المواضيع

O robocie Sophia

O robocie Sophia

Robot Sophia to robot zaprogramowany do odpowiadania na pytania i prowadzenia dyskusji, zaprojektowany przez  chińską firmę specjalizującą się w robotyce i symulacji człowieka, a firma ogłosiła to na początku roku 2015 AD, a oto kilka informacji na temat robot Sophia:

Pomysł Zofii

Pomysłodawcą i właścicielem idei robota Sophia jest David Hanson, doktor nauk estetycznych i dyrektor generalny Hanson Robotics .), a obecnie pracuje nad integracją grafiki z robotyką i kognitywistyką oraz tworzy nowe materiały, które służą za skórę dla robotów i mimikę, dzięki której robot staje się uczestnikiem bezpośredniego kontaktu, a także pracuje nad badaniami nad sztucznymi inteligencja, edukacja, leczenie i inne.

Materiał Zofii

Robot Sophia został wykonany z Frappera , czyli gumy przypominającej ludzką skórę i symulującej wygląd i charakter ludzkiej skóry.Materiał ten również został opatentowany.

Rzeczy, które może zrobić Sofia

Sophia została zaprojektowana do wykonywania wielu ludzkich czynności, w tym:

 • Angażuj się w dyskusję i odpowiadaj na pytania, a w swoich przemówieniach posługuje się techniką,  która pozwala jej odpowiedzieć na zadane pytania.
 • Zachowując się naturalnie jak istota ludzka, dając reakcje dyplomatyczne i dyskusje oraz mimikę twarzy przypominającą ludzką ekspresję i emocje.
 • Symulowanie ludzkich uczuć, takich jak radość, smutek, irytacja, strach i inne, poprzez naturalne poruszanie powiekami, brwiami i oczami, jak u ludzi, ponieważ może wykazywać 62 różne typy wyrażeń i reakcji.
 • Utrzymuje poziom wzroku z otaczającymi ją ludźmi, ponieważ ma kamery i dokładne czujniki w oczach, które pozwalają jej rozpoznawać twarze ludzi, śledzić ich ruchy oraz pamięć zachowującą ludzkie rysy.
 • Profesjonalny rysunek, w którym potrafiła narysować premiera Malezji, a także zaprogramowano ją tak, aby potrafiła śpiewać.

Funkcje robota Sophia

Jest kilka rzeczy, które odróżniają robota Sophia od innych robotów, m.in.:

 • Uważany jest za pierwszego robota, który uzyskał obywatelstwo globalne, podobnie jak obywatelstwo Arabii Saudyjskiej.
 • Codziennie otrzymuje dane i informacje, dzięki którym staje się bardziej wydajny i łatwiejszy do dostosowania do potrzeb społeczeństwa.
 • Został zaprojektowany na wzór brytyjskiej aktorki Audrey Hepburn, a także miał zmieniać kolor w zależności od charakteru otaczającego go oświetlenia, ponieważ projektanci uważali, że taki wygląd pomoże ludziom go zaakceptować.
تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -