المواضيع

Köprü nedir?


Köprü nedir?

Köprü, web sayfaları veya belgeler arasında bağlantı kurmanın bir yoludur, çünkü içinde başka bir sayfaya giden bir bağlantı bulunur ve aynı zamanda veriler için bir referans görevi görür ve kullanıcı, köprünün gösterdiği hedefe, üzerine tıklayarak gidebilir. ya da kolaylıkla üzerinde gezinebilirsiniz.

Köprü, tıklandığında orijinal sayfadan farklı bir web sayfasına veya belgeye işaret eden bir metin parçası, bir resim, bir simge veya bir grafik olabilir ve ayrıca aynı web sayfası veya belge içindeki belirli bir bölüme veya öğeye de işaret edebilir.

örnek; Önerilen makale adı bağlantıları tıklanabilir köprülerdir ve tıklandığında kişiyi başka bir web sayfasına götürürler ve Google'daki tüm arama sonuçları da köprüdür ve bunlardan herhangi birine tıklandığında kişi arama sonuçları sayfasından çıkıp şu adrese gider: Arama sonucunu içeren sayfa.

Köprüleme ve İnternet

Köprü, HTML'de yazılmış belgelerin bir öğesidir), bir web sayfasını başka bir web sayfasına bağlama yeteneği verir ve Internet'teki herhangi bir şeyi başka herhangi bir şeye bağlamak için köprüleri kullanmak mümkün olduğundan, Internet'te gezinmeyi geliştirmenin temellerinden biri olarak kabul edilir.

Bu, İnternet kullanıcılarının web'de kolayca ve esnek bir şekilde gezinmesine olanak tanır ve her seferinde yeni bilgi aramak zorunda kalmadan daha fazla bilgi edinebilir ve birçok sayfayı kolaylıkla ziyaret edebilirler ve hiper bağlantılar, web sitelerinin kullanıcı deneyimini geliştirmeye katkıda bulunan şeyler arasındadır. internette.

Köprü avantajları

Köprü kullanmanın pek çok faydası vardır; bunlardan en önemlileri şunlardır:

 • güvenilirlik

Hyperlinkler, web sayfası içerisinde yazılan bilgilerin kaynaklarını ve referanslarını belirtmek için kullanılır ve okuyucunun linke tıklayıp bilgileri, sayı ve referansların doğruluğunu kontrol edebilmesi, yazılı metne güvenirlik kazandırır.

 • Kullanım kolaylığı

Köprüler, örneğin web sayfaları arasında bağlantı kurmayı kolaylaştırmaya yardımcı olur; Belirli bir makale veya kategoriyi bulmak için web sitesinin ana sayfasına dönmek yerine, burayı tıklayın veya hemen rezervasyon yapın seçenekleri gibi kişiyi doğrudan aradığı sayfaya yönlendiren köprüye tıklayabilirsiniz.

 • Daha fazla bilgi ver

Web sitesi ve sayfa sahipleri genellikle belirli bir konu hakkında çok fazla bilgi koymak ve bu konuyu detaylandırmak isterler ve hiper bağlantıların kullanımı, okuyucuyu genişletmek istediği konu hakkında konuşan diğer sayfalara bağlayarak bunu başarmalarını kolaylaştırır. okuyucuya sitenin bilgi ve sayfa açısından zengin olduğu izlenimini verir.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق



  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -