المواضيع

Jak konserwować płynną baterię

Jak konserwować płynną baterię

Jak konserwować płynną baterię

Jest wiele rzeczy, które mogą pomóc w dbaniu o baterie i ich prawidłowej konserwacji oraz wydłużeniu ich żywotności, ale należy zachować ostrożność i zawsze nosić odzież ochronną, rękawice i okulary podczas pracy z bateriami. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc należy przestrzegać, aby chronić baterie podczas ich czyszczenia, przechowywania i innych czynności  :

 

Okresowo uzupełniaj akumulatory wodą

Zalanie akumulatorów płynnych wodą jest niezbędnym krokiem konserwacyjnym, którego nie można pominąć, ponieważ dzięki temu akumulator jest bezpieczny w użytkowaniu i w idealnym stanie. Niezalanie go wodą może doprowadzić do jego uszkodzenia. Poniżej przedstawiono kroki dostarczania akumulatorów płynnych z wodą:

 • Poziom wody należy sprawdzić przed wysyłką, aby upewnić się, że jest wystarczająco dużo wody, aby przykryć odsłonięte panele.
 • Przed dodaniem dodatkowej wody należy całkowicie naładować akumulator.
 • Nie używaj wody z kranu ani wody zawierającej minerały, lecz używaj wody destylowanej lub bez baterii .
 • Po zakończeniu ładowania do dna otworu wentylacyjnego, około trzech czwartych poniżej górnej części ula, dodawana jest wystarczająca ilość wody.

 

Nie przesadzaj z ilością podawanej wody

Podczas ładowania akumulatora elektrolit będzie gęstnieć, jeśli przed ładowaniem zostanie dodany zbyt dużo wody, poziom elektrolitu się rozciągnie, co spowoduje przepełnienie i uszkodzenie akumulatora.Ponadto nadmierne zwilżenie akumulatora może spowodować dalsze rozcieńczenie elektrolitu, co może skutkować w zmniejszonej wydajności baterii.

 

Czas potrzebny na doprowadzenie wody do akumulatora

To, jak często akumulator wymaga podlewania, zależy od tego, jak często jest używany, na przykład akumulator wózka golfowego może potrzebować wody raz w miesiącu, natomiast akumulator wózka widłowego przeznaczony do użytku na co dzień może wymagać zasilania co tydzień.

 

Utrzymuj płynny akumulator w czystości

Baterie przyciągają kurz i brud, a utrzymanie ich w czystości pomoże wykryć i uniknąć problemów związanych z brudem. Aby je wyczyścić, wykonaj następujące kroki:

 • Zanim zaczniesz, upewnij się, że wszystkie osłony wentylacyjne są bezpiecznie na swoim miejscu.
 • Zacznij od wyczyszczenia górnej części akumulatora szmatką lub szczoteczką i roztworem sody oczyszczonej i wody.
 • Podczas czyszczenia nie wolno dopuścić do przedostania się roztworu czyszczącego ani żadnych ciał obcych do akumulatora.
 • Spłucz wodą i osusz czystą szmatką.
 • Zaciski akumulatora i wnętrze zacisków kablowych należy oczyścić środkiem do czyszczenia biegunów i zacisków.
 • Przymocuj zaciski do zacisków i lekko posmaruj sprayem antykorozyjnym lub żelem silikonowym .
 • Obszar wokół akumulatora powinien być czysty i suchy.

 

Przechowywanie baterii

Okresy bezczynności mogą być szkodliwe dla akumulatorów płynnych, dlatego należy unikać narażania ich na zamarzanie lub temperatury przekraczające 26,6 stopnia, a aby przechowywać akumulator bez jego utraty, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 • Akumulator należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od elementów.
 • Należy monitorować ciężar właściwy lub napięcie, a przechowywane akumulatory należy uzupełniać, gdy osiągną poziom 70% lub mniej.
 • Przed ponownym uruchomieniem akumulator musi być w pełni naładowany.
تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -