المواضيع

Plusy i minusy telewizji

Plusy i minusy telewizji

Pozytywy telewizyjne

Telewizja jest jednym z najważniejszych wynalazków technologicznych XX wieku, a telewizja ma wiele zalet , do których należą:

             Telewizja jest środkiem uczenia się, ponieważ istnieje wiele kanałów edukacyjnych i moralnych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ponieważ istnieją szczególnie kanały edukacyjne dla dzieci, które pokazują programy łączące jednocześnie rozrywkę i edukację.

             Telewizja to sposób na zajęcie dziecka i spokój, gdzie ojciec i matka mogą zająć swoje dzieci oglądaniem telewizji w sposób korzystny i z pełną kontrolą, co pozwala im spokojnie odrabiać zadania domowe.

             Telewizja umożliwia użytkownikowi otrzymywanie informacji o bieżących wydarzeniach na całym świecie.

             Telewizja jest jednym z dostępnych i niedrogich środków rozrywki.

             Niektóre programy telewizyjne zwiększają świadomość otaczającego go świata, a także jego wiedzy i kultury.

             Niektóre programy telewizyjne motywują do podążania drogą realizacji swoich marzeń i aspiracji.

             Telewizja pozwala w łatwy sposób nauczyć się różnych i nowych umiejętności życiowych w wielu dziedzinach, istnieją na przykład kanały uczące gotowania, różne programy udzielające porad w sprawach finansowych i inwestycyjnych, są też programy pomagające w prowadzeniu domu Telewizja może być także sposobem na naukę nowego, innego języka.

             Telewizja pozwala poznawać nowe kultury, a niektóre programy telewizyjne wiele wyjaśniają na temat otaczającego nas świata i pomagają myśleć w inny i nowy sposób.

             Telewizja zapewnia jednostce wiele wspólnych wspomnień z rodziną, zwłaszcza gdy rodzina zbiera się, aby obejrzeć program lub film.

             Telewizja pomaga pozbyć się samotności podczas oglądania ulubionego filmu lub programu telewizyjnego.

             Telewizja może odgrywać rolę w promowaniu zdrowia jednostki, na przykład można ćwiczyć podczas oglądania ulubionego programu bez uczucia znudzenia i zmęczenia.

             Niektóre kanały reklamowe oferują różne narzędzia i urządzenia, które można kupić, kontaktując się z firmą lub producentem.


Negatywy telewizyjne

Istnieje wiele negatywnych aspektów telewizji, które wpływają na wiele sposobów i można je podsumować w następujący sposób:

             Telewizja może negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, gdyż niektóre badania wykazały ścisły związek uzależnienia od telewizji z otyłością lub otyłością, a także może powodować zaburzenia snu, stres i spadek zdolności koncentracji.

             Telewizja czasami zniekształca rzeczywistość, ponieważ wiele pokazywanych rzeczy może być przesadzonych i czasami trudno jest odróżnić, co jest dobre, a co złe w tym, co jest pokazywane w telewizji, a dana osoba może dowiedzieć się za pośrednictwem telewizji rzeczy, które mają poważne konsekwencje konsekwencje. .

             Telewizja może pełnić rolę rodziny i przyjaciół oraz izolować jednostkę od społeczeństwa.

             Programy telewizyjne często przedstawiają sceny przemocy, przestępstw i spraw seksualnych, które negatywnie wpływają na psychikę dzieci, zwłaszcza sceny agresywne.Badania wykazały, że istnieje związek pomiędzy oglądaniem przemocy w telewizji a agresją, która rozpoczyna się w dzieciństwie i trwa aż do dorosłości, a może zakończyć się Nakazanie uwięzienia lub hospitalizacji osoby za ślepe naśladowanie tego, co widzi w telewizji.

             Telewizja może być stratą czasu, zwłaszcza jeśli nie ma konkretnego programu, który chciałoby się oglądać, i kończy się to marnowaniem czasu na przełączanie kanałów zamiast na aktywność fizyczną, czytanie, wykonywanie wielu innych prac i zadań domowych lub wzbogacanie hobby i tak dalej .

             Telewizja może u niektórych wywołać traumę, zwłaszcza u tych, którzy poważnie traktują wszystko, co dzieje się w pokazanych scenach. Takich jak wystąpienie traumy emocjonalnej po utracie wyimaginowanej przyjaźni z konkretną postacią w telewizji.

             Ukryty program wielu przekazów medialnych w telewizji ma na celu osiągnięcie przez odbiorcę własnych interesów, jak ma to miejsce w przypadku reklam atrakcyjnych i szkodliwych dla zdrowia produktów spożywczych.

             Niektóre programy telewizyjne pokazują jedynie sprawy powierzchowne, bez zagłębiania się w fakty, co sprawia, że ​​myślenie jednostki jest do pewnego stopnia powierzchowne, a pokazywane programy są zazwyczaj krótkie i mocno przeplatane reklamami, zamiast zagłębiać się w bogate i przydatne dialogi, a niektóre programy wyświetlają bezcelowe i bezużyteczne treści Korzyści.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -