المواضيع

Rodzaje sieci przewodowych

Rodzaje sieci przewodowych

Rodzaje sieci przewodowych można rozpatrywać w następujący sposób:

sieć telefoniczna

Komunikacja dial-up już prawie wymarła, ale warto o niej krótko wspomnieć, ponieważ była to pierwsza powszechnie stosowana metoda dial-up dostępu do Internetu, która umożliwiła rewolucję przewodowej komunikacji cyfrowej.

W przypadku telefonii przewodowej przez kanał może przechodzić tylko jedna forma komunikacji — modem telefoniczny konwertuje sygnały cyfrowe z komputera na sygnały analogowe przesyłane linią telefoniczną, inicjując „połączenie telefoniczne” z serwerem dostawcy usług internetowych.

Konstrukcja telefonii przewodowej ma kilka wad, w przeciwieństwie do sygnałów cyfrowych, analogowy sygnał dial-up jest raczej nieefektywny. Jest to ten sam typ połączenia, który wygodnie ograniczy Twoje połączenie internetowe, jeśli ktoś zainicjuje połączenie telefoniczne na tym samym łączu.

sieć kablowa

Kablowe połączenie internetowe jest formą komunikacji przewodowej do szerokopasmowej.Dzięki modemowi kablowemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem przewodowych linii telewizji kablowej, a modemy mogą zapewnić bardzo szybki dostęp do Internetu za pośrednictwem przewodów przewodowych.

Cyfrowa sieć abonencka

Używany jest DSLCo oznacza miedziane linie telefoniczne cyfrowej linii abonenckiej poprzez podłączenie do użytkownika dwóch oddzielnych przewodów, dzięki czemu usługa jest świadczona w tym samym czasie, co usługa telefonii stacjonarnej, a podłączenie dwóch oddzielnych przewodów zapewnia klientom możliwość wykonywania połączeń podczas surfowania po Internecie Internet.

sieć światłowodowa

Usługi internetowe w przewodowych sieciach światłowodowych należą do najlepszych na rynku oferowanych przez firmy opcji szerokopasmowego dostępu do Internetu w domu, a do przesyłania informacji wykorzystują sygnały optyczne w porównaniu z tradycyjnymi przewodowymi liniami kablowymi.

W sieciach światłowodowych wykorzystuje się specjalistyczne urządzenie do przesyłania i przekształcania sygnałów elektrycznych w światło tylko na końcu pierwotnym. Światło to jest następnie odbijane i odbijane przez kable ze szkła/plastiku, po czym strona odbiorcza przekształca sygnał optyczny z powrotem w informację formularz, z którego może skorzystać Twoje urządzenie, gdy dotrze do celu.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -