المواضيع

Najważniejsze wynalazki technologiczne

Najważniejsze wynalazki technologiczne

Człowiek osiągnął niespotykane dotąd osiągnięcia w dziedzinie wynalazków technologicznych, zwłaszcza w ostatnich latach, i dokonał rewolucji naukowej w zakresie jakości życia.Do  najważniejszych z tych wynalazków należą:

telefon

Pomimo wielu prób wynalezienia systemu komunikacji, Alexander Graham Bell jako pierwszy uzyskał patent na telefon w 1876 roku, ponieważ wynalazek ten miał zrewolucjonizować świat biznesu i globalnej komunikacji.

Ułatwiając życie ludziom i ku czci Bella, drugiego sierpnia 1922 r. amerykańska służba telefoniczna zatrzymała się na minutę, aby opłakiwać jego śmierć.

Zintegrowane układy elektroniczne

Był to pierwszy wielozadaniowy komputer ważący około 30 ton, zawierający 18 000 lamp próżniowych, 70 000 rezystancji i 10 000 kondensatorów, później nastąpiła rewolucja w 1959 roku n.e. i wynaleziono zintegrowane układy elektroniczne, które umieściły wszystkie te części w jednym małym wewnętrznym chipie, i ułatwiło wiele rzeczy.

komputery

był ( Cray-1) to pierwszy superkomputer opracowany komercyjnie w 1976 r. i zawierał system umożliwiający szybkie wykonanie jednej operacji na dużym zestawie danych, podczas gdy pierwszy komputer osobisty powstał w 1977 r., 4 lata przed IBM) wykrywa jej komputer osobisty.

Globalny System Pozycjonowania

Globalny system  pozycjonowania ( GPS) .) już od początku lat sześćdziesiątych, ale pierwszy satelita zawierający nowoczesny globalny system pozycjonowania został wystrzelony w 1978 roku n.e., co umożliwiło określenie położenia człowieka w zasięgu 274,3 cm.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Uruchomiono blok ładujący znany jako ZARYA) jako pierwszy element w przestrzeni kosmicznej tworzący tak zwaną Międzynarodową Stację Kosmiczną w roku 1998, ponieważ stacja ta jest miejscem wielu niezliczonych eksperymentów, żywym przykładem współpracy międzynarodowej i świadectwem udowadniającym, co ludzie mogą osiągnąć, gdy pracować razem.


Najważniejsze wynalazki medyczne

Nie sposób wyobrazić sobie życia człowieka bez nowoczesnej medycyny i placówek służby zdrowia, jednak wiele z ważnych wynalazków, na których w obecnych czasach cieszy się olbrzymie zaufanie, istniało zaledwie 100 lat temu, a do najważniejszych wynalazków medycznych zalicza się  :

Stetoskop

Stetoskop wynaleziono w 1815 r., a wcześniej lekarze przykładali uszy do klatki piersiowej pacjentów, aby słuchać tętna serca i płuc, aż do czasu, gdy francuski lekarz Rene Laennec nie mógł usłyszeć tętna pacjent cierpiący na dużą ilość tłuszczu w organizmie.

To było jego inspiracją do wynalezienia pierwszego stetoskopu medycznego, który miał formę drewnianej trąbki wzmacniającej dźwięk serca i płuc i z czasem ewoluował, aby osiągnąć obecną formę, co pomogło lekarzom trafnie diagnozować pacjentów i szybko.

penicylina

Penicylina została wynaleziona w 1928 roku przez Aleksandra Fleminga, kiedy przypadkowo zostawił w swoim laboratorium naczynie pełne bakterii zanieczyszczone pleśnią, ale wszystkie bakterie zdechły, a on odkrył, że przyczyną była obecność grzyba Penicillium, którego naukowcy rozwijał się przez 20 lat.

Penicylinę stosowano w leczeniu wielu bakteryjnych chorób zapalnych, a do 1944 roku wyprodukowano jej duże ilości, a żołnierze II wojny światowej leczyli nią w celu pozbycia się chorób wenerycznych.

Antybiotyki

Antybiotyki zostały po raz pierwszy użyte w 1907 r. przez Alfreda Berthima i Paula Ehrlicha jako pierwsza skuteczna metoda leczenia kiły, ale antybiotyki zaczęto powszechnie stosować dopiero po 1945 r. n.e.

Antybiotyki zrewolucjonizowały świat współczesnej medycyny, ponieważ ułatwiły leczenie wielu chorób uznawanych za śmiertelne, do których zalicza się gruźlicę.

Defibrylator

Defibrylator został wynaleziony przez chirurga sercowo-naczyniowego Claude'a Becka w 1947 roku i jest jednym z najcudowniejszych wynalazków, ponieważ uratował małe dziecko przed migotaniem serca podczas operacji i uratował je od śmierci po zatrzymaniu akcji serca, a także to urządzenie jest dziś szeroko stosowane na całym świecie, aby uratować życie milionów ludzi.

Aparat do tomografii komputerowej

Tomografia komputerowa została wynaleziona w 1971 roku i jest to zaawansowana metoda obrazowania, która umożliwia oglądanie różnych warstw wewnątrz ciała za pomocą promieni rentgenowskich, dzięki czemu może wykryć wiele chorób, a według doniesień jako pierwszy opracował ją dr Godfrey Hounsfield .


Najważniejsze wynalazki naukowe

Istnieje wiele wynalazków naukowych, które ułatwiły wiele rzeczy w życiu i uczyniły życie człowieka gładszym, a do najważniejszych wynalazków naukowych należą:

Elektryczność

Wynalezienie elektryczności jest jednym z największych wynalazków naukowych w historii, ponieważ ułatwiło życie ludzkie, utorowało drogę wszelkiego rodzaju rozwojowi technologicznemu i doprowadziło do odkrycia, że ​​mózg i układ nerwowy komunikują się ze sobą za pomocą impulsów elektrycznych.

Internet

Internet uznawany jest za jeden z najważniejszych wynalazków naukowych i technologicznych ze względu na jego ogromny wpływ na naukę, możliwość łączenia ze sobą wszystkich naukowców na całym świecie i umożliwienia im dzielenia się swoimi odkryciami, ułatwiał bowiem proces wyszukiwania, dostęp do informacji, oprócz zapewnienia zasobów.

sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja jest uważana za jeden z największych wynalazków naukowych w historii, ponieważ umożliwia maszynom uczenie się i przetwarzanie większej ilości informacji niż człowiek, co może pomóc w odkryciu wzorców dla wielu ogromnych informacji, co prowadzi do szybszych odkryć i wcześniejszych skoków naukowych, zwłaszcza w zakresie chorób i sposobów ich leczenia. .

Edytowanie genów

Innowacja edycji genów, czyli możliwości modyfikacji kodów genetycznych, pomogła w chirurgicznym usunięciu części genów, a wynalazek ten stał się impulsem do zrozumienia mechanizmów działania systemów biologicznych i odkrycia chorób, które na nie wpływają.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -