المواضيع

multimedya türleri

multimedya türleri

  Metin

  Metin , insanlar arasındaki iletişimin ilk yöntemi olarak kabul edildiğinden  , metin içeriği en yaygın kullanılan medyalardan biri olarak kabul edilmekte ve ülkeler arası yazışmalar veya ezberleme araştırmaları ve şiir dizeleri şeklini alıyordu. Örneğin faks ve yazıcı, özgeçmiş yazmak gibi belirli bir işe başvurmak isteyen kişiler için önemlidir ( CV) sahip olduğunuz becerileri açıkladığınız ve aynı zamanda resmi birleştirebileceğiniz.

  ses dosyaları

  Ses dosyaları küçük bir boyuta sahiptir ve web veya mobil uygulamalar aracılığıyla kolayca aktarılabilir ve ses dosyaları , video için resim arka planı veya ses arka planı olarak çalıştıklarından metin ve resim arasında güçlü bir bağlantıdır ve aşağıdaki gibi çeşitli formatlarda gelirler: MP3 olarakve WMA.

  Görüntüler

  Resimler medyanın temel unsurlarından biri ve en eskilerden biridir.Mağara insanlarının mağara duvarlarına hayvanları ve yaşam tarzlarını çizdiklerini unutamayız.Teknolojinin gelişmesiyle birlikte görüntünün gelişimi günümüze kadar devam etmiştir. İçinde bulunduğumuz çağ ve metinlerle birleştirilen, basılan ve dergi, gazete ve kitaplarda sergilenen dijital görüntülerin ortaya çıkışı.

  Resimler ders kitaplarında özellikle illüstrasyon açısından önemlidir ve jpeg gibi birçok formatı içerirler.ve PNG, küçük boyutta net bir görüntü verir.

  video

  Video, yaygın bir multimedya türüdür ve bir video klip oluşturan ses dosyalarıyla birlikte hızlı bir şekilde yan yana görüntülenen animasyonlu görüntüler topluluğudur ve videonun zamanına, kaç tane olduğuna bağlı olarak boyutu büyük veya küçüktür. saniye ve görüntünün çözünürlüğü .

  Ve videonun WMV gibi birçok formatı varve MPEGve AVIve FLAŞ ve MP4ve bu formatları oynatmak için genellikle belirli oynatıcılara ihtiyaç duyarsınız.

  çizgi film

  İki boyutlu veya üç boyutlu olabilen bilgisayar tarafından oluşturulan bir animasyondur. Animasyon aynı zamanda filme alınacak ve uygun ses dosyalarının eklenmesiyle bir film olarak görüntülenecek şeffaf selüloit tabakalar üzerine elle çizilmiş bir çizim de olabilir.

  Animasyon, çizgi film gibi çocuk programlarına özel bir yöntem olarak benimsenmesiyle geniş bir üne kavuşmuş, çizgi filmlerin gelişmesiyle birlikte hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik animasyon filmleri haline gelmiş ve GIF dosyaları da dikkate alınmıştır.İnternetteki iletişim platformları ve sohbet programları üzerinden yaygınlaşması nedeniyle en popüler ve en az popüler olanıdır.

  تعليقات
  ليست هناك تعليقات
  إرسال تعليق   وضع القراءة :
   حجم الخط
   +
   16
   -
   تباعد السطور
   +
   2
   -