Potrafił chodzić i zauważać rzeczy oczami.


Komponenty Androida

Ciało ludzkie składa się z pięciu głównych elementów; Zewnętrzna struktura ciała, układ mięśniowy poruszający strukturą ciała, narząd zmysłów wyczuwający środowisko i otoczenie, źródło energii aktywujące mięśnie i narządy ciała oraz mózg przetwarzający informacje i wysyła go do układów organizmu, a ponieważ roboty są maszynami symulującymi ludzkie zachowanie, składają się z tych samych elementów i są  następujące:

             Efektory: Jego struktura składa się z efektorów, takich jak ramiona, nogi, dłonie i stopy.

             Czujniki: są to części przypominające układ sensoryczny, które wykrywają otaczające je rzeczy, takie jak ciepło, światło itp., a następnie przekształcają informacje zebrane przez czujniki w kody odczytywane przez komputery.

             Komputer: Komputer w robocie wykonuje pracę mózgu i steruje ruchem robota za pomocą zawartych w nim instrukcji, zwanych algorytmami.

             Sprzęt: Robota tworzą narzędzia i instalacje mechaniczne.Używa Androida

Roboty są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach i w różnych obszarach życia codziennego, a ich zastosowania obejmują:

             Restauracje : Japonia jest znana z tego, że najczęściej na świecie wykorzystuje się roboty w restauracjach, ponieważ wykorzystuje je do gotowania, np. gotowania sushi i krojenia warzyw, produkcji żywności, uprawy ryżu i pielęgnacji roślin, a także do przygotowywania kawy, a także wykorzystuje je jako recepcjonistki i sprzątaczki, a inne są wykorzystywane jako kelnerzy w restauracjach do serwowania napojów.

             Pomoc osobom starszym w życiu codziennym: W domach opieki dla osób starszych stosowane są roboty, gdyż koreański robot może unieść osobę o wadze do 100 kilogramów, a osoby starsze mogą z łatwością sterować fotelem za pomocą joysticka, a roboty pomagają również osobom starszym wstać z łóżka, a także mogą zająć miejsce Przyjaciół i złagodzić samotność osób starszych.

             Kontrola przestępczości: Policja wykorzystuje roboty, aby wprowadzić je do budynków, w których przebywają uzbrojeni przestępcy, i pomóc ich zlokalizować, a także wykorzystuje je do sprawdzania bomb w samochodach oraz w przypadkach, gdy obecni są zakładnicy.

             Medycyna: Roboty są wykorzystywane w medycynie do wykonywania skomplikowanych operacji. Lekarze sterują nimi za pomocą kamer, a ramiona robotów wykonują operacje z dużą dokładnością. Służą także do dystrybucji leków pacjentom, a apteka napełnia leki programując je do poruszania się po windach i dotrzeć do dowolnego piętra szpitala.

             Edukacja: Centrum Edukacji Wczesnoszkolnej w San Diego w Kalifornii wykorzystuje roboty jako asystentów nauczycieli do nauczania dzieci wokalizacji i śpiewu, a także pomaga dzieciom poprawić myślenie i zacząć robić różne rzeczy od najmłodszych lat.Co to jest robotyka?

Robotyka to sektor obejmujący kilka dyscyplin, w tym naukę i inżynierię, a dyscypliny te zajmują się badaniem projektowania, budowy i używania robotów mechanicznych, i jest to miejsce spotkania nauki i inżynierii oraz technologii, która działa w celu produkcji roboty, ponieważ jest to nowoczesna sztuczna nauka zajmująca się badaniem programowania, a technologie robotyki  szybko się rozwijają. Dotrzymać kroku obecnym wizjom nauki, aby znaleźć bezpieczniejsze podstawy intelektualne, zdolne do osiągnięcia bardziej niezawodnych i bezpiecznych możliwości i wyników, które mogą pogłębić się w społeczeństwie.


Streszczenie

Robot definiuje się jako maszynę, która działa na zasadzie wyczuwania otoczenia, aby mieć dostęp do działań i podejmować decyzje, które realizuje w świecie rzeczywistym. Roboty znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak restauracje, pomoc osobom starszym, medycyna, edukacja , i inni.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -