المواضيع

Najważniejsze podstawy cyberbezpieczeństwa

Najważniejsze podstawy cyberbezpieczeństwa

Najważniejsze podstawy cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo obejmuje trzy główne podstawy, reprezentowane przez:

poufność 

Cyberbezpieczeństwo zapewnia, że ​​poufne informacje są przechowywane poza zasięgiem cyberprzestępców i nikt nie może ich ujawnić, chyba że upoważnione osoby ustalają hasło i nazwę użytkownika w celu wprowadzenia informacji lub wdrażają dodatkowy system bezpieczeństwa poprzez szyfrowanie informacji.

uczciwość

Cyberbezpieczeństwo chroni informacje przed nieuprawnioną modyfikacją i zapewnia, że ​​pozostają one uporządkowane, skoordynowane i dokładne.Na przykład; Cyberbezpieczeństwo wprowadza środki mające na celu ochronę informacji przesyłanych pocztą elektroniczną pomiędzy nadawcą a odbiorcą, przy jednoczesnym zapewnieniu, że nie będą one narażone na włamania podczas transmisji.

Dostępność danych

Cyberbezpieczeństwo zapewnia użytkownikowi kilka metod ułatwiających częsty dostęp do jego informacji, szczególnie w przypadku awarii Internetu, a metody te umożliwiają użytkownikowi dostęp do jego informacji bez utrudniania go przez środki cyberbezpieczeństwa mające na celu ochronę informacji.

Komponenty cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo składa się z 5 głównych elementów reprezentowanych przez:

 • Infrastruktura

Obejmuje wszystkie rodzaje systemów bezpieczeństwa cybernetycznego w społeczeństwie, w tym: Sieci elektryczne, szpitale, komunikacja, sygnalizacja świetlna, stacje wodociągowe i inne.

 • Bezpieczeństwo w chmurze

Bezpieczeństwo w chmurze zapewnia zestaw systemów i opcji, które pomagają chronić i zabezpieczać dane, ponieważ można je tworzyć kopie zapasowe w kilku lokalizacjach.

 • Internet rzeczy ( IoT) .)

Definiuje się ją jako szeroką sieć, która pozwala urządzeniom komunikować się między sobą, np.; Aparaty, drukarki i inne urządzenia podłączone do Internetu.

 • Bezpieczeństwo sieci

Bezpieczeństwo sieci jest podstawą cyberbezpieczeństwa każdej organizacji i obejmuje zapory sieciowe, oprogramowanie antywirusowe i chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, kontrolę dostępu do danych oraz analizy umożliwiające wykrycie nietypowego zachowania sieci.

 • Szkolenie personelu

Szkolenie i edukowanie pracowników w zakresie zagrożeń elektronicznych, które wpływają na ich organizacje za pośrednictwem Internetu oraz sposobów reagowania na nie, jest bardzo ważne, a wśród zagadnień, które należy przeszkolić, znajdują się następujące kwestie:

·          

  • Zrozumienie inżynierii społecznej.
  • Zrozumienie zagrożeń cybernetycznych.
  • Przeglądaj bezpieczne strony internetowe .
  • Dowiedz się, w jaki sposób używana jest poczta elektroniczna.
  • Dowiedz się, jak tworzyć silne i bezpieczne hasła.

Znaczenie cyberbezpieczeństwa

Znaczenie cyberbezpieczeństwa polega na zapewnieniu elektronicznych programów i procedur mających na celu ochronę informacji przed kradzieżą przez cyberprzestępców i wykorzystaniem ich do wyrządzenia szkody jednostce i społeczeństwu.

Cyberbezpieczeństwo chroni pracę społeczeństwa chroniąc jego wrażliwe informacje, których ogromne ilości przechowywane są w miejscach przechowywania danych, komputerach szpitali i innych instytucji opieki zdrowotnej, elektrowniach, służbach finansowych i organizacjach rządowych, a także chroni jednostkę przed kradzieżą jego dane i tożsamość oraz narażenie na próby szantażu mogą zaszkodzić jemu i jego interesom osobistym.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -