المواضيع

Plusy i minusy Internetu

Plusy i minusy Internetu

pozytywne strony Internetu

Internet ma wiele zalet, a wśród nich najważniejsze to:


Dostarczanie informacji, wiedzy i uczenia się

Internet zawiera nieskończoną ilość informacji, która pozwala człowiekowi poznać każdy temat, a człowiek może zadać dowolne pytanie i znaleźć odpowiedź na stronach internetowych, korzystając z wyszukiwarek takich jak Google, YouTube udostępnia także wiele filmów wyjaśniających różne tematy, oprócz pomocy w kursach w nauce wielu tematów, które można łączyć online. 


Szybkość komunikacji

Internet jest najlepszym środkiem komunikacji między ludźmi, ponieważ można komunikować się z dowolną osobą znajdującą się w innej części świata, a także można korzystać z wideokonferencji, czatów i usług przesyłania wiadomości w celu zwiększenia komunikacji osobistej i interaktywnej , a usługi te pomogły w zgromadzeniu geograficznie podzielonych krajów w celu utworzenia społeczności zdolnej do dzielenia się przemyśleniami na temat kwestii globalnych, a Internet zapewnił platformę do odkrywania innych ideologii i kultur.


Osiągnięcie wysokiego poziomu nadzoru i kontroli

Alarmy, których właściciele używają do ochrony domów lub instytucji, zapewniają im wysoki poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli są w stanie zdalnie zarządzać i kontrolować te urządzenia przez Internet, oprócz tego, co Internet zapewnia jednostkom z możliwością kontrolowania światła systemów i różnych urządzeń elektrycznych jako urządzeń elektronicznych Telewizor, klimatyzatory itp. w swoich domach lub instytucjach zdalnie, gdzie mogą je wyłączyć lub włączyć, kontrolować wilgotność lub w inny sposób, za pomocą specjalnych aplikacji, które można łatwo pobrać na telefon komórkowy telefon lub inne narzędzia sterujące.


Geolokalizacja i mapowanie

Aplikacje internetowe pomagają ludziom rysować mapy niezbędne do dotarcia do zamierzonych miejsc, szczególnie za pomocą technologii (GPS), a także dostarczają informacji o lokalizacjach potrzebnych danej osobie firm, szpitali, przychodni i innych obiektów poprzez ich ograniczanie i ich lokalizacje na liście, z których można skorzystać.


Usługi bankowe i płatności rachunków

Oprócz zakupów online obywatele mają teraz możliwość dostępu do swoich rachunków bankowych bez konieczności odwiedzania banków, a także możliwość płacenia na przykład rachunków za prąd lub wodę oraz przeprowadzania za ich pośrednictwem niektórych innych transakcji rządowych.


Praca w domu

Internet, dzięki swojej szybkiej i natychmiastowej komunikacji, umożliwia łatwą i łatwą pracę z domu, ponieważ niektóre firmy oferują taką opcję pracownikom, aby pomóc im zaoszczędzić na wydatkach związanych z transportem do i z firmy oraz składkami na opiekę nad dziećmi w trakcie pracy. nieobecność rodzin w żłobkach i inne przyczyny, a to pozwala także firmom na włączenie grupy utalentowanych pracowników z zagranicy.


Marketing i zarabianie pieniędzy

Internet jest idealnym miejscem do sprzedaży większości produktów i towarów, gdyż może dotrzeć do największej liczby osób w porównaniu do sklepów detalicznych, a Internet pozwala także na ekspozycję towarów 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, a także daje możliwość firmom możliwość reklamowania swoich usług lub produktów na całym świecie lub przydzielenia kategorii do konkretnego miejsca docelowego, do którego chcą uzyskać dostęp.


Negatywne strony Internetu

Internet ma kilka wad, do których należą:


Uzależnienie i strata czasu

Gry i inna rozrywka online bardzo uzależniają, ponieważ dużo czasu można łatwo spędzić w Internecie, nie robiąc czegoś pożytecznego, a robiąc pożyteczne rzeczy, można odwrócić uwagę od czegoś innego, co ostatecznie pochłania cały czas.


Podaj treść C

Odsetek osób, zwłaszcza młodych ludzi, uzyskujących dostęp do złych treści, takich jak obrazy i filmy zawierające przemoc lub niemoralne, wzrasta wraz z ogromną ilością informacji zawartych w tej sieci, co stanowi zagrożenie dla jej użytkownika.


Powodowanie problemów zdrowotnych

Powtarzalny wzorzec ruchu, jaki wykonuje osoba siedząca przy komputerze, reprezentowany przez wielokrotne przenoszenie ręki z klawiatury na mysz i odwrotnie, może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, a jednym z nich jest zespół cieśni nadgarstka, oprócz nadmiernej otyłości i zagrożeń, jakie wielogodzinne siedzenie przed ekranem prowadzi do związanych z tym problemów zdrowotnych.


Niemożność oddzielenia się od atmosfery pracy

Pomimo zalet Internetu przypisuje się mu niezdolność jednostki do oderwania się od atmosfery w pracy, ponieważ powiadomienia docierające na przykład do poczty elektronicznej danej osoby za pośrednictwem telefonu zachęcają ją do interakcji z nimi poprzez ich przeczytanie i udzielenie na nie odpowiedzi. gdy jest w domu, lub z przyjaciółmi poza godzinami pracy, co powoduje, że miesza życie zawodowe z osobistym.


Samotność

Dwa badania wykazały, że istnieje silny związek między częstym korzystaniem z Internetu a samotnością oraz że osoby, które często korzystają z Internetu, są bardziej narażone na depresję.


pirat

Internet to dla hakerów łatwy sposób na kradzież danych osobowych. Internet łączy także wszystkie komputery w jedną całość, co ułatwia hakerom skanowanie milionów komputerów i szybką identyfikację podatnych na ataki urządzeń.

Internet ma wiele zalet i wad, a najważniejszą z jego zalet jest; Zapewnienie ogromnej ilości informacji ze wszystkich dziedzin z możliwością ich łatwego uzyskania, umożliwienie szybkiej komunikacji, świadczenie usług finansowych i płacenie rachunków oraz jego wady; Powodowanie uzależnienia od Internetu, oglądanie bezużytecznych treści, zwiększanie narażenia na problemy zdrowotne i wiele innych.


Uzależnienie od Internetu i kilka propozycji rozwiązań

Uzależnienie od Internetu definiuje się jako pilną potrzebę korzystania z Internetu przez osobę i potrzebę spędzania na niej większej ilości czasu, przez co uzależnienie to negatywnie wpływa na różne aspekty życia człowieka. Włącznie z jego relacjami społecznymi, pracą i zdrowiem.


Oto kilka rozwiązań, które można zastosować, aby pozbyć się uzależnienia od Internetu:

•  Uznanie istnienia problemu uzależnień i poznanie skali jego wpływu na zdrowie emocjonalne oraz zrozumienie przyczyn nadmiernego korzystania z Internetu, jako ważny krok w leczeniu uzależnień.

•  Wyłączenie usługi otrzymywania natychmiastowych powiadomień, aby się uspokoić i nie odwracać uwagi, ponieważ należy ustawić konkretną godzinę na przeglądanie tych powiadomień.

•  Zarządzaj różnymi kontami i wypisz się z nieistotnych stron internetowych.

Opracuj  plan ograniczenia i skrócenia czasu, w którym należy korzystać z Internetu; Przykładowo ustala się okres 3 godzin dziennie korzystania z Internetu, po czym następuje stopniowe skracanie tego okresu np. do jednej godziny.


Uzależnienie od Internetu jest jednym z poważnych problemów powodujących szkody o długo- i krótkoterminowych skutkach, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, dlatego należy znaleźć rozwiązania, aby pozbyć się tego uzależnienia i tych rozwiązań; Konfrontacja ze sobą i uznanie istnienia uzależnienia jako pierwszy krok w leczeniu oraz poświęcenie określonego czasu na korzystanie z Internetu.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -