المواضيع

Pojęcie biotechnologii rolniczej

Pojęcie biotechnologii rolniczej

Pojęcie biotechnologii rolniczej

Jest to grupa technologii wykorzystujących modyfikacje genetyczne i inżynierię genetyczną organizmów żywych lub części organizmów żywych w celu wytwarzania lub modyfikowania produktów; Ma to na celu ulepszenie roślin lub zwierząt; lub rozwijanie mikroorganizmów do określonych zastosowań w rolnictwie.

Biotechnologię wykorzystuje się do usprawnienia produkcji oraz zarządzania nią łatwiej i taniej, tak aby stała się odporna na choroby, owady i pestycydy, aby pomóc dotrzymać kroku rosnącemu zapotrzebowaniu na żywność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.

cele biotechnologii rolniczej

Istnieje kilka celów biotechnologii w różnych dziedzinach, a wśród tych celów są następujące:

 • Aby zapewnić konsumentom żywność bogatą w składniki odżywcze, trwałą lub zawierającą niższy poziom niektórych naturalnie występujących toksyn występujących w niektórych roślinach spożywczych, twórcy wykorzystują biotechnologię, aby spróbować zmniejszyć zawartość tłuszczów nasyconych w olejach kuchennych, zmniejszyć ilość alergenów w żywności i zwiększyć składniki odżywcze, które pomagają zwalczać choroby w żywności.
 • Wykorzystanie genetycznie zmodyfikowanych roślin uprawnych do produkcji nowych leków, co może doprowadzić do udoskonalenia nowych gałęzi przemysłu farmaceutycznego opartego na roślinach, może obniżyć koszty produkcji dzięki wykorzystaniu zrównoważonych zasobów.
 • Rozwój roślin transgenicznych do celów znanych jako fitoremediacja, podczas której rośliny usuwają toksyny z gleby lub absorbują i gromadzą zanieczyszczenia z gleby, dzięki czemu rośliny można bezpiecznie zebrać i usunąć, w celu poprawy jakości gleby w skażonym środowisku strona.
 • Produkuj bardziej odporne rośliny, które dobrze radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach i będą wymagały mniej paliwa, pracy, nawozów i wody, co pomoże zmniejszyć obciążenia gleby i gleby.
 • Ochrona upraw przed śmiertelnymi chorobami wirusowymi, gdyż biotechnologia zapewniła roślinom, poprzez inżynierię genetyczną, odporność na choroby wirusowe, które trudno zwalczyć w inny sposób.
 • Zwiększanie jakości plonów, co prowadzi do zwiększenia produkcji i zysków finansowych.
 • Zapewnia ulepszone cechy jakościowe, takie jak: podwyższony poziom beta-karotenu w ryżu, aby pomóc zmniejszyć niedobór witaminy A oraz ulepszone formuły olejów w rzepaku, soi i kukurydzy.

Przyszłość biotechnologii rolniczej

Biotechnologie rolnicze są stosowane na coraz większą skalę w uprawach, hodowli zwierząt, leśnictwie, rybołówstwie, akwakulturze i przemyśle rolnym, aby złagodzić głód i ubóstwo, pomóc przystosować się do zmiany klimatu i chronić bazę zasobów naturalnych, aby produkować żywność w sposób zrównoważony dla 2 miliardy ludzi.Do 2050 r. jedna osoba więcej, dotychczasowe działania nie wystarczą.

Jest to szczególnie prawdziwe w obliczu zmian klimatycznych i innych sił zagrażających zasobom naturalnym, takim jak różnorodność biologiczna, ziemia i woda, które są niezbędne dla produkcji żywności i rolnictwa, w tym lasów i rybołówstwa. Aby sprostać tym wyzwaniom, nauka i zastosowanie biotechnologii jak i tradycyjne technologie odegrają główną rolę w rozwiązaniu tych problemów.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -