المواضيع

Pozytywny wpływ mediów społecznościowych na społeczeństwo

Pozytywny wpływ mediów społecznościowych na społeczeństwo

Pozytywny wpływ mediów społecznościowych na społeczeństwo

Rewolucja technologii komunikacyjnych jest główną przyczyną pojawienia się różnych serwisów społecznościowych , ponieważ media społecznościowe wywierają ogromny wpływ na kulturę społeczeństwa, jego gospodarkę i ogólny pogląd na świat, a także pozwalają na poruszanie i omawianie wielu kwestii społecznych ; takich jak kwestie zdrowotne, różnice kulturowe i public relations, gdzie wpływ tych metod na społeczeństwa waha się od negatywnego do pozytywnego.  Poniższe punkty ukazują najważniejsze pozytywne skutki mediów społecznościowych dla społeczeństwa:


Zwiększ produktywność naukową

Media społecznościowe zwiększają produktywność naukową społeczeństw, ponieważ umożliwiają grupom użytkowników mających te same zainteresowania naukowe w kilku dziedzinach; takich jak zdrowie, polityka, ekonomia i inne, od wspólnej komunikacji w celu wymiany wiedzy i doświadczeń.


Bezpłatna platforma medialna

Media społecznościowe to platforma medialna, która umożliwia ludziom swobodne wyrażanie swoich opinii bez wiązania się jakimikolwiek represyjnymi przepisami uniemożliwiającymi wolność słowa.


Ułatwiaj komunikację z innymi

Media społecznościowe mają ogromne znaczenie w kwestii wzajemnej komunikacji użytkowników , gdyż media społecznościowe to łatwy sposób komunikowania się z innymi użytkownikami, czy poznawania ich gdziekolwiek się znajdują, bez ograniczeń geograficznych, co byłoby przełamywać bariery kulturowe pomiędzy różnymi społeczeństwami.


Podnoszenie świadomości problemów społecznych

Media społecznościowe umożliwiają członkom społeczeństw omawianie ważnych dla nich kwestii, czy to środowiskowych, etycznych, czy innych, co zwiększa świadomość ludzi na temat tych kwestii, a także zajmuje się i podnosi świadomość tych kwestii, powodując przechylenie równowagi sił mediów przychylność opinii publicznej, co jest trudne do osiągnięcia tradycyjnym platformom medialnym.


Wzmocnienie siły gospodarczej

Tam, gdzie wiele firm biznesowych i handlowych korzysta z mediów społecznościowych w celu komunikacji ze swoimi klientami i promowania swoich produktów, media społecznościowe wyróżniają się ekonomicznie ze względu na niski koszt finansowy niezbędny do prowadzenia badań ekonomicznych na konkretnym rynku.


Zmniejszenie stopy bezrobocia

Gdzie media społecznościowe umożliwiają publikację wielu ofert pracy za pośrednictwem swoich platform, a badania wskazują, że 60% pracodawców w poszukiwaniu pracowników korzysta z serwisów społecznościowych, a 19% z nich wybiera osobę na konkretne ogłoszenie o pracę na podstawie dostępnych informacji Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez (Career Builder) na temat zatrudnienia w mediach społecznościowych w 2016 roku, osoba ta korzysta ze swoich kont w mediach społecznościowych.


Media społecznościowe definiuje się jako zbiór aplikacji i stron internetowych, które służą do komunikowania się z innymi, rozpowszechniania informacji, udostępniania treści itp., a środki te mają wiele zalet i wad, wśród pozytywnych skutków, jakie powodują; Pracuj nad zwiększeniem produkcji, przyczyniaj się do komunikacji z innymi i pracuj nad podnoszeniem świadomości na temat wielu kwestii humanitarnych, ekonomicznych i innych.


Negatywny wpływ mediów społecznościowych na społeczeństwo

Poniższe punkty wyjaśniają najważniejsze negatywne skutki dla społeczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z serwisów społecznościowych:


Ogranicz bezpośredni kontakt

Media społecznościowe ograniczają bezpośrednią komunikację między członkami społeczeństwa, ponieważ wiele komunikacji odbywa się za ich pośrednictwem w formie pisemnych rozmów za pomocą klawiatury komputera lub telefonu komórkowego, co negatywnie wpływa i ogranicza rzeczywiste umiejętności komunikowania się z innymi.


Trudność w komunikowaniu uczuć

Media społecznościowe ograniczają możliwość emocjonalnej komunikacji między członkami społeczeństwa, ponieważ ograniczają się do wysyłania emoji w celu wyrażenia smutku lub szczęścia, ale te używane symbole niekoniecznie wyjaśniają prawdziwe uczucia ich właściciela, a ta kwestia wpływa na relacje między jednostkami .


Powodowanie lenistwa

Media społecznościowe są czasem powodem poczucia lenistwa w społeczeństwie, gdyż wygodne korzystanie z tych środków w celu komunikowania się z innymi jest łatwiejsze niż trud dotarcia do nich i spotkania się z nimi na przykład osobiście, co stwarza swego rodzaju letargu i lenistwa u danej osoby.


Wpływ na relacje rodzinne

Wpływ mediów społecznościowych objawia się dezintegracją rodziny i społeczeństwa, a ich rolą jest wzajemne skupianie uwagi członków tej samej rodziny. Dzieje się tak dlatego, że każdy z nich spędza wiele godzin korzystając z tych stron, zamiast komunikować się z resztą rodziny i zacieśniać z nią relacje.


Rozsiewanie plotek i fałszywych wiadomości

Niektóre osoby mogą wykorzystywać media społecznościowe w celu rozpowszechniania plotek wśród członków społeczeństwa i wprowadzania ich w błąd fałszywymi wiadomościami.


Naruszenie prywatności

Media społecznościowe są czasami przyczyną wielu problemów, na jakie napotyka użytkownik w wyniku naruszenia jego prywatności za pośrednictwem tych witryn, czy to poprzez dostęp do jego treści osobistych za pośrednictwem tych środków, czy też poprzez znajomość jego aktualnej lokalizacji geograficznej. [7]


Negatywny wpływ na zdrowie członków społeczności

Media społecznościowe odgrywają główną rolę w negatywnym wpływie na zdrowie ich użytkowników, zwłaszcza w związku z brakiem odpowiedniej ilości snu.


Cyberprzemoc

Media społecznościowe są czasami narzędziem wykorzystywanym w społeczeństwie przeciwko dzieciom, ponieważ narażają je na cyberprzemoc, co wpływa na dzieci i ich zdrowie psychiczne. może powodować u nich depresję i stany lękowe.


Rozwijaj pewne złe nawyki

Media społecznościowe czasami tworzą złe nawyki wśród członków społeczeństwa. Na przykład zaniedbywanie się nawzajem podczas rozmowy lub rozproszenie uwagi podczas jazdy, a także ciągłe korzystanie z tych stron może prowadzić do odkładania zadań na później.


Może prowadzić do nasilenia fobii społecznej

Nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych prowadzi do wzrostu poczucia samotności i izolacji, a co za tym idzie do występowania fobii społecznej, gdyż możliwa jest utrata wiary w siebie, swój wygląd i to, co posiada, co uniemożliwia mu uczestnictwo w wydarzeniach towarzyskich i kontaktowaniu się bezpośrednio z otaczającymi go ludźmi, co powoduje u niego wiele problemów, w tym psychologicznych i zdrowotnych, gdy jest narażony na takie sytuacje.


Z drugiej strony środki komunikacji mają wiele negatywnych skutków, takich jak wpływ na zdrowie psychiczne jednostek, taki jak stany lękowe i depresja, wpływ mediów społecznościowych na kulturę społeczeństwa, rozpowszechnianie fałszywych wiadomości, wzrost cyberprzemoc, wzrost samotności i dystansu od bezpośredniej komunikacji z innymi, ograniczenie odwiedzin bliskich, pustka emocjonalna, wpływ mediów społecznościowych na dezintegrację rodziny i społeczeństwa i inne .

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -