المواضيع

Oglądanie filmów na komputerze

Oglądanie filmów na komputerze

Oglądanie filmów na komputerze

Istnieją dwa główne sposoby oglądania filmów (lub klipów wideo) na komputerze : Pierwsza metoda polega na pobraniu pliku filmu lub klipu wideo i zapisaniu go w całości na urządzeniu użytkownika, dzięki czemu może on go obejrzeć w dowolnym momencie Jeśli chodzi o drugą metodę, użytkownik go ogląda. Film lub klip wideo bezpośrednio z określonego źródła, np. strony internetowej, za pośrednictwem tak zwanej transmisji na żywo , dzięki czemu użytkownik może oglądać zawartość z dźwiękiem i obrazem bez konieczności czekać na zakończenie pobierania, a proces ten zwykle wymaga szybkiego połączenia z Internetem, aby zapewnić kontynuację transmisji bez nagłych przerw. Wraz ze wzrostem jakości treści wzrośnie prędkość pobierania wymagana do oglądania bez przerw .

 

Usługi transmisji na żywo

Usługi transmisji na żywo filmów i seriali są dostępne w Internecie i usługi te są zwykle uważane za alternatywę dla zwykłych sposobów oglądania tego typu treści, np. wymagających połączenia i dostępności łącza satelitarnego, oraz usług transmisji na żywo są zwykle tańsze.

Usługi te nie ograniczają się tylko do komputerów, ale niektóre z nich obsługują wiele innych urządzeń. Takie jak inteligentne telewizory , tablety i smartfony , a także odbiorniki wyspecjalizowane w odbiorze transmisji na żywo. Dzięki tym usługom możliwe jest oglądanie na żywo wiadomości, a także wydarzeń sportowych , filmów i seriali, bez konieczności ograniczania użytkownika do określonego czasu i urządzenia.

 

Największe witryny i usługi do strumieniowego przesyłania filmów

Netflixa

Usługa transmisji na żywo firmy Netflix jest najlepsza w porównaniu do innych, ponieważ zapewnia charakterystyczny interfejs użytkownika, a także umożliwia użytkownikowi oglądanie wszystkich filmów, seriali i programów wyprodukowanych przez tę samą firmę za jedynie miesięczną opłatę abonamentową i można utworzyć do pięciu plików Profile _Na tym samym koncie, dzięki czemu użytkownicy tego samego konta mogą oglądać swoje ulubione filmy i programy bez mieszania się ze sobą.

 

Hulu

Tym, co wyróżnia usługę transmisji na żywo Hulu,  jest to, że oprócz emisji serii programów wyprodukowanych przez samą firmę i japońskich kreskówek emituje najnowsze wydarzenia z serii, które są pokazywane w różnych kanałach telewizyjnych . -kosztowa alternatywa dla zwykłych usług kablowych. Należy zaznaczyć, że liczba reklam w tym serwisie jest stosunkowo wysoka, nawet przy miesięcznym abonamencie.

 

Wideo Amazona

Usługa transmisji na żywo od Amazon jest  częścią pakietu Amazon Prime  dostępnego dla użytkowników Amazon w ramach rocznej subskrypcji, który oferuje swoim abonentom funkcje; Takich jak szybka wysyłka towaru, która dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych szacowana jest na dwa dni, a także zniżki i możliwość comiesięcznego pobierania bezpłatnych książek z usługi Amazon Kindle.

 

Trzask

Usługa  Crackle zapewnia bezpłatną transmisję na żywo filmów i seriali. Korzystanie z usługi nie wymaga płacenia określonego abonamentu ani dodatków. Usługa ta zapewnia użytkownikowi także różnorodność filmów i seriali, które stale się zmieniają. Należy zauważyć, że serwis jest przepełniony reklamami, więc widz musi poczekać sporo czasu, aby obejrzeć reklamy.

 

Crunchyroll

Crunchyroll to  usługa transmisji strumieniowej na żywo, która oprócz japońskich filmów pokazuje japońską animację , czyli tak zwane anime . Usługa udostępnia około 25 000 odcinków różnych anime, których liczbę szacuje się na 950, w ramach taniego miesięcznego abonamentu. Usługa obsługuje także wiele różnych typów urządzeń. Ponadto usługa jest wolna od reklam.

 

Youtube

YouTube,  będący obecnie własnością Google, to  jedna z najpopularniejszych witryn do strumieniowego przesyłania wideo w Internecie. Zawiera miliony różnych klipów przesłanych przez użytkowników, jest dostępny w większości krajów świata i obsługuje ponad 50 różnych języków. Każdy odwiedzający serwis może z niego skorzystać i obejrzeć znajdujące się w nim filmy, jednak jeśli użytkownik chce skorzystać z dodatkowych funkcji jak możliwość komentowania klipów wideo, musi założyć konto w serwisie.

 

IMDb

IMDb to  największa witryna specjalizująca się w dostarczaniu wszelkich informacji o różnych filmach; Gdzie użytkownik może poznać najnowsze wiadomości związane z filmami, a także zobaczyć oceny filmów, godziny seansów, zwiastuny filmów , a nawet najnowsze wiadomości związane z gwiazdami i aktorami. Użytkownik może korzystać z serwisu za darmo lub dokonać subskrypcji w zamian za dodatkowe funkcje. Strona powstała w 1990 roku i obecnie jest własnością Amazona.

Serwis udostępnia zaawansowaną wyszukiwarkę, za pomocą której użytkownik może wyszukiwać różne filmy i seriale. Można wyszukać konkretny film lub serial po jego nazwie, nazwisku jednego z aktorów lub ekipy, imieniu konkretnej postaci w filmu, a nawet słów używanych przez bohaterów filmu. , i tak dalej. Dla każdego filmu lub serialu w bazie danych dostępne są określone informacje, takie jak sekwencja wydarzeń w fabule w skrócie i z dokładnymi szczegółami, najważniejsze użyte słowa i cytaty, informacje o obsadzie i aktorach.Użytkownik może także przeglądać lista 250 najlepszych filmów „The IMDB Top 250” .w serwisie, który opiera się na ocenach i opiniach użytkowników na temat tych filmów.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -