المواضيع

Jailbreak uygulaması nedir? 

Biliyor ( Jailbreak), işletim sisteminin ( iOS ) erişilebilirlik özelliğinin elde edilmesi işlemi olarak tanımlanır.) Apple cihazlarında kullanılan ( Apple), örneğin: jailbreak'in cihazı uygulamalar için özel bir kaynak olarak Apple'a bağımlı olmaktan kurtardığı iPad, iPhone ve iPod; Bu, kullanıcıların resmi uygulama mağazasında bulunmayan üçüncü taraf uygulamalarını yüklemelerine olanak tanır; burada kullanıcılar ayrıca ana ekranları özelleştirebilir ve simgelerin ve menülerin görünümünü değiştirebilir.

 

Jailbreak kullanımları

Jailbreak uygulaması aşağıdaki amaçlar için kullanılabilir:

 • Jailbreak, Apple kanallarında bulunmayan programları yüklemek için kullanılır ve jailbreak genellikle aşağıdakiler gibi diğer indirme sitelerindeki uygulamaları indirmek için kullanılır: CydiaBu, Apple App Store kurallarına uymak istememeniz veya bir Apple incelemesine tabi olmak istememeniz durumunda geçerlidir.
 • Jailbreak, dijital haklar yönetimini, telif hakkıyla korunan medya paylaşımını, dosya sistemi erişimini veya kullanıcı arayüzünü atlamak için kullanılır.

 

Jailbreak özellikleri

Jailbreak uygulamasının aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok avantajı vardır:

 • iOS aygıtınızın görünümünü ve tarzını özelleştirin) kullanıcının.
 • İOS işletim sistemiyle ilişkili önceden yüklenmiş uygulamaları silin).
 • Elektronik hırsızlık durumlarında iyi olan ücretli uygulamaları ücretsiz olarak edinmek.
 • Ücretsiz müzik, video, e-kitap ve diğer içerikleri indirin.
 • iOS dosya sistemine erişim), genellikle kullanıcılardan gizlenir.

 

Jailbreak yapmanın dezavantajları

Jailbreak kullanmanın dezavantajları vardır:

 • Güvenilmez süreç : Apple, cihazlarının nasıl çalıştığını kontrol ederek kullanıcının cihazı kişiselleştirme yeteneğini sınırlandırır ve Apple bu değişiklikleri engeller. Cihazların sorunsuz çalışmasını, daha az hata, daha fazla güvenlik ve daha kaliteli bir deneyim sağlamak için jailbreak, sorunların ortaya çıkmasına ve cihaz kararsızlığına katkıda bulunabilecek değişikliklere izin verir.
 • Güvenlik kaygıları : Uygulamalar başka mağazalardan yüklenirse minimum düzeyde kalite ve güvenlik sağlarlar. Çünkü Apple, kullanıcının App Store'dan uygulama yüklemesini gerektirir) Sadece; Bu, güvenlik kusurlarını azaltır, istenmeyen kötü amaçlı uygulamaları engeller ve cihazın kötü amaçlı uygulamalardan etkilenmesini önler.
 • Teknik karmaşıklık : Jailbreak yapmak yüksek teknik beceri gerektirir. Çünkü sıradan bir kişinin profesyonel olmayan bir şekilde kullanmaya kalkışması iPhone'a kalıcı zararlar verebilir .

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -