المواضيع

Kablolu ağ türleri

Kablolu ağ türleri

Kablolu ağ türlerini aşağıdaki gibi görüntüleyebilirsiniz:

çevirmeli ağ

Çevirmeli iletişim artık neredeyse tükendi, ancak kısaca bahsetmeye değer çünkü bu, kablolu dijital iletişim devrimini mümkün kılan, yaygın olarak kullanılan ilk çevirmeli İnternet erişimi yöntemiydi.

Kablolu telefonda kanaldan yalnızca tek bir iletişim biçimi geçebilir; çevirmeli modem, ISP sunucusuna bir "telefon görüşmesi" başlatarak bilgisayardan gelen dijital sinyalleri telefon hattı üzerinden giden analog sinyallere dönüştürür.

Kablolu telefonun tasarımı, dijital sinyallerden farklı olarak çeşitli dezavantajlarla birlikte gelir; analog çevirmeli bağlantı sinyali oldukça verimsizdir; bu, birisi aynı bağlantı üzerinden bir telefon görüşmesi başlattığında internet bağlantınızı rahatlıkla kısıtlayacak olan aynı tür bağlantıdır.

kablo ağı

Kablolu İnternet bağlantısı, kabloludan geniş banda iletişimin bir şeklidir. Kablo modem kullanımı sayesinde kullanıcılar, kablolu kablolu TV hatları üzerinden İnternet'e erişebilir ve modemler, kablolu kablolar aracılığıyla çok hızlı İnternet erişimi sağlayabilir.

Dijital Abone Hattı Ağı

DSL kullanılıyorDijital Abone Hattı anlamına gelen bakır kablolu telefon hatları, iki ayrı kabloyu kullanıcıya bağlayarak hizmetin sabit hatlı telefon hizmetiyle aynı anda verilmesini sağlar ve iki ayrı kablonun bağlanması, müşterilerin internette gezinirken arama yapma olanağı sağlar. İnternet.

fiber optik ağ

Kablolu fiber ağlar üzerinden İnternet hizmetleri, şirketler tarafından sunulan piyasadaki en iyi ev geniş bant seçenekleri arasındadır ve geleneksel kablolu kablo hatlarına kıyasla bilgi iletmek için optik sinyaller kullanırlar.

Tel fiber ağlarda, elektrik sinyallerini yalnızca birincil uçta iletmek ve ışığa dönüştürmek için özel bir cihaz kullanılır; bu ışık daha sonra cam/plastik kablolar aracılığıyla yansıtılır ve yansıtılır, ardından alıcı uç, optik sinyali optik sinyale geri dönüştürür. Cihazınızın hedefine ulaştığında kullanabileceği bir form.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -