المواضيع

Plusy i minusy komputera

Zalety komputera

Można powiedzieć, że komputer  stał się jedną z niezbędnych rzeczy w życiu, ze względu na jego ogromne zalety i szerokie obszary zastosowań, które mieszczą się we wszystkich obszarach życia. Oto niektóre z jego zalet:


Zwiększ efektywność pracy

Jedną z najważniejszych zalet komputera jest to, że zastępuje on ludzką siłę roboczą przy wykonywaniu żmudnej i powtarzalnej pracy, której ręczne wykonanie może wymagać długich dni i które można wykonać w ciągu kilku minut za pomocą komputera, a powodem jest szybki przepływ danych, instrukcji i informacji w obwodach elektrycznych komputera. Miliardy instrukcji można wykonać w ciągu kilku sekund.


Wysoka pojemność przechowywania

Komputery mogą przechowywać duże ilości danych, a dla wyjaśnienia tej perspektywy można przechowywać bardziej namacalne pliki, które po skomputeryzowaniu mogą zapełnić cały pokój w jednym komputerze, poza tym dostęp do tych danych jest bardzo szybkim zadaniem, komputery potrzebują części drugiego, aby przekonwertować dane pamięci na pamięć.


połączenie internetowe

Internet to jeden z najważniejszych i najwspanialszych wynalazków w historii i jest to funkcja, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem komputerów, które dają możliwość wejścia do globalnej sieci, dzięki czemu użytkownicy mogą szybciej komunikować się z ludźmi z całego świata, wysyłać wysyłaj e-maile, prowadź rozmowy głosowe lub wideo, wysyłaj szybkie wiadomości, użytkownicy mogą także udostępniać pliki błyskawiczne i uczyć się nowych języków, ponieważ jest to świetna metoda edukacyjna.


Nauka na odległość

Komputer przyczynił się do sukcesu nauczania na odległość. Ponieważ stał się narzędziem komunikacji pomiędzy uczniami i nauczycielami, zwłaszcza dzięki dostępności Internetu, który umożliwił prowadzenie wykładów i zajęć dydaktycznych za pomocą rozmów wideo, przy użyciu różnych aplikacji, a Internet umożliwia studentom interakcję podczas wykładów, co oznacza, że ​​proces uczenia się nie ogranicza się jedynie do słuchania, ale umożliwia uczniom dostęp do informacji, kursów i intensywnych lekcji w dowolnym momencie, gdy chcą się uczyć, za pośrednictwem treści internetowych zapewniających szeroki zakres zasobów edukacyjnych.


sposób na zabawę

Komputer zajmuje ważne miejsce dla każdego jako narzędzie rozrywki, za jego pośrednictwem można komunikować się z innymi w dowolnym czasie i miejscu za pośrednictwem nowoczesnych aplikacji do rozmów, a także oglądać filmy i seriale oraz słuchać muzyki za pośrednictwem różnych przeglądarek i za darmo lub po niskich cenach, z tą różnicą, że pozwala użytkownikom zapisywać zdjęcia i filmy, które robią, aby zachować żywe wspomnienia.


Rozwiąż wszystkie problemy cyfrowe

Komputer jest przydatny w rozwiązywaniu problemów cyfrowych, ponieważ potrafi przetwarzać informacje i dane za pomocą liter i symboli, a wszystkie są wyrażone za pomocą dwóch cyfr (0,1).Cecha Komputer stał się w stanie wykonywać zadania, rozwiązywać cyfrowe zagadnień, kontrolować procesy przemysłowe, organizować pracę maszyn, analizować i organizować dane korporacyjne i różne biznesy.


Negatywy komputerowe

Komputer to miecz obosieczny. Mimo wielu zalet ma też wiele wad. Oto wyjaśnienie niektórych z nich:


Problemy zdrowotne

Niezdrowe i długotrwałe korzystanie z komputera powoduje zaburzenia i urazy łokci, nadgarstków, szyi, pleców i oczu. Problemów tych można uniknąć, korzystając z komputera w dobrze zaprojektowanym środowisku, siedząc w zdrowej pozycji i robiąc sobie przerwę w trakcie. okres użytkowania.


Długotrwałe siedzenie przed komputerem szkodzi dzieciom, ze względu na ich niski poziom akademicki w nauce, a także problemom otyłości spowodowanym brakiem ruchu i długotrwałym siedzeniem, a także wpływa na poziom snu, ponieważ rodzice borykają się z problemami w uspokojeniu dzieci przed snem z powodu interferencji światła emitowanego z ekranu z cyklem snu w mózgu, powodując bezsenność, oprócz problemów związanych z przemocą i zachowaniem, za którym dziecko podąża naśladując to, co widzi na ekranach.


Marnowanie czasu

Marnowanie czasu jest jedną z najbardziej widocznych wad komputera. Ponieważ wiele osób spędza dużo czasu przed ekranami komputerów, aby komunikować się z innymi; Wysyłanie wiadomości i obserwowanie, jak treść się przez niego rozprzestrzenia, i to właśnie powoduje, że komputer z czasem uzależnia, więc użytkownicy mają trudności z trzymaniem się od niego z daleka, a w innych przypadkach, gdy ktoś chce wykonać swoje zadania na komputerze, może spotkać się z wiele rozrywek, takich jak reklamy, które marnują jego czas na zdobywanie potrzebnych informacji, co czasami powoduje lenistwo i zgubę.


naruszenie prywatności

Komputer jest podatny na ataki hakerskie ze strony oszustów, którzy posiadają wiedzę na temat systemów komputerowych i wiedzą, jak je zhakować, ponieważ komputer osobisty zawiera wiele informacji, danych osobowych, zdjęć, plików poufnych i prywatnych, a w przypadku włamania do komputera zostanie łatwe dla hakerów wejście na konta użytkownika i wykradzenie jego danych i informacji oraz szantażowanie go nimi, oprócz możliwości dostępu do kont bankowych i ich kradzieży.


Stymulowanie rozpadu rodziny

Technologia i obecność komputerów w domach negatywnie wpłynęły na relacje rodzinne, skracając czas, który członkowie rodziny powinni spędzać ze sobą, a także przyczyniły się do ograniczenia interakcji między nimi, a także wzrostu liczby sporów rodzinnych wynikających z zajętości siedzeniem przed komputerem i w Internecie.

Sprawa może doprowadzić do zerwania relacji rodzinnych i wystąpienia rozpadu rodziny, gdyż rodzina jest najważniejszą częścią życia jednostki, a brak komunikacji pomiędzy jej członkami oznacza pojawienie się jednostki w rodzinie, która jest nie są ze sobą powiązane i nie rządzą się konkretnym systemem, a odległość między rodzicami oraz brak skutecznej i rzeczywistej komunikacji między nimi powoduje wzrost liczby sporów.


Powodowanie izolacji społecznej

Długotrwałe korzystanie z komputera powoduje, że użytkownik oddala się od rodziny, przyjaciół i społeczeństwa, co oznacza, że ​​obsesja na punkcie korzystania z komputera i uzależnienie od niego powoduje, że użytkownik łatwo staje się wrogo nastawiony do swojego społeczeństwa i izolowany od niego , zwłaszcza gdy jest uzależniony od gier elektronicznych, dlatego staje się preferowaną opcją dla użytkownika, zamiast siedzieć z innymi i wchodzić z nimi w interakcję.Oprócz gier elektronicznych, zakupy online pozwalają użytkownikowi uniknąć chodzenia na rynki i oglądania świata zewnętrznego.


Wniosek

Komputer zrewolucjonizował świat technologii, zajmując świetne miejsce dla każdego, dlatego jest używany w różnych obszarach życia, takich jak praca, rozrywka, nauka, komunikacja i operacje produkcyjne, ale jednocześnie negatywnie wpływa na jego użytkowników, ponieważ jego nadmiernego lub niewłaściwego użycia oraz czerpania z niego korzyści bez narażania się na poważne szkody. Użytkownik musi używać komputera w pożytecznych celach i używać go z umiarem, aby uniknąć uzależnienia.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -