المواضيع

Modern elektroniğin insanın hizmetindeki önemi

Modern elektroniğin insanın hizmetindeki önemi

Modern elektroniğin insanın hizmetindeki önemi

Modern elektroniğin insan hayatındaki önemi, kullanıldığında sağladığı faydalarda yatmaktadır ve bu faydalardan en öne çıkanlar şunlardır:


Gizlilik

Modern elektroniklerin kullanımı büyük ölçüde gizlilik sağlar, çünkü bazıları aşağıdakiler dışında cihaz ayarlarına ve çeşitli uygulamalara erişimi engelleyen bir şifre veya yüz veya parmak izi biçiminde bir ekran kilitleme sistemi içerir. akıllı telefonlarda olduğu gibi doğru kodu girerek. .


İletişim kolaylığı

Modern elektroniğin son zamanlarda ortaya çıkması, özellikle uygun fiyat ve yüksek kalitede satışa sunulmasıyla birlikte, dünyanın her yerindeki insanlar arasındaki coğrafi mesafe ne olursa olsun, sesli aramalar, yazılı aramalar yoluyla iletişim kurabilmeleri kolaylaşmıştır. konuşmalar veya görüntülü aramalar.


Bireysel verimliliği artırın

Modern elektroniğin ortaya çıkışı, çeşitli sektörlerde gerekli işlerin tamamlanma hızını kolaylaştırıp artırarak bireylerin üretkenliğinin artmasına yardımcı olmuş, zamandan tasarruf edilmesine ve bireyin becerilerinin üretkenliği artıracak şekilde geliştirilmesinde kullanılmasına yardımcı olmuştur. ve bunun örnekleri; İşletmeyle istediğiniz zaman doğrudan iletişim kurmanıza yardımcı olan e-posta.


Çocukların bilişini geliştirin 

Modern elektronikler, uygun şekilde kullanıldıkları takdirde çocuklar, özellikle de bir yaşın altındaki çocuklar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir ve çocukların bilişini geliştirmedeki rolleri; Konuşma, dinleme, sesleri keşfetme ve ayırt etme becerilerinin arttırılması, düşünme ve analiz etme yeteneklerini geliştirecek, yaratıcı olma fırsatı verecek, yeteneklerini geliştirecek şekilde elektronik cihazlarda bulunan eğitici elektronik oyunlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Aritmetik işlemlerde seviyeyi yükseltir ve hedeflerine ulaşmaları için teşvik yaratır.


Modern elektronik

Modern elektronik kapsamına giren birçok cihaz vardır ve bunların örnekleri arasında aşağıdakiler yer almaktadır:


akıllı telefon

akıllı telefon; Cep telefonu ve dizüstü bilgisayarın özelliklerini, kullanıcının internette gezinerek ve aşağıdaki gibi temel programları indirerek bilgi aramasını sağlayacak şekilde birleştiren bir cihazdır; Bilgisayar, akıllı telefonlar aracılığıyla telefon görüşmesi yapmak ve kısa mesaj göndermek mümkün olduğundan, iletişim ve bilgi alışverişi sürecini kolaylaştırır ve tüm akıllı telefonlar, indirmenin mümkün olduğu Android sistemi veya iOS sistemi üzerinde çalışır. Akıllı telefonlarda yer alan birçok yazılım uygulaması, oyunlar, akıllı telefonlara örnek olarak aşağıdakiler verilebilir:

•  Tüm versiyonlarıyla iPhone telefonları.

•  Android telefonlar; SAMSUNG.


Akıllı saat

akıllı saat; Basit ve kısa bir ifadeyle akıllı saat, kalp atış hızı ve yaşam belirtilerini ve en önemli özelliklerini kaydedebilecek şekilde dokunmatik ekranlar ve geliştirilmiş uygulamaları içermesi nedeniyle bileğe takılabilen akıllı cihaz olarak tanımlanabilir. akıllı saatlerin özellikleri şunlardır:

•  Güçlü Pil: Akıllı saatin pili tam gün dayanır.

•  Ses seviyesi kontrolü: Akıllı saat üzerinden ses seviyesini kontrol etmek ve sesli mesajlara kayıtlı mesajla cevap verebilmek mümkündür.


Satın alınabilecek en popüler akıllı saat türleri arasında şunlar yer almaktadır:

•  Apple Watch'lar: Apple tarafından tasarlanıp satılanlar.

•  Tizen saatleri: Samsung tarafından tasarlanıp satılmaktadır.

•  Ware saatleri


televizyonlar

Teknoloji, internete bağlanıp birçok uygulamayı açabilmesi, cep telefonu, tablet ve bilgisayarlara kablosuz bağlanabilmesi nedeniyle televizyonlara modern elektroniğin bir parçası haline gelen özellikler eklenmesine yardımcı olmuştur.


iPad

İPad aynı zamanda modern elektroniklerden biridir ve Apple tarafından tasarlanan ve birden fazla biçimde bulunan bir tablet bilgisayardır ve önemi büyük fotoğraf ve video koleksiyonlarının depolanmasında yatmaktadır ve aşağıdakiler gibi birçok uygulama indirilebilir: ( iTunes Store) uygulamaları ve günlük gazetelere bakarak haberleri öğrenmek için kullanılan ( Gazete Bayisi) ve internete bağlanıldığında birçok siteye erişmeye yardımcı olan (Safari) tarayıcısı bulunmaktadır.


Diğer cihazlar

İşte modern elektroniklerin diğer örnekleri:

•  Akıllı gözlükler.

•  İndirilen cihazlar; Android sistemine entegre edilerek cep telefonlarına bağlanabilen dokunmatik ekranla donatılmış buzdolapları ve ev tipi çamaşır makineleri.

•  Akıllı aydınlatma.

Sıcaklık kontrol cihazları .

•  Modern arabalar.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -