المواضيع

satelity nawigacyjne

Definicja satelitów nawigacyjnych 

satelity nawigacyjne

Nawigację satelitarną definiuje się jako system, w którym wykorzystywane są satelity do wyznaczania lokalizacji geograficznych, co oznacza, że ​​systemy nawigacji satelitarnej mogą dostarczać informacji o różnych lokalizacjach regionalnych.


satelity nawigacyjne 

Kraje ścigają się w opracowywaniu satelitów nawigacyjnych i ich systemów, a poniżej znajduje się przegląd najważniejszych z tych systemów i ich satelitów:


Baidu 

System nawigacji satelitarnej BeiDou został opracowany w Chinach, ponieważ Chiny posiadają 22 satelity operacyjne, a system BeiDou ma składać się z 35 satelitów nawigacyjnych, ponieważ system BeiDou jest podzielony na trzy sekcje: 

 BeiDou  1:  BeiDou  1, znany również jako pierwsza generacja, składa się z wieży z trzema satelitami i rozpoczął działalność w roku 2000 n.e., zapewniając usługi nawigacyjne użytkownikom w Chinach i sąsiednich regionach, ale prace nad nim zostały zatrzymane z 2012 r.

 BeiDou  2: Znany  jako Kompas, BeiDou  2 rozpoczął działalność w 2011 roku, z częściową wieżą złożoną z 10 krążących na orbicie satelitów. 

 BeiDou 3:  BeiDou  3  to  najnowsza generacja systemu BeiDou, a jej pierwszy satelita został wystrzelony w marcu 2015 r., a od stycznia 2018 r. wystrzelono dziewięć satelitów BDS-3, a system stał się w pełni operacyjny pod koniec 2020 r. 


Galileusz 

Galileo jest znany jako globalny system satelitów nawigacyjnych, którego właścicielem i operatorem jest Unia Europejska. Rozpoczęcie świadczenia pierwszych usług Galileo ogłoszono w 2016 r., a Unia planowała dokończenie uruchomienia systemu ponad 24 satelitów nawigacyjnych satelity w 2021 r.


glonass 

GLOBALNY SYSTEM NAWIGACJI SATELITARNEJ (GLONASS) to rosyjski globalny system nawigacji, który zaczął działać w 1993 roku n.e. i składał się wówczas z 12 satelitów nawigacyjnych krążących po dwóch orbitach, a obecnie liczba satelitów należących do tego systemu wynosi 27, a Za zarządzanie nimi i ich obsługę odpowiadają Rosyjskie Siły Obrony Powietrznej. 


Indyjski regionalny system nawigacji satelitarnej 

Indyjski regionalny system nawigacji satelitarnej (IRNSS) to regionalny system nawigacji będący własnością rządu Indii i przez niego zarządzany. Jest to niezależny system przeznaczony do pokrywania terytorium Indii, składający się z 7 satelitów nawigacyjnych. W 2016 r. Indie zmieniły nazwę tego systemu na Indian Constellation Nawigacja (W języku angielskim: NavIC).


System satelitarny quasi-azymutalny (Japonia) 

Quasi-azymutalny system satelitarny (Quasi-Zenith) został opracowany w Japonii w Centrum Badań i Zastosowań Pozycjonowania Satelitarnego jako regionalny system nawigacji, składający się z konstelacji 7 satelitów nawigacyjnych, z których cztery zostały wystrzelone do 2019 roku. Działanie japońskiego systemu półazymutalnego z pełną wydajnością pod koniec 2018 r. n.e., zapewniającego wysoce precyzyjne i stałe usługi pozycjonowania w regionie Azji i południowo-zachodniego Pacyfiku, a satelita ten jest kompatybilny z systemem pozycjonowania GPS.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -