المواضيع

Rodzaje drukarek i różnice między nimi

Rodzaje drukarek i różnice między nimi

Rodzaje drukarek i różnice między nimi

drukarka igłowa

Drukarka igłowa zawiera od 9 do 24 zaostrzonych szpilek do drukowania, ponieważ te szpilki tworzą punkty, w wyniku których na stronie wydruku powstają litery, a mechanizm drukujący znajduje się w dwóch różnych kierunkach na linii druku, a im większa jest liczba głowic, im lepsza jakość druku, a litery są wyraźniejsze; Ponieważ drukarka 24-igłowa generuje więcej punktów niż drukarka 9-igłowa.

Drukarki igłowe są niedrogie i osiągają prędkość od 100 do 600 znaków na sekundę.Drukarka ta wyróżnia się mocą. Dlatego też zwykle wykorzystuje się go do drukowania dużych ilości papieru, szczególnie w środowiskach komercyjnych, w których jakość wydruku nie jest istotna, mimo to jest już przestarzałą i najmniej popularną drukarką w swojej epoce.


drukarka atramentowa

Drukarka ta jest najstarszą spośród innych drukarek i wyróżnia się przystępną ceną, łatwością mieszania różnych kolorów oraz wysoką jakością drukowanego obrazu. Co znacznie pomogło w rozpowszechnieniu tej drukarki, a dzięki tej drukarce można drukować na wielu nośnikach; Takie jak tkaniny i papier o różnych rozmiarach.

Atrament w drukarce atramentowej jest tańszy niż atrament w drukarce laserowej, ale szybko się kończy, a jeśli w drukarce skończy się jeden z kolorów, użytkownik nie będzie mógł wydrukować wszystkich dokumentów, nawet jeśli osoba nie potrzebuje tego koloru, a te drukarki są zwykle rozprowadzane w domach, ponieważ oferują umiarkowane parametry pod względem szybkości, jakości i kosztów.


drukarka laserowa

Wał lasera wysyła światło do drukarki laserowej, a światło z kolei rysuje obraz, który ma zostać wydrukowany, linia po linii na obracającym się cylindrze.Drukarki laserowe są znacznie szybsze niż drukarki atramentowe.

W przeciwieństwie do drukarki atramentowej wytwarza również duże ilości wydruków o wysokiej jakości, a drukarka laserowa jest mniej powszechna w domach i jest bardziej rozpowszechniona w biurach, chociaż atrament wystarcza na dłużej niż drukarka atramentowa.


Drukarka diodowa

Drukarka ta w zasadzie przypomina drukarkę laserową, jednak zapewnia światło z kilku lamp i jest bardziej wydajna od drukarki laserowej, a w małych biurach wykorzystuje się drukarkę LED; Ponieważ jest lekki i ma niewielkie rozmiary.

Jednak naprawa tej drukarki jest trudna, jeśli część ulegnie uszkodzeniu. Ponieważ firmy produkują ją w małych ilościach, brak produkcji tej drukarki może skutkować wzrostem jej ceny.


Drukarka A3

Drukarka ta służy do drukowania dokumentów, których format nie jest kompatybilny z drukarką laserową i drukarką atramentową, ponieważ drukarka ta służy do drukowania dokumentów na papierze w formacie A3 i w standardowym formacie A4, a także służy do drukowania dużych map i fotografie.

Drukarka A3 jest porównywalna jakością do standardowych drukarek formatu A4, jednak drukarka A3 jest droższa w porównaniu do innych drukarek i zajmuje dużo miejsca.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -