المواضيع

Koncepcja animacji

Koncepcja animacji

Animację definiuje się jako animowane wyświetlanie elementów projektu graficznego, takich jak statyczna grafika, kształty, obiekty, wykresy, teksty lub wykresy, w celu zilustrowania pomysłów lub informacji, które są trudne do wyjaśnienia za pomocą słów lub statycznych obrazów.

Animacja jest rodzajem animacji, ale w swoim ruchu nie podąża za konkretną historią, dlatego ma mniej narracji niż inne rodzaje animacji.

Warto zauważyć, że animacja służy głównie do opowiadania historii; Takie jak narracja emocjonalna, ekspresja artystyczna i kreatywność, aby ożywić bohaterów historii, podczas gdy animacja jest wykorzystywana głównie w mediach i marketingu.

 

Historia grafiki ruchomej

Grafika animacji ewoluowała znacznie na przestrzeni dziejów, a historię animacji przedstawiają następujące elementy:

•  Początki stosowania grafiki ruchomej sięgają XIX wieku, jeszcze przed odkryciem mediów elektronicznych, kiedy do tworzenia ruchu używano książek rysunkowych i książek przezroczystych.

•  Animacja rozpoczęła się głównie wraz z początkami kinematografii, a pojawiła się w latach czterdziestych XX wieku dzięki eksperymentalnej twórczości Oscara Fischingera i Normana McClarena.

•  Animacja wkroczyła do technologii i mediów filmowych dzięki pracy projektantów; Marcela Duchampa, Waltera Rotmanna i Fernanda Lagera.

•  Animacja rozwinęła się w latach pięćdziesiątych XX wieku w innowacyjny i twórczy sposób dzięki pracy projektantów Saula Bassa, Pabla Ferro i Maurice'a Bendera, co doprowadziło do jej większego zasięgu w kinie i telewizji.

•  Termin grafika ruchoma został po raz pierwszy użyty w latach sześćdziesiątych XX wieku przez Johna Whitneya, założyciela firmy Motion Graphics, Inc.

•  W ostatnich latach branża animacji rozwinęła się dramatycznie, zbiegając się z rozwojem technologii i programów projektowych, a także rozprzestrzenianiem się ekranów, które umożliwiły rozpowszechnianie animowanej grafiki i zwiększyły dostępność możliwości wykorzystania jej w życiu.


Zalety grafiki ruchomej

Animacja ma wiele zalet, między innymi:

•  Używając animowanej grafiki, możliwe jest tworzenie charakterystycznych i przyciągających wzrok animacji przy niższych kosztach, wysiłku i czasie.

•  Animacje pomagają zwiększyć świadomość i zrozumienie marki; Dzieje się tak, ponieważ używają chwytliwych i łatwych do zrozumienia zwrotów, aby uprościć obrazy i pomysły dla widzów.

•  Animowana grafika ułatwia dzielenie się marką w mediach społecznościowych, ponieważ widzowie wolą udostępniać filmy niż tekst. 

•  Animowana grafika ułatwia widzom dyskusję na temat treści i wyrażanie opinii poprzez oglądanie filmów o marce.Te recenzje i opinie tworzą kanał komunikacji, który ułatwia odkrycie, co należy poprawić i zaktualizować w produktach, aplikacjach i usługach.

•  Animowana grafika zwiększa szansę, że użyte dla niej strony pojawią się na stronie wyszukiwania Google.

•  Animacja pomaga zwiększyć sprzedaż poprzez swój wkład w zwiększenie liczby odwiedzających i klientów witryn marek dzięki wykorzystaniu przez nie animowanych treści, a witryny wykorzystujące animowaną grafikę wyróżniają swoją markę na tle konkurencji w Internecie.


Zastosowania grafiki ruchomej

Grafika animacyjna jest szeroko stosowana w życiu codziennym, a wśród nich znajdują się następujące zastosowania:

•  Marka

Animacje graficzne służą stworzeniu marki wyróżniającej kanały spośród innych, poprzez zastosowanie najwyższej klasy technik artystycznych. 

•  Filmy uświadamiające

Animowane grafiki służą do tworzenia filmów edukacyjnych i motywacyjnych, aby przekazać mocny przekaz w sposób bezpośredni, prosty i łatwy do zrozumienia, bez konieczności stosowania fantazyjnych i kolorowych projektów.Warto dodać, że wykorzystują jedynie proste tła z komentarzami audio aby wesprzeć wysłaną historię lub wiadomość. 

•  praca

Animacje graficzne służą do tworzenia klipów wideo, które wyjaśniają kluczowe punkty podczas pracy.Jest to także skuteczny sposób na wsparcie tych punktów i informacji oraz przekazanie ich widzowi, aby ułatwić mu zrozumienie i zobaczenie ich w inny sposób, co prezentacja jest trudna do pokazania. 

•  Reklamy

Grafiki animacyjne służą do tworzenia filmów reklamowych w celu promowania produktów i pokazywania ich klientom w celu zwiększenia ich sprzedaży, dzięki czemu można stworzyć zabawne i atrakcyjne filmy, które przyciągają dużą liczbę klientów i są tańsze niż animacje. 

•  Teledyski i filmy 

Animowana grafika wykorzystywana jest do stworzenia kompletnego teledysku opowiadającego historię uzupełniającą tekst utworu muzycznego, przy czym wskazano, że może ona zostać wykorzystana także przy produkcji filmów krótkometrażowych. 

•  Sekwencja tytułów filmów telewizyjnych

Animacja służy do opisywania wewnętrznych uczuć bohaterów poprzez integrowanie ich z elementami wizualnymi i krajobrazami w wyszukany i przemyślany sposób, a tę metodę wykorzystują filmy i programy telewizyjne do wyświetlania sekwencji tytułowej (otwarcie lub wprowadzenie) w celu przyciągnięcia uwagi widza . 

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -